Opel predstavuje novú Corsu

Utorok, 15 júl 2014

Opel predstavil v týchto dňoch piatu generáciu modelu Corsa, ktorý bude mať svetovú premiéru v októbri na parížskom autosalóne. Už teraz vieme, že bude mať nový podvozok, motory novej generácie a nové prevodovky. Novým štandardom bude interiér vysokej kvality s infotainmentom IntelliLink a množstvom asistenčných systémov.

1 Opel Corsa
Opel Corsa piatej generácie sa po mediálnej prezentácii predstaví na jeseň v Paríži

Corsa je pre Opel i General Motors jedným z najdôležitejších modelov pre starý kontinent, podobne ako je Polo pre Volkswagen, Fiesta pre Ford alebo Fabia pre Škodu. Karoséria novej Corsy prezrádza využitie konštrukcie súčasného modelu, technika i podvozok sú podľa automobilky nové.

Nová Corsa má dynamický a moderný tvar karosérie, ktorý korešponduje s filozofiou dizajnu značky a pokračuje v 32-ročnej histórii tohto modelu. Na novú prednú partiu s novými tvarovo komplikovanými svetlometmi nadväzuje typický profil bočných partií. Vzadu sú nové horizontálne orientované koncové svetlá podobné Astre a je tam tiež miesto pre výsuvný držiak na bicykle. Dĺžka novej Corsy oproti súčasnému modelu má byť nezmenená. Trojdverová Corsa bude ako športový model, päťdverová je pre rodinu.

2 Opel Corsa
Veľkou vizuálnou zmenou zadnej partie novej Corsy sú do šírky orientované svetlá

Značne zmenený a zmodernizovaný je aj interiér novej Corsy, ktorému dominuje veľký sedempalcový displej na stredovej konzole. Je dotykový a jeho infotainment bude kompatibilný so systémami Apple i Android. Väčšia a priestranejšia by mala byť kabína a vo výbave viacero elektronických asistentov.

Základnou pohonnou jednotkou bude litrový benzínový preplňovaný trojvalec Ecotec vo výkonových verziách 90 a 115 koní s najvyšším krútiacim momentom 170 Nm už od 1800 otáčok za minútu. Ďalším bude inovovaný benzínový motor 1,4 Turbo s výkonom 101 koní a 200 Nm. Atmosférické pohonné jednotky zastupujú objemy 1,2 a 1,4 l.

3 Opel Corsa
Úplne nový interiér Corsy je priestrannejší a modernejší a má veľký dotykový displej

Naftou poháňaný bude prepracovaný 1,3 CDTi vo verziách s výkonmi 75 a 95 koní. Opel sľubuje tiež pohonnú jednotku pre športovú verziu OPC s výkonom okolo 200 koní. Z prevodoviek to budú nové 6stupňové manuálne i automatické, pre slabšie motory 5stupňové manuálne, prípadne robotizované.

Piata generácia bestsellera značky Opel bude mať svetovú premiéru na autosalóne v Paríži , ktorý bude pre verejnosť otvorený od 4. do 19. októbra. Výroba v závodoch Zaragoza a Eisenach sa rozbehne koncom tohto roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.