Opel predstavuje model Karl

Štvrtok, 11 september 2014

Automobilka Opel rozširuje svoju ponuku o nový malý model. Nový základný model bude päťdverový. Nebude sa menovať Viva ani City, ale Karl a pripomína jedného z dvoch synov zakladateľa značky. Predávať sa začne v lete na budúci rok.

Opel Karl
Silueta nového malého modelu Opel Karl naznačuje budúce tvary najmenšieho Opla

Po modeloch Corsa a Adam pribudne v porfóliu značky ďalší malý automobil. Opel tak od budúceho roka bude mať najsilnejšie portfólio v segmente miniautomobilov a malých automobilov. Pošuškáva sa, že nový miniautomobil Karl by mal byť nástupcom modelu Agila.

S dĺžkou necelých 3,7 metra je menší ako model Adam, ale pritom ponúkne jeden pár dverí navyše. Podľa usporiadania interiéru bude štvormiestny alebo päťmiestny. Opel má údajne záujem na nízkej cene nového modelu a z trojice oplov bude najlacnejší.

Malý päťdverový Opel Karl má podľa riaditeľky marketingu krátke, rezké a chytľavé meno, ktoré reprezentuje hodnoty značky Opel, ako nemecké, emocionálne a prístupné, - povedala Tina Müller, riaditeľka marketingu značky Opel.

Malý Karl bude novým základným modelom v portfóliu Opel.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.