Opel predstavuje model Karl

Štvrtok, 11 september 2014

Automobilka Opel rozširuje svoju ponuku o nový malý model. Nový základný model bude päťdverový. Nebude sa menovať Viva ani City, ale Karl a pripomína jedného z dvoch synov zakladateľa značky. Predávať sa začne v lete na budúci rok.

Opel Karl
Silueta nového malého modelu Opel Karl naznačuje budúce tvary najmenšieho Opla

Po modeloch Corsa a Adam pribudne v porfóliu značky ďalší malý automobil. Opel tak od budúceho roka bude mať najsilnejšie portfólio v segmente miniautomobilov a malých automobilov. Pošuškáva sa, že nový miniautomobil Karl by mal byť nástupcom modelu Agila.

S dĺžkou necelých 3,7 metra je menší ako model Adam, ale pritom ponúkne jeden pár dverí navyše. Podľa usporiadania interiéru bude štvormiestny alebo päťmiestny. Opel má údajne záujem na nízkej cene nového modelu a z trojice oplov bude najlacnejší.

Malý päťdverový Opel Karl má podľa riaditeľky marketingu krátke, rezké a chytľavé meno, ktoré reprezentuje hodnoty značky Opel, ako nemecké, emocionálne a prístupné, - povedala Tina Müller, riaditeľka marketingu značky Opel.

Malý Karl bude novým základným modelom v portfóliu Opel.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.