Opel predstavuje model Karl

Štvrtok, 11 september 2014

Automobilka Opel rozširuje svoju ponuku o nový malý model. Nový základný model bude päťdverový. Nebude sa menovať Viva ani City, ale Karl a pripomína jedného z dvoch synov zakladateľa značky. Predávať sa začne v lete na budúci rok.

Opel Karl
Silueta nového malého modelu Opel Karl naznačuje budúce tvary najmenšieho Opla

Po modeloch Corsa a Adam pribudne v porfóliu značky ďalší malý automobil. Opel tak od budúceho roka bude mať najsilnejšie portfólio v segmente miniautomobilov a malých automobilov. Pošuškáva sa, že nový miniautomobil Karl by mal byť nástupcom modelu Agila.

S dĺžkou necelých 3,7 metra je menší ako model Adam, ale pritom ponúkne jeden pár dverí navyše. Podľa usporiadania interiéru bude štvormiestny alebo päťmiestny. Opel má údajne záujem na nízkej cene nového modelu a z trojice oplov bude najlacnejší.

Malý päťdverový Opel Karl má podľa riaditeľky marketingu krátke, rezké a chytľavé meno, ktoré reprezentuje hodnoty značky Opel, ako nemecké, emocionálne a prístupné, - povedala Tina Müller, riaditeľka marketingu značky Opel.

Malý Karl bude novým základným modelom v portfóliu Opel.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.