Opel odhaľuje GT Concept (+ video)

Utorok, 26 január 2016

Automobilka Opel plánuje zaradiť do svojho výrobného programu kupé a tak chce motoristickú verejnosť na túto skutočnosť pripraviť. Robí to tak, že postupne odhaľuje niektoré jeho časti a napína zvedavosť potenciálnych záujemcov. Robí tak aj prostredníctvom krátkych videí, ktoré uvádza generálny riaditeľ skupiny Opel Karl-Thomas Neumann. Opel štúdiu kompletne odhalí na autosalóne v Ženeve v prvých dňoch marca.

Opel GT Concept
Prvá fotografia GT Concept: dvojitá centrálne umiestnená koncovka výfuku s logom GT

Medzi množstvom svetových premiér v Ženeve určite uvidíme aj očakávanú hviezdu nemeckej automobilky – kupé Opel GT Concept. O svojom zámere vyrábať kupé informovala automobilka už na jeseň minulého roka. Potom v polovici januára zverejnila logo konceptu a vypustila do sveta prvé video bez toho, aby z auta bolo aspoň čo to vidieť.

Teraz je tu druhé video a na ňom už časť prednej časti konceptu. To červené koleso je pripomienkou historického motocykla Opel Motoclub 500 z roku 1928, ktoré malo pneumatiky práve tejto farby.

Na prvej fotografii štúdie GT Concept je dvojitá centrálne umiestnená koncovka výfuku s logom GT. Na videu už spomínaná červená predná pneumatika štúdie GT Concept ako odkaz na motocykel Opel Motoclub 500. Červené pneumatiky boli pri jeho premiére v roku 1928 futuristickým prvkom.

Aj dvojitá centrálne umiestnená koncovka výfuku s logom GT upozorňuje na dizajnovú ikonu. V roku 1965 Opel predstavil na frankfurtskom autosalóne avantgardný Experimental GT– historicky prvú štúdiu tohto automobilového výrobcu. Táto štúdia bola ultramoderným kupé s modelovaným tvarom, absolútne čistým a zároveň nekompromisným. Rovnakú filozofiu dizajnu uplatnil Opel aj teraz pri novej štúdii GT Concept.

Video

Video player is loading, please wait...

Predpokladáme, že GT Concept stojí na platforme Astry novej generácie. Ak by to tak bolo, potom by nové kupé malo poháňané predné kolesá a mohlo by ísť o dvojdverový automobil s usporiadaním sedadiel 2+2. Ak by verejnosť zareagovala naň pozitívne a o automobil by bol záujem, možno by sme sa sériovej výroby dočkali už v roku 2017.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.