Peugeot 2008: nový malý crossover

Štvrtok, 17 január 2013

Prvé fotografie priamo od výrobcu avizujú s pomerne veľkým predstihom príchod nového malého crossovera od Peugeota. Veľmi skúpe informácie prezrádzajú o novom modeli, ktorý sa zrejme predstaví už na marcovom autosalóne v Ženeve, iba veľmi málo. A tak si na technické podrobnosti budeme musieť ešte počkať.

Peugeot 2008
Chystaný nový Peugeot 2008 bude ďalším prírastkom do rodiny malých crossoverov

Podľa niektorých zahraničných zdrojov by Peugeot 2008 mal byť dlhý 416 centimetrov a jeho šírka by mala byť 174 centimetrov. Ďalšie informácie francúzsky výrobca o pripravovanom novom modeli nezverejnil.

Pod kapotou kompaktné crossovera by sa mali objaviť dva benzínové a dva naftové motory. Základným bude zrejme trojvalec 1,2 litra s výkonom 110 koní (81 kW) a 1,6 THP s výkonom 156 koní (115 kW). Turbodiesel 1,6 e-HDi by mal byť v dvoch výkonových verziách s výkonmi 68 kW/92 k a 85 kW/115 k. Poháňané by mali byť všetky štyri kolesá. Či bude aj pohon len predných kolies, zatiaľ nie je známe.

Viac o novom crossoveri 2008 sa zrejme dozvieme až na jarnom ženevskom autosalóne, kde malý člen rodiny Peugeot by mal mať svoju premiéru.

Peugeot 2008 Peugeot 2008 Peugeot 2008

Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring