Opel vo Frankfurte: štyri svetové premiéry

Štvrtok, 08 september 2011

Automobilka Opel sústredila pred nadchádzajúcim autosalónom vo Frankfurte všetok svoj zbrojný arzenál a do boja s konkurenciou vysiela hneď štyri rakety typov Astra GTC, Zafira Tourer, Combo a nemenovanú štúdiu, ktorej meno a podobu spoznáme až priamo na stánku automobilky.

Opel Astra GTC
Trojdverová Astra GTC ponúka výrazne odlišný vzhľad i charakter ako päťdverová

Tri z noviniek predstavuje Opel na fotografiách ktoré prinášame, takže vzhľad Astry GTC, Tafiry Tourer a Comba poznáme, podoba štvrtej novinky však zostane zahalená tajomstvom do jej predstavenia na tlačovej konferencii vo Frankfurte 13. septembra. Zatiaľ o utajovanej novinke povedal Opel len to, že ide o experimentálne vozidlo, ktoré dokumentuje priekopníckeho ducha značky.

Pripravovaná premiéra experimentálnej štúdie má prezentovať novú interpretáciu mobility. Môže to znamenať, že pôjde o experimentálny automobil s novou interpretáciou hnacieho ústrojenstva. Či by to mala byť štúdia s hybridným alebo elektrickým pohonom, alebo niečo celkom iné, o tom možno iba špekulovať.

Atraktívny dizajn modelu Astra GTC sľubuje mimoriadnu jazdnú dynamiku. Vďaka svojej špeciálnej prednej náprave HiPerStrut má ostré kompaktné kupé Opel ultimatívne presné ovládanie. Pri uvedení na trh bude k dispozícii škála benzínových a naftových motorov vo výkonovom rozpätí od 120 do 180 koní.

Opel Zafira Tourer
Zafira Tourer vyniká variabilitou interiéru a inovovaným systémom sedadiel Flex7

Kompaktný van Zafira Tourer definuje nové štandardy variability interiéru kompletne rekonštruovaným systémom sedadiel Flex7. Lóža na kolesách prináša podľa automobilky do interiéru jednopriestorovej karosérie atmosféru a prémiovú kvalitu špičkového modelu Insignia v spojení s inovatívnymi technológiami a skulpturálnym, dynamickým dizajnom.

O niečom inom je nové Combo. Ide o variabilný automobil pre prácu, rodinu a voľný čas. Ponúka šesť pohonných jednotiek: štyri naftové, jednu benzínovú a jednu na skvapalnený zemný plyn CNG. Combo novej generácie je k dispozícii s piatimi alebo siedmimi sedadlami, s dvoma veľkosťami rázvoru, so zasklenou kabínou alebo ako skriňová dodávka.

Opel Combo
Nové Combo je variabilný osobno-dodávkový automobil pre prácu, rodinu a voľný čas

Vo Frankfurte predstaví Opel aj rozšírenie ekologických modelov radu ecoFlex. Široké portfólio modelov tohto radu demonštruje, že aj konvenčné motory majú potenciál úspory paliva bez negatívneho ovplyvnenia pôžitku z jazdy. Vo Frankfurte bude mať premiéru sedem nových modelov ecoFLEX.

Opel predstaví vo Frankfurte aj sériovú verziu modelu Ampera, prvého elektromobilu v Európe vhodného na každodenné používanie. Premiéra vo Frankfurte sa uskutoční iba niekoľko týždňov pred príchodom nového modelu do predajní značky Opel vo vybraných európskych štátoch.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.