Peugeot 208: slovenské ceny od 9 690 eur

Štvrtok, 26 apríl 2012

Nový Peugeot 208, ktorý sa vyrába aj v trnavskom závode Peugeotu, vstupuje na slovenský trh. Je pokračovateľom úspešných modelov radu "dvesto", ktorých sa za posledných tridsať rokov predalo vo svete viac ako 15 miliónov.

Peugeot 208
Nový malý Peugeot 208 sa slovenskej verejnosti predstavil v polovici apríla

Nová generácia malého hatchbacku dostala číselné označenie 208 a pokračuje v tradícii modelov tohto radu. Model 208 je oproti predchodcovi kompaktnejší, ľahší i priestrannejší. Moderný interiér je vyzbrojený napríklad veľkým dotykovým displejom, praktickým malým volantom a ciferníkmi lepšie umiestnenými v zornom poli vodiča.

Model 208 sa ponúka v troj- a päťdverovej verzii, z ktorých každá si zachováva svoju tvár. Je dostupný s výbavami Access, Active a Allure. K dispozícii bude až 10 rôznych motorov, z nich päť benzínových s výkonmi od 68 do 156 koní a päť dieselových s výkonom 68 až 115 koní. Kombinovanú spotrebu udáva výrobca od 3,4l/100km (1,4e-Hdi FAP Blue Lion) do 5,8l/100 km (1,6 THP 156k ).

Známe sú už aj ceny nového modelu. Tak cena 208 v najnižšej výbave Access začína od 9 690 €. Multifunkčná dotyková 7palcová obrazovka a denné LED svetlá sú v sérii už od druhej úrovne Active, ktorej cena začína od 11 790 eur.

Pri uvádzaný na trh sa Peugeot 208 ponúka so špeciálnymi výhodami. Pri prvej úrovnivýbavy Access má nový model 208 s balíkom Comfort cenu od 10180 eur. V tejto cene je okrem iného klimatizácia, klimatizovaná príručná skrinka, WIP Sound rádio RDE s CD aMP3 prehrávačom, 4 reproduktory s ovládaním pod volantom, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá a sekvenčné otváranie okna vodiča.

Vo vyššej strednej úrovni Active získava klient teraz balík VIP v hodnote 880 eur zdarma. Ten obsahuje zliatinové 15palcové disky kolies, automatickú dvojzónovú klimatizáciu, stredovú opierku rúk a chrómovú koncovku radiacej páky. Takto vybavený Peugeot 208 je v ponuke od 11 790 eur.

Špeciálnou ponukou je financovanie prostredníctvom Peugeot Leasing s akontáciou a mesačnými splátkami od 208 Eur.

Na všetky verzie Peugeot 208 platí navyše predĺžená záruka na 4 roky.

Peugeot 208 Peugeot 208 Peugeot 208
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.