Opel Mokka X: premiéra už zajtra v Ženeve

Pondelok, 29 február 2016

Modernizovaný Opel Mokka X prichádza presne po štyroch rokoch po tom, ako Opel predstavil svoje subkompakné SUV. Stalo sa tak na autosalóne v Ženeve v roku 2012. Nový Mokka predstaví automobilka už zajtra a rovnako ako svojho predchodcu tiež v Ženeve.

1 Opel Mokka
Opel Mokka X je modernizovaný nástupca modelu Mokka. Premiéru bude maž v Ženeve.

Opel Mokka 2016 má nový výrazný vzhľad zvonku a vycibrený interiér s množstvom nových užitočných prvkov. Nový benzínový motor 1,4 Direct Injection Turbo s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Pribudli adaptívne svetlomety s LED diódami a kamera Opel Eye novej generácie. Novým je aj systém infotainmentu s integráciou smartfónu a službami OnStar.

Súčasný Opel Mokka je úspešný od svojho uvedenia na trh v roku 2012. Vďaka svojmu vydarenému formátu (dĺžka 4,28 metra), športovému vzhľadu a zvýšenej polohe sedadiel je toto malé SUV práve to, čo osloví zákazníka. Aj preto je o tento model medzi zákazníkmi veľký záujem a dobre sa predáva. Doteraz si Opel Mokka objednalo vyše 500.000 zákazníkov v Európe, a to robí z neho jeden z veľmi populárnych modelov v tomto segmente.

2 Opel Mokka
Nový, elegantnejší a komfortnejší je aj interiér, ktorému pribudol nový infotaiment

Úlohou nového Opel Mokka X bude ešte zvýšiť popularitu tohto modelu. Už jeho prvé snímky vzbudili záujem verejnosti. Viac o ňom sa dozvieme na zajtra sa začínajúcom autosalóne v Ženeve, kde Mokka X bude mať premiéru. Na trh príde na jeseň tohto roka s osvieženým vonkajším dizajnom, novým interiérom a najnovšou generáciou systémov infotainmentu, vďaka ktorým bude jedným z najlepšie vybavených SUV na trhu.

Okrem nedávno uvedených tichých ("šepkajúcich") dieselov novej generácie s objemom 1,6 litra bude mať Mokka X rozšírenú aj ponuku benzínových motorov o štvorvalec 1,4 Direct Injection Turbo novej generácie, ktorý sa bude kombinovať s automatickou prevodovkou, systémom Stop/Start a pohonom všetkých kolies.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.