Opel Vivaro: Nový Tourer a Combi+

Piatok, 25 august 2017

Opel Vivaro, najpredávanejší úžitkový automobil značky Opel, prichádza teraz s dvomi novinkami – so zvlášť pohodlnými a všestrannými osobnými verziami Vivaro Tourer a Vivaro Combi+. Majú výnimočné vybavenie a komfort približujúci sa osobnému automobilu.

1 Opel Vivaro Tourer

Nové modely Vivaro Tourer i Combi+ majú variabilnú konfiguráciu sedadiel, ale aj nové inovatívne technológie a asistenčné systémy. Tempomat s obmedzovačom rýchlosti, kožený volant a svetlomety do hmly sú prvkami štandardného vybavenia všetkých verzií. Okrem toho Vivaro Tourer má aj nové zaujímavé dizajnové detaily.

Nový Opel Vivaro Tourer má vďaka variabilnej konfigurácii interiéru predpoklady na využitie na mobilnú pracovnú kanceláriu. V druhom rade sú tri samostatné sedadlá s lakťovými opierkami na vonkajšej strane. Sú na koľajničkách, čo uľahčuje prístup k tretiemu radu sedadiel, ktoré sa dajú sklopiť dopredu pomocou funkcie Easy Entry.

Vivaro Tourer ponúka modernú mobilnú rokovaciu miestnosť. Na prianie môže byť priestranný minibus vybavený dvoma sedadlami otočnými o 360 stupňov, voliteľne aj s koženým poťahom a sklopným stolíkom. Notebooky a iné mobilné zariadenia sa dajú jednoducho pripojiť do zásuviek USB a do 220 voltovej zásuvky v druhom rade sedadiel.

2 Opel Vivaro Tourer

K dispozícii sú štyri rozličné systémy infotainmentu, vrátane príplatkového systému Navi 80 IntelliLink s funkciou dopravných informácií v reálnom čase. Systém sa ovláda prostredníctvom farebného dotykového displeja s uhlopriečkou 17,8 cm, tlačidlami na multifunkčnom volante alebo pomocou hlasového ovládania.

Oba nové modely si záujemcovia budú môcť už onedlho objednať. Nové modely automobilky Opel sa vo svojej premiére predstavia v polovici septembra na autosalóne vo Frankfurte.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.