Opel odhaľuje GT Concept (+ video)

Utorok, 26 január 2016

Automobilka Opel plánuje zaradiť do svojho výrobného programu kupé a tak chce motoristickú verejnosť na túto skutočnosť pripraviť. Robí to tak, že postupne odhaľuje niektoré jeho časti a napína zvedavosť potenciálnych záujemcov. Robí tak aj prostredníctvom krátkych videí, ktoré uvádza generálny riaditeľ skupiny Opel Karl-Thomas Neumann. Opel štúdiu kompletne odhalí na autosalóne v Ženeve v prvých dňoch marca.

Opel GT Concept
Prvá fotografia GT Concept: dvojitá centrálne umiestnená koncovka výfuku s logom GT

Medzi množstvom svetových premiér v Ženeve určite uvidíme aj očakávanú hviezdu nemeckej automobilky – kupé Opel GT Concept. O svojom zámere vyrábať kupé informovala automobilka už na jeseň minulého roka. Potom v polovici januára zverejnila logo konceptu a vypustila do sveta prvé video bez toho, aby z auta bolo aspoň čo to vidieť.

Teraz je tu druhé video a na ňom už časť prednej časti konceptu. To červené koleso je pripomienkou historického motocykla Opel Motoclub 500 z roku 1928, ktoré malo pneumatiky práve tejto farby.

Na prvej fotografii štúdie GT Concept je dvojitá centrálne umiestnená koncovka výfuku s logom GT. Na videu už spomínaná červená predná pneumatika štúdie GT Concept ako odkaz na motocykel Opel Motoclub 500. Červené pneumatiky boli pri jeho premiére v roku 1928 futuristickým prvkom.

Aj dvojitá centrálne umiestnená koncovka výfuku s logom GT upozorňuje na dizajnovú ikonu. V roku 1965 Opel predstavil na frankfurtskom autosalóne avantgardný Experimental GT– historicky prvú štúdiu tohto automobilového výrobcu. Táto štúdia bola ultramoderným kupé s modelovaným tvarom, absolútne čistým a zároveň nekompromisným. Rovnakú filozofiu dizajnu uplatnil Opel aj teraz pri novej štúdii GT Concept.

Video

Video player is loading, please wait...

Predpokladáme, že GT Concept stojí na platforme Astry novej generácie. Ak by to tak bolo, potom by nové kupé malo poháňané predné kolesá a mohlo by ísť o dvojdverový automobil s usporiadaním sedadiel 2+2. Ak by verejnosť zareagovala naň pozitívne a o automobil by bol záujem, možno by sme sa sériovej výroby dočkali už v roku 2017.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.