Peugeot 2008: nový malý crossover

Štvrtok, 17 január 2013

Prvé fotografie priamo od výrobcu avizujú s pomerne veľkým predstihom príchod nového malého crossovera od Peugeota. Veľmi skúpe informácie prezrádzajú o novom modeli, ktorý sa zrejme predstaví už na marcovom autosalóne v Ženeve, iba veľmi málo. A tak si na technické podrobnosti budeme musieť ešte počkať.

Peugeot 2008
Chystaný nový Peugeot 2008 bude ďalším prírastkom do rodiny malých crossoverov

Podľa niektorých zahraničných zdrojov by Peugeot 2008 mal byť dlhý 416 centimetrov a jeho šírka by mala byť 174 centimetrov. Ďalšie informácie francúzsky výrobca o pripravovanom novom modeli nezverejnil.

Pod kapotou kompaktné crossovera by sa mali objaviť dva benzínové a dva naftové motory. Základným bude zrejme trojvalec 1,2 litra s výkonom 110 koní (81 kW) a 1,6 THP s výkonom 156 koní (115 kW). Turbodiesel 1,6 e-HDi by mal byť v dvoch výkonových verziách s výkonmi 68 kW/92 k a 85 kW/115 k. Poháňané by mali byť všetky štyri kolesá. Či bude aj pohon len predných kolies, zatiaľ nie je známe.

Viac o novom crossoveri 2008 sa zrejme dozvieme až na jarnom ženevskom autosalóne, kde malý člen rodiny Peugeot by mal mať svoju premiéru.

Peugeot 2008 Peugeot 2008 Peugeot 2008

Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.