Peugeot 2008: nový malý crossover

Štvrtok, 17 január 2013

Prvé fotografie priamo od výrobcu avizujú s pomerne veľkým predstihom príchod nového malého crossovera od Peugeota. Veľmi skúpe informácie prezrádzajú o novom modeli, ktorý sa zrejme predstaví už na marcovom autosalóne v Ženeve, iba veľmi málo. A tak si na technické podrobnosti budeme musieť ešte počkať.

Peugeot 2008
Chystaný nový Peugeot 2008 bude ďalším prírastkom do rodiny malých crossoverov

Podľa niektorých zahraničných zdrojov by Peugeot 2008 mal byť dlhý 416 centimetrov a jeho šírka by mala byť 174 centimetrov. Ďalšie informácie francúzsky výrobca o pripravovanom novom modeli nezverejnil.

Pod kapotou kompaktné crossovera by sa mali objaviť dva benzínové a dva naftové motory. Základným bude zrejme trojvalec 1,2 litra s výkonom 110 koní (81 kW) a 1,6 THP s výkonom 156 koní (115 kW). Turbodiesel 1,6 e-HDi by mal byť v dvoch výkonových verziách s výkonmi 68 kW/92 k a 85 kW/115 k. Poháňané by mali byť všetky štyri kolesá. Či bude aj pohon len predných kolies, zatiaľ nie je známe.

Viac o novom crossoveri 2008 sa zrejme dozvieme až na jarnom ženevskom autosalóne, kde malý člen rodiny Peugeot by mal mať svoju premiéru.

Peugeot 2008 Peugeot 2008 Peugeot 2008

Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.