Opel Zafira Life: Z MPV osobná dodávka s veľkým D

Nedeľa, 26 máj 2019

Opel predstavil prednedávnom nový model Zafira, ktorý s doterajšou Zafirou má spoločné len meno. Vychádza z modelov skupiny PSA, konkrétne Citroëna Space Tourer a Peugeota Traveller. Nová Zafira sa na trhu objaví vo verzii osobnej dodávky, po nej príde potom aj úžitková verzia, ktorá nahradí model Vivaro.

DSC 0002
Opel Zafira Life – osobná dodávka sa ukázala na slovenskej premiére v Bratislave

Po tom, ako Opel prešiel do skupiny PSA, jeho modely majú inú fazónu a postupne preberajú aj francúzsku techniku. Teraz prišiel rad na Zafiru postavenú na platforme modelov Citroën Space Tourer a Peugeot Traveller, a rovnakú techniku používa aj Toyota Proace Verso.

Novinka príde postupne v dĺžkach 460 cm, 495 cm a 530 cm a má tak mnohostranné využitie. V roku 2021 pribudnú aj elektrické verzie. Prvou Zafirou, ktorá príde na trh už čo nevidieť, bude osobná verzia Life.

Nová Zafira je nepriamym nástupcom aktuálnej, ktorá sa teraz dopredáva. Novinka vo verzii Life je iná aj v tom, že už to nie je MPV, ale osobná dodávka. Uvezie osem cestujúcich a oproti predchodcovi má priestrannejší interiér.

Štvrtá generácia Zafiry je nepriamym nástupcom dosluhujúceho modelu. Okrem osobnej dodávky bude aj úžitková verzia a nahradí Vivaro. Aj keď nová Zafira má zhodný základ s francúzskymi osobnými dodávkami, tiež siluetu a kabína, predná časť je čistý Opel.

Zafira vo verzii Small je dlhá 4,6 metra, Medium 4,95 metra a Large 5,3 metra. Všestranne nastaviteľné komfortné sedadlo vodiča už v základnej výbave Medium zvyšuje pohodlie na úroveň áut vyššej kategórie. Nechýbajú jej ani asistenčné systémy ako Hill Start Assist, tempomat s obmedzovačom rýchlosti či kontrola trakcie so zásahom prostredníctvom bŕzd.

Vyššie výbavy Zafiry sľubujú ešte bohatšiu výbavu, ako kožené čalúnenie, automatické prepínanie diaľkových a tlmených svetiel, head-up displej, adaptívny tempomat a iné, nie bežné prvky v tejto kategórii vozidiel.

Spočiatku by sa pod kapotou mali objaviť turbodieselové motory 1,5 BlueHDi (88 kW) a 2,0 BlueHDi (110 kW,130 kW) z ponuky francúzskych sesterských dodávok. Verzie s elektrickým pohonom prídu v roku 2021. Budú tiež verzie s pohonom všetkých kolies.

DSC 0002 DSC 0004 DSC 0013 DSC 0015 DSC 0018 DSC 0019 DSC 0020 DSC 0021
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.