Ostré BMW od švédskeho špecialistu BSR

Piatok, 02 december 2011

Popredná švédska high-tech spoločnosť BSR, ktorá sa venuje optimalizácii výkonu automobilových motorov, vytvorila špeciálny model, ktorý predstavila vo svetovej premiére na Bilsport fair vo Švédsku.

BMW 120d BSR

Základom extrémneho "malého" dravca je sériové BMW 120d, ktoré upravili radom technických vylepšení. Výkon sa vďaka PPC3 Tuning Systému zvýšil na 340 koní a krútiaci moment na 700 Nm. Použitým agregátom je 3,0 diesel biturbo, ktorý dostal nový modifikovaný filter pevných častíc.

BMW 120d od úpravcu BSR má tiež nový výfukový systém BSR Sport Flow, brzdy BMW Performance a podvozok posilnil Bilstein coilover PSS10. Na ráfikoch AEZ Valencia 8,5x19 od OCL Bronssons má BMW 120d obuté pneumatiky Bridgestone 235/35/19. Sedadlá, volant, ručná brzda, radiaca páka, karbónové obloženie, spojler, kryty vonkajších zrkadiel a difúzor sú použité z BMW Performance.

Automobil dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy a štvrťmíľu (402 m) zdolá za 13,3 sekundy.

BMW 120d BSR BMW 120d BSR BMW 120d BSR BMW 120d BSR BMW 120d BSR BMW 120d BSR
Autor: J. Goldberger
Foto: BSR
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.