Peugeot 508 Hybrid: Fastback i kombi SW viac ekologické

Sobota, 07 september 2019

Po tom, ako koncom minulého roka vstúpil na náš trh Peugeot 508 Fastback a v polovici tohto roka aj praktická verzia kombi SW, francúzska automobilka Peugeot prichádza teraz s oboma modely aj s hybridným pohonom.

Peguet-508-hybrid

Nabíjanie zo zásuvky pri použití wallboxu trvá menej ako hodinu a 45 minút


Peugeot posilňuje svoju elektrickú stratégiu zameranú na uvádzanie výkonných , ale aj úsporných vozidiel, ktoré využívajú na svoj pohon obnoviteľne zdroje energie. Peugeot tak prezentuje zámer značky ponúknuť zákazníkom automobily s plug-in hybridnou, s nabíjaním z elektrickej zásuvky, technológiou s nižšími celkovými prevádzkovými nákladmi.

Zámer ponúknuť výnimočné jazdné zážitky je súčasťou DNA značky Peugeot. Nové plug-in hybridné motory boli vyvinuté tak, aby si vodiči mohli jazdu naozaj naplno užiť. Výsledkom tejto snahy má byť jedinečný pocit z ich riadenia, ktorý si vodiči môžu naplno vychutnať aj vďaka novým jazdným režimom.

Každý z jazdných režimov je podľa výrobcu výnimočný a sprostredkováva nové pocity. Ticho má byť dominantným pocitom z jazdy v 100 % elektrickom režime s nulovými emisiami. Silu a výkon auta má naplno poskytnúť režime Sport využívajúcom všetky zdroje energie. Univerzálnosť zasa hybridný režim. Režim Komfort spája výhody hybridného režimu s komfortom nastaviteľného pruženia.

Nové modely Peugeot 508 Hybrid a 508 SW Hybrid kombinujú motor PureTech s výkonom 132 kW/180 k s elektromotorom s výkonom 80 kW/110 k, čo predstavuje systémový výkon 165 kW/225 k.

S emisiami CO2 len 29 g/km patrí medzi hybridmi k absolútnej špičke. Batéria s kapacitou 11,8 kWh umožňuje pre sedan v čisto elektrickom režime dojazd 54 km a pre kombi 52 km. Dobitie trvá pri použití wallboxu menej ako hodinu a 45 min.

Nové modely Peugeot 508 Hybrid a 508 SW Hybrid si v súčasnosti už možno objednať napríklad vo Francúzsku, v ďalších krajinách budú uvedené na trh koncom tohto roku. Inovatívne motory peugeota majú posilniť postavenie nového Peugeota 508 Hybrid v konkurencii hybridov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.