Peugeot 2008: nový malý crossover

Štvrtok, 17 január 2013

Prvé fotografie priamo od výrobcu avizujú s pomerne veľkým predstihom príchod nového malého crossovera od Peugeota. Veľmi skúpe informácie prezrádzajú o novom modeli, ktorý sa zrejme predstaví už na marcovom autosalóne v Ženeve, iba veľmi málo. A tak si na technické podrobnosti budeme musieť ešte počkať.

Peugeot 2008
Chystaný nový Peugeot 2008 bude ďalším prírastkom do rodiny malých crossoverov

Podľa niektorých zahraničných zdrojov by Peugeot 2008 mal byť dlhý 416 centimetrov a jeho šírka by mala byť 174 centimetrov. Ďalšie informácie francúzsky výrobca o pripravovanom novom modeli nezverejnil.

Pod kapotou kompaktné crossovera by sa mali objaviť dva benzínové a dva naftové motory. Základným bude zrejme trojvalec 1,2 litra s výkonom 110 koní (81 kW) a 1,6 THP s výkonom 156 koní (115 kW). Turbodiesel 1,6 e-HDi by mal byť v dvoch výkonových verziách s výkonmi 68 kW/92 k a 85 kW/115 k. Poháňané by mali byť všetky štyri kolesá. Či bude aj pohon len predných kolies, zatiaľ nie je známe.

Viac o novom crossoveri 2008 sa zrejme dozvieme až na jarnom ženevskom autosalóne, kde malý člen rodiny Peugeot by mal mať svoju premiéru.

Peugeot 2008 Peugeot 2008 Peugeot 2008

Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.