Ostré BMW od švédskeho špecialistu BSR

Piatok, 02 december 2011

Popredná švédska high-tech spoločnosť BSR, ktorá sa venuje optimalizácii výkonu automobilových motorov, vytvorila špeciálny model, ktorý predstavila vo svetovej premiére na Bilsport fair vo Švédsku.

BMW 120d BSR

Základom extrémneho "malého" dravca je sériové BMW 120d, ktoré upravili radom technických vylepšení. Výkon sa vďaka PPC3 Tuning Systému zvýšil na 340 koní a krútiaci moment na 700 Nm. Použitým agregátom je 3,0 diesel biturbo, ktorý dostal nový modifikovaný filter pevných častíc.

BMW 120d od úpravcu BSR má tiež nový výfukový systém BSR Sport Flow, brzdy BMW Performance a podvozok posilnil Bilstein coilover PSS10. Na ráfikoch AEZ Valencia 8,5x19 od OCL Bronssons má BMW 120d obuté pneumatiky Bridgestone 235/35/19. Sedadlá, volant, ručná brzda, radiaca páka, karbónové obloženie, spojler, kryty vonkajších zrkadiel a difúzor sú použité z BMW Performance.

Automobil dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy a štvrťmíľu (402 m) zdolá za 13,3 sekundy.

BMW 120d BSR BMW 120d BSR BMW 120d BSR BMW 120d BSR BMW 120d BSR BMW 120d BSR
Autor: J. Goldberger
Foto: BSR
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.