Peugeot 208: slovenské ceny od 9 690 eur

Štvrtok, 26 apríl 2012

Nový Peugeot 208, ktorý sa vyrába aj v trnavskom závode Peugeotu, vstupuje na slovenský trh. Je pokračovateľom úspešných modelov radu "dvesto", ktorých sa za posledných tridsať rokov predalo vo svete viac ako 15 miliónov.

Peugeot 208
Nový malý Peugeot 208 sa slovenskej verejnosti predstavil v polovici apríla

Nová generácia malého hatchbacku dostala číselné označenie 208 a pokračuje v tradícii modelov tohto radu. Model 208 je oproti predchodcovi kompaktnejší, ľahší i priestrannejší. Moderný interiér je vyzbrojený napríklad veľkým dotykovým displejom, praktickým malým volantom a ciferníkmi lepšie umiestnenými v zornom poli vodiča.

Model 208 sa ponúka v troj- a päťdverovej verzii, z ktorých každá si zachováva svoju tvár. Je dostupný s výbavami Access, Active a Allure. K dispozícii bude až 10 rôznych motorov, z nich päť benzínových s výkonmi od 68 do 156 koní a päť dieselových s výkonom 68 až 115 koní. Kombinovanú spotrebu udáva výrobca od 3,4l/100km (1,4e-Hdi FAP Blue Lion) do 5,8l/100 km (1,6 THP 156k ).

Známe sú už aj ceny nového modelu. Tak cena 208 v najnižšej výbave Access začína od 9 690 €. Multifunkčná dotyková 7palcová obrazovka a denné LED svetlá sú v sérii už od druhej úrovne Active, ktorej cena začína od 11 790 eur.

Pri uvádzaný na trh sa Peugeot 208 ponúka so špeciálnymi výhodami. Pri prvej úrovnivýbavy Access má nový model 208 s balíkom Comfort cenu od 10180 eur. V tejto cene je okrem iného klimatizácia, klimatizovaná príručná skrinka, WIP Sound rádio RDE s CD aMP3 prehrávačom, 4 reproduktory s ovládaním pod volantom, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá a sekvenčné otváranie okna vodiča.

Vo vyššej strednej úrovni Active získava klient teraz balík VIP v hodnote 880 eur zdarma. Ten obsahuje zliatinové 15palcové disky kolies, automatickú dvojzónovú klimatizáciu, stredovú opierku rúk a chrómovú koncovku radiacej páky. Takto vybavený Peugeot 208 je v ponuke od 11 790 eur.

Špeciálnou ponukou je financovanie prostredníctvom Peugeot Leasing s akontáciou a mesačnými splátkami od 208 Eur.

Na všetky verzie Peugeot 208 platí navyše predĺžená záruka na 4 roky.

Peugeot 208 Peugeot 208 Peugeot 208
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.