Opel Vivaro: Nový Tourer a Combi+

Piatok, 25 august 2017

Opel Vivaro, najpredávanejší úžitkový automobil značky Opel, prichádza teraz s dvomi novinkami – so zvlášť pohodlnými a všestrannými osobnými verziami Vivaro Tourer a Vivaro Combi+. Majú výnimočné vybavenie a komfort približujúci sa osobnému automobilu.

1 Opel Vivaro Tourer

Nové modely Vivaro Tourer i Combi+ majú variabilnú konfiguráciu sedadiel, ale aj nové inovatívne technológie a asistenčné systémy. Tempomat s obmedzovačom rýchlosti, kožený volant a svetlomety do hmly sú prvkami štandardného vybavenia všetkých verzií. Okrem toho Vivaro Tourer má aj nové zaujímavé dizajnové detaily.

Nový Opel Vivaro Tourer má vďaka variabilnej konfigurácii interiéru predpoklady na využitie na mobilnú pracovnú kanceláriu. V druhom rade sú tri samostatné sedadlá s lakťovými opierkami na vonkajšej strane. Sú na koľajničkách, čo uľahčuje prístup k tretiemu radu sedadiel, ktoré sa dajú sklopiť dopredu pomocou funkcie Easy Entry.

Vivaro Tourer ponúka modernú mobilnú rokovaciu miestnosť. Na prianie môže byť priestranný minibus vybavený dvoma sedadlami otočnými o 360 stupňov, voliteľne aj s koženým poťahom a sklopným stolíkom. Notebooky a iné mobilné zariadenia sa dajú jednoducho pripojiť do zásuviek USB a do 220 voltovej zásuvky v druhom rade sedadiel.

2 Opel Vivaro Tourer

K dispozícii sú štyri rozličné systémy infotainmentu, vrátane príplatkového systému Navi 80 IntelliLink s funkciou dopravných informácií v reálnom čase. Systém sa ovláda prostredníctvom farebného dotykového displeja s uhlopriečkou 17,8 cm, tlačidlami na multifunkčnom volante alebo pomocou hlasového ovládania.

Oba nové modely si záujemcovia budú môcť už onedlho objednať. Nové modely automobilky Opel sa vo svojej premiére predstavia v polovici septembra na autosalóne vo Frankfurte.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.