Opel Vivaro novej generácie

Streda, 26 marec 2014

Druhá generácia Opel Vivaro sa začne predávať v lete tohto roku a po prvý raz prináša do segmentu ľahkých úžitkových vozidiel filozofiu dizajnu Opel "sochárske umenie v spojení s nemeckou presnosťou". Nový vzhľad dopĺňajú najmodernejšie technológie a ďalšie praktické a inovatívne prvky tak pod kapotou ako aj v kabíne.

Opel Vivaro
Opel Vivaro je sesterským modelom s Renaultom Trafic. Do predaja príde v toto leto.

Exteriér nového modelu Opel Vivaro je oproti predchodcovi elegantnejší a modernejší. S veľkou maskou chladiča, charakteristickými prednými reflektormi a bočnou krivkou v profile čepele využíva výrazové prvky aktuálneho dizajnu značky, čím sa úžitkové Vivaro približuje k tvarom osobných modelov Opel.

V ponuke budú tri verzie vonkajšieho dizajnu – robustná dodávka, reprezentatívna mobilná kancelária a komfortný osobný automobil s veľkou prepravnou kapacitou. Opel ponúka pre Vivaro tiež novú paletu 11 odtieňov farieb, z ktorých päť je štandardných a 6 metalizovaných. Po uvedení na trh budú k dispozícii ďalšie špecifické farby pre špeciálne využitie vozidla. Tak si zákazníci budú môcť objednať Opel Vivaro prispôsobený pre každú podnikateľskú alebo komerčnú aktivitu.

Nová generácia modelu Vivaro pokračuje v koncepcii rozmanitých verzií, ale aj v rozličných konfiguráciách v dvoch dĺžkach a s dvoma výškami strechy. Ako skriňová dodávka, Combi so zasklenou kabínou, skriňová dodávka s dvojitou kabínou a ako malý autobus. Vivaro aj pri novom modeli pokračuje v dvoch veľkostných alternatívach – prvej s dĺžkou približne 5 metrov a druhej o 40 centimetrov dlhšej, čo vytvára väčší priestor v interiéri a zvyšuje prepravnú funkčnosť.

Pod kapotou bude Vivaro využívať najmodernejšie turbodieselové motory 1,6 CDTI a 1,6 BiTurbo CDTI so sekvenčným prepĺňaním dvoma turbodúchadlami a dvoma chladičmi stlačeného vzduchu. Štvorvalec prepĺňaný dvoma turbodúchadlami, ktoré pracujú buď samostatne alebo spoločne, kombinuje vysoký výkon s priaznivou spotrebou paliva.

Vivaro bolo vyvinuté v spolupráci s Renaultom a aj naďalej bude schádzať z výrobnej linky v závode Luton vo Veľkej Británii.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.
Homola-Spa
Nevyspytateľné počasie trápilo slovenského automobilového pretekára v ďalších pretekoch európskeho seriálu na belgickom okruhu v Spa-Francorchamps. Nesadlo mu počasie, keď v prvý deň pretekov pred víkendom čakal, že trať po daždi vyschne a bude dobré nasadiť "suché" pneumatiky. Do druhých pretekov o deň neskôr, naopak, obul pneumatiky do mokra a trať okruhu rýchlo vyschla. "Myslel som si, že je to dobrá voľba. Žiaľ, od druhého kola prestalo mrholiť, trať začala vysýchať a moje pneumatiky po pár kolách úplne odišli. Každým kolom som už šiel len dozadu," povedal po druhých pretekoch sklamaný Homola. Dva omyly a tak v prvých pretekoch bolo 15. miesto a v druhých bol dvanásty. Po predposlednom kole v Belgicku je Matej Homola na 8. priečke priebežného hodnotenia šampionátu. O dva týždne čakajú slovenského pretekára záverečné preteky seriálu v španielskej Jarame.
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."