Peugeot 301: priestranný a robustný

Piatok, 27 júl 2012

Peugeot pripravil nový sedan, ktorého označením 301 sa vracia do minulosti. Nový Peugeot 301 je určený na trhy s menej kvalitnými cestami a klientelou, ktorá považuje vnútornú priestrannosť a životnosť auta za dosť určujúci faktor. Výsledkom je model 301, v ktorom vládne priestrannosť a má predpoklady pre dlhú životnosť. Nový model má byť tiež odpoveďou konkurencii, ktorá Peugeotu uberá zákazníkov.

Peugeot 301
Peugeot sa označením 301 u svojho nového modelu vracia k pôvodného značeniu

Nový Peugeot 301 ponúkne zákazníkom výhodu v tom, že to bude síce trojpriestorový sedan, ale zároveň aj praktický liftback. Jeho piate dvere so svojou praktickou výklopnou stenou robia automobil variabilnejším oproti klasickým sedanom. S dĺžkou 444 cm a rázvorom náprav 265 cm sa radí do nižšej strednej triedy. Okrem priestranného interiéru poteší budúcich zákazníkov aj objemom batožinového priestoru 506 litrov.

Podvozok je adaptovaný na cesty s horším povrchom s cieľom zabezpečiť posádke čo najlepší jazdný komfort. Jeho pevnosť zvýšili konštruktéri použitím väčšieho počtu spevňovacích skrutiek i ďalšími opatreniami. Model 301 má dvojité tesnenie proti prachu a vlhkosti a automatická klimatizácia s funkciou AC max vyhovie aj pre krajiny s horúcim podnebím. A naopak, pre krajiny s chladným podnebím má model 301 vyhrievanú spodnú časť čelného okna. Pri výrobe modelu 301sa uplatnia rovnaké štandardy ako pri modeli Peugeot 508.

Pod kapotou by sa spočiatku mali objaviť tri pohonné agregáty. Základný benzínový trojvalec 1,2 TVi má mať 71 koní, ďalší benzínový s objemom 1,6 litra by mal produkovať 115 koní a diesel bude zastupovať motor 1,6 HDi s výkonom 92 koní. Sila na kolesá sa bude prenášať mechanickými prevodovkami s ručným radením, základný motor 1,2 VTi aj s robotizovanou prevodovkou. Výkonnejší "benzín" 1,6 VTi sa bude dodávať aj s klasickou automatickou prevodovkou.

Peugeotu 301 nebude chýbať bezpečnostná výbava, konkrétne štyri airbagy, ABS, brzdový asistent a upevňovacie body Isofix pre detské sedačky. Z komfortnej výbavy už spomínaná automatická klimatizácia, autorádio s MP3 prehrávačom, vstup pre USB, Bluetooth a iné.

Peugeot 301 sa začne vo svete predávať od 1. novembra 2012. Najprv v Turecku a následne aj v ďalších štátoch.Na Slovensku by sa predaj mal rozbehnúť koncom roka 2012.

Peugeot 301 Peugeot 301 Peugeot 301 Peugeot 301 Peugeot 301 Peugeot 301
Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Komentáre
"Nový Peugeot 301 ponúkne zákazníkom výhodu v tom, že to bude síce trojpriestorový sedan, ale zároveň aj praktický liftback. Jeho piate dvere so svojou praktickou výklopnou stenou robia automobil variabilnejším oproti klasickým sedanom."

Tak ja teda neviem, ale všetky portály uvádzajú, že pôjde o bežný sedan. O liftback sa určite jednať nebude...

Pridal Ervín v pondelok 30 júla 2012 o 13:53
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.