Opel Mokka X: premiéra už zajtra v Ženeve

Pondelok, 29 február 2016

Modernizovaný Opel Mokka X prichádza presne po štyroch rokoch po tom, ako Opel predstavil svoje subkompakné SUV. Stalo sa tak na autosalóne v Ženeve v roku 2012. Nový Mokka predstaví automobilka už zajtra a rovnako ako svojho predchodcu tiež v Ženeve.

1 Opel Mokka
Opel Mokka X je modernizovaný nástupca modelu Mokka. Premiéru bude maž v Ženeve.

Opel Mokka 2016 má nový výrazný vzhľad zvonku a vycibrený interiér s množstvom nových užitočných prvkov. Nový benzínový motor 1,4 Direct Injection Turbo s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Pribudli adaptívne svetlomety s LED diódami a kamera Opel Eye novej generácie. Novým je aj systém infotainmentu s integráciou smartfónu a službami OnStar.

Súčasný Opel Mokka je úspešný od svojho uvedenia na trh v roku 2012. Vďaka svojmu vydarenému formátu (dĺžka 4,28 metra), športovému vzhľadu a zvýšenej polohe sedadiel je toto malé SUV práve to, čo osloví zákazníka. Aj preto je o tento model medzi zákazníkmi veľký záujem a dobre sa predáva. Doteraz si Opel Mokka objednalo vyše 500.000 zákazníkov v Európe, a to robí z neho jeden z veľmi populárnych modelov v tomto segmente.

2 Opel Mokka
Nový, elegantnejší a komfortnejší je aj interiér, ktorému pribudol nový infotaiment

Úlohou nového Opel Mokka X bude ešte zvýšiť popularitu tohto modelu. Už jeho prvé snímky vzbudili záujem verejnosti. Viac o ňom sa dozvieme na zajtra sa začínajúcom autosalóne v Ženeve, kde Mokka X bude mať premiéru. Na trh príde na jeseň tohto roka s osvieženým vonkajším dizajnom, novým interiérom a najnovšou generáciou systémov infotainmentu, vďaka ktorým bude jedným z najlepšie vybavených SUV na trhu.

Okrem nedávno uvedených tichých ("šepkajúcich") dieselov novej generácie s objemom 1,6 litra bude mať Mokka X rozšírenú aj ponuku benzínových motorov o štvorvalec 1,4 Direct Injection Turbo novej generácie, ktorý sa bude kombinovať s automatickou prevodovkou, systémom Stop/Start a pohonom všetkých kolies.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.