Opel vo Frankfurte: štyri svetové premiéry

Štvrtok, 08 september 2011

Automobilka Opel sústredila pred nadchádzajúcim autosalónom vo Frankfurte všetok svoj zbrojný arzenál a do boja s konkurenciou vysiela hneď štyri rakety typov Astra GTC, Zafira Tourer, Combo a nemenovanú štúdiu, ktorej meno a podobu spoznáme až priamo na stánku automobilky.

Opel Astra GTC
Trojdverová Astra GTC ponúka výrazne odlišný vzhľad i charakter ako päťdverová

Tri z noviniek predstavuje Opel na fotografiách ktoré prinášame, takže vzhľad Astry GTC, Tafiry Tourer a Comba poznáme, podoba štvrtej novinky však zostane zahalená tajomstvom do jej predstavenia na tlačovej konferencii vo Frankfurte 13. septembra. Zatiaľ o utajovanej novinke povedal Opel len to, že ide o experimentálne vozidlo, ktoré dokumentuje priekopníckeho ducha značky.

Pripravovaná premiéra experimentálnej štúdie má prezentovať novú interpretáciu mobility. Môže to znamenať, že pôjde o experimentálny automobil s novou interpretáciou hnacieho ústrojenstva. Či by to mala byť štúdia s hybridným alebo elektrickým pohonom, alebo niečo celkom iné, o tom možno iba špekulovať.

Atraktívny dizajn modelu Astra GTC sľubuje mimoriadnu jazdnú dynamiku. Vďaka svojej špeciálnej prednej náprave HiPerStrut má ostré kompaktné kupé Opel ultimatívne presné ovládanie. Pri uvedení na trh bude k dispozícii škála benzínových a naftových motorov vo výkonovom rozpätí od 120 do 180 koní.

Opel Zafira Tourer
Zafira Tourer vyniká variabilitou interiéru a inovovaným systémom sedadiel Flex7

Kompaktný van Zafira Tourer definuje nové štandardy variability interiéru kompletne rekonštruovaným systémom sedadiel Flex7. Lóža na kolesách prináša podľa automobilky do interiéru jednopriestorovej karosérie atmosféru a prémiovú kvalitu špičkového modelu Insignia v spojení s inovatívnymi technológiami a skulpturálnym, dynamickým dizajnom.

O niečom inom je nové Combo. Ide o variabilný automobil pre prácu, rodinu a voľný čas. Ponúka šesť pohonných jednotiek: štyri naftové, jednu benzínovú a jednu na skvapalnený zemný plyn CNG. Combo novej generácie je k dispozícii s piatimi alebo siedmimi sedadlami, s dvoma veľkosťami rázvoru, so zasklenou kabínou alebo ako skriňová dodávka.

Opel Combo
Nové Combo je variabilný osobno-dodávkový automobil pre prácu, rodinu a voľný čas

Vo Frankfurte predstaví Opel aj rozšírenie ekologických modelov radu ecoFlex. Široké portfólio modelov tohto radu demonštruje, že aj konvenčné motory majú potenciál úspory paliva bez negatívneho ovplyvnenia pôžitku z jazdy. Vo Frankfurte bude mať premiéru sedem nových modelov ecoFLEX.

Opel predstaví vo Frankfurte aj sériovú verziu modelu Ampera, prvého elektromobilu v Európe vhodného na každodenné používanie. Premiéra vo Frankfurte sa uskutoční iba niekoľko týždňov pred príchodom nového modelu do predajní značky Opel vo vybraných európskych štátoch.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.