Ostré BMW od švédskeho špecialistu BSR

Piatok, 02 december 2011

Popredná švédska high-tech spoločnosť BSR, ktorá sa venuje optimalizácii výkonu automobilových motorov, vytvorila špeciálny model, ktorý predstavila vo svetovej premiére na Bilsport fair vo Švédsku.

BMW 120d BSR

Základom extrémneho "malého" dravca je sériové BMW 120d, ktoré upravili radom technických vylepšení. Výkon sa vďaka PPC3 Tuning Systému zvýšil na 340 koní a krútiaci moment na 700 Nm. Použitým agregátom je 3,0 diesel biturbo, ktorý dostal nový modifikovaný filter pevných častíc.

BMW 120d od úpravcu BSR má tiež nový výfukový systém BSR Sport Flow, brzdy BMW Performance a podvozok posilnil Bilstein coilover PSS10. Na ráfikoch AEZ Valencia 8,5x19 od OCL Bronssons má BMW 120d obuté pneumatiky Bridgestone 235/35/19. Sedadlá, volant, ručná brzda, radiaca páka, karbónové obloženie, spojler, kryty vonkajších zrkadiel a difúzor sú použité z BMW Performance.

Automobil dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy a štvrťmíľu (402 m) zdolá za 13,3 sekundy.

BMW 120d BSR BMW 120d BSR BMW 120d BSR BMW 120d BSR BMW 120d BSR BMW 120d BSR
Autor: J. Goldberger
Foto: BSR
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.