Opel Vivaro novej generácie

Streda, 26 marec 2014

Druhá generácia Opel Vivaro sa začne predávať v lete tohto roku a po prvý raz prináša do segmentu ľahkých úžitkových vozidiel filozofiu dizajnu Opel "sochárske umenie v spojení s nemeckou presnosťou". Nový vzhľad dopĺňajú najmodernejšie technológie a ďalšie praktické a inovatívne prvky tak pod kapotou ako aj v kabíne.

Opel Vivaro
Opel Vivaro je sesterským modelom s Renaultom Trafic. Do predaja príde v toto leto.

Exteriér nového modelu Opel Vivaro je oproti predchodcovi elegantnejší a modernejší. S veľkou maskou chladiča, charakteristickými prednými reflektormi a bočnou krivkou v profile čepele využíva výrazové prvky aktuálneho dizajnu značky, čím sa úžitkové Vivaro približuje k tvarom osobných modelov Opel.

V ponuke budú tri verzie vonkajšieho dizajnu – robustná dodávka, reprezentatívna mobilná kancelária a komfortný osobný automobil s veľkou prepravnou kapacitou. Opel ponúka pre Vivaro tiež novú paletu 11 odtieňov farieb, z ktorých päť je štandardných a 6 metalizovaných. Po uvedení na trh budú k dispozícii ďalšie špecifické farby pre špeciálne využitie vozidla. Tak si zákazníci budú môcť objednať Opel Vivaro prispôsobený pre každú podnikateľskú alebo komerčnú aktivitu.

Nová generácia modelu Vivaro pokračuje v koncepcii rozmanitých verzií, ale aj v rozličných konfiguráciách v dvoch dĺžkach a s dvoma výškami strechy. Ako skriňová dodávka, Combi so zasklenou kabínou, skriňová dodávka s dvojitou kabínou a ako malý autobus. Vivaro aj pri novom modeli pokračuje v dvoch veľkostných alternatívach – prvej s dĺžkou približne 5 metrov a druhej o 40 centimetrov dlhšej, čo vytvára väčší priestor v interiéri a zvyšuje prepravnú funkčnosť.

Pod kapotou bude Vivaro využívať najmodernejšie turbodieselové motory 1,6 CDTI a 1,6 BiTurbo CDTI so sekvenčným prepĺňaním dvoma turbodúchadlami a dvoma chladičmi stlačeného vzduchu. Štvorvalec prepĺňaný dvoma turbodúchadlami, ktoré pracujú buď samostatne alebo spoločne, kombinuje vysoký výkon s priaznivou spotrebou paliva.

Vivaro bolo vyvinuté v spolupráci s Renaultom a aj naďalej bude schádzať z výrobnej linky v závode Luton vo Veľkej Británii.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.