Opel Mokka X: premiéra už zajtra v Ženeve

Pondelok, 29 február 2016

Modernizovaný Opel Mokka X prichádza presne po štyroch rokoch po tom, ako Opel predstavil svoje subkompakné SUV. Stalo sa tak na autosalóne v Ženeve v roku 2012. Nový Mokka predstaví automobilka už zajtra a rovnako ako svojho predchodcu tiež v Ženeve.

1 Opel Mokka
Opel Mokka X je modernizovaný nástupca modelu Mokka. Premiéru bude maž v Ženeve.

Opel Mokka 2016 má nový výrazný vzhľad zvonku a vycibrený interiér s množstvom nových užitočných prvkov. Nový benzínový motor 1,4 Direct Injection Turbo s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Pribudli adaptívne svetlomety s LED diódami a kamera Opel Eye novej generácie. Novým je aj systém infotainmentu s integráciou smartfónu a službami OnStar.

Súčasný Opel Mokka je úspešný od svojho uvedenia na trh v roku 2012. Vďaka svojmu vydarenému formátu (dĺžka 4,28 metra), športovému vzhľadu a zvýšenej polohe sedadiel je toto malé SUV práve to, čo osloví zákazníka. Aj preto je o tento model medzi zákazníkmi veľký záujem a dobre sa predáva. Doteraz si Opel Mokka objednalo vyše 500.000 zákazníkov v Európe, a to robí z neho jeden z veľmi populárnych modelov v tomto segmente.

2 Opel Mokka
Nový, elegantnejší a komfortnejší je aj interiér, ktorému pribudol nový infotaiment

Úlohou nového Opel Mokka X bude ešte zvýšiť popularitu tohto modelu. Už jeho prvé snímky vzbudili záujem verejnosti. Viac o ňom sa dozvieme na zajtra sa začínajúcom autosalóne v Ženeve, kde Mokka X bude mať premiéru. Na trh príde na jeseň tohto roka s osvieženým vonkajším dizajnom, novým interiérom a najnovšou generáciou systémov infotainmentu, vďaka ktorým bude jedným z najlepšie vybavených SUV na trhu.

Okrem nedávno uvedených tichých ("šepkajúcich") dieselov novej generácie s objemom 1,6 litra bude mať Mokka X rozšírenú aj ponuku benzínových motorov o štvorvalec 1,4 Direct Injection Turbo novej generácie, ktorý sa bude kombinovať s automatickou prevodovkou, systémom Stop/Start a pohonom všetkých kolies.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.