Opel Vivaro: Nový Tourer a Combi+

Piatok, 25 august 2017

Opel Vivaro, najpredávanejší úžitkový automobil značky Opel, prichádza teraz s dvomi novinkami – so zvlášť pohodlnými a všestrannými osobnými verziami Vivaro Tourer a Vivaro Combi+. Majú výnimočné vybavenie a komfort približujúci sa osobnému automobilu.

1 Opel Vivaro Tourer

Nové modely Vivaro Tourer i Combi+ majú variabilnú konfiguráciu sedadiel, ale aj nové inovatívne technológie a asistenčné systémy. Tempomat s obmedzovačom rýchlosti, kožený volant a svetlomety do hmly sú prvkami štandardného vybavenia všetkých verzií. Okrem toho Vivaro Tourer má aj nové zaujímavé dizajnové detaily.

Nový Opel Vivaro Tourer má vďaka variabilnej konfigurácii interiéru predpoklady na využitie na mobilnú pracovnú kanceláriu. V druhom rade sú tri samostatné sedadlá s lakťovými opierkami na vonkajšej strane. Sú na koľajničkách, čo uľahčuje prístup k tretiemu radu sedadiel, ktoré sa dajú sklopiť dopredu pomocou funkcie Easy Entry.

Vivaro Tourer ponúka modernú mobilnú rokovaciu miestnosť. Na prianie môže byť priestranný minibus vybavený dvoma sedadlami otočnými o 360 stupňov, voliteľne aj s koženým poťahom a sklopným stolíkom. Notebooky a iné mobilné zariadenia sa dajú jednoducho pripojiť do zásuviek USB a do 220 voltovej zásuvky v druhom rade sedadiel.

2 Opel Vivaro Tourer

K dispozícii sú štyri rozličné systémy infotainmentu, vrátane príplatkového systému Navi 80 IntelliLink s funkciou dopravných informácií v reálnom čase. Systém sa ovláda prostredníctvom farebného dotykového displeja s uhlopriečkou 17,8 cm, tlačidlami na multifunkčnom volante alebo pomocou hlasového ovládania.

Oba nové modely si záujemcovia budú môcť už onedlho objednať. Nové modely automobilky Opel sa vo svojej premiére predstavia v polovici septembra na autosalóne vo Frankfurte.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.