Peugeot 508 Hybrid: Fastback i kombi SW viac ekologické

Sobota, 07 september 2019

Po tom, ako koncom minulého roka vstúpil na náš trh Peugeot 508 Fastback a v polovici tohto roka aj praktická verzia kombi SW, francúzska automobilka Peugeot prichádza teraz s oboma modely aj s hybridným pohonom.

Peguet-508-hybrid

Nabíjanie zo zásuvky pri použití wallboxu trvá menej ako hodinu a 45 minút


Peugeot posilňuje svoju elektrickú stratégiu zameranú na uvádzanie výkonných , ale aj úsporných vozidiel, ktoré využívajú na svoj pohon obnoviteľne zdroje energie. Peugeot tak prezentuje zámer značky ponúknuť zákazníkom automobily s plug-in hybridnou, s nabíjaním z elektrickej zásuvky, technológiou s nižšími celkovými prevádzkovými nákladmi.

Zámer ponúknuť výnimočné jazdné zážitky je súčasťou DNA značky Peugeot. Nové plug-in hybridné motory boli vyvinuté tak, aby si vodiči mohli jazdu naozaj naplno užiť. Výsledkom tejto snahy má byť jedinečný pocit z ich riadenia, ktorý si vodiči môžu naplno vychutnať aj vďaka novým jazdným režimom.

Každý z jazdných režimov je podľa výrobcu výnimočný a sprostredkováva nové pocity. Ticho má byť dominantným pocitom z jazdy v 100 % elektrickom režime s nulovými emisiami. Silu a výkon auta má naplno poskytnúť režime Sport využívajúcom všetky zdroje energie. Univerzálnosť zasa hybridný režim. Režim Komfort spája výhody hybridného režimu s komfortom nastaviteľného pruženia.

Nové modely Peugeot 508 Hybrid a 508 SW Hybrid kombinujú motor PureTech s výkonom 132 kW/180 k s elektromotorom s výkonom 80 kW/110 k, čo predstavuje systémový výkon 165 kW/225 k.

S emisiami CO2 len 29 g/km patrí medzi hybridmi k absolútnej špičke. Batéria s kapacitou 11,8 kWh umožňuje pre sedan v čisto elektrickom režime dojazd 54 km a pre kombi 52 km. Dobitie trvá pri použití wallboxu menej ako hodinu a 45 min.

Nové modely Peugeot 508 Hybrid a 508 SW Hybrid si v súčasnosti už možno objednať napríklad vo Francúzsku, v ďalších krajinách budú uvedené na trh koncom tohto roku. Inovatívne motory peugeota majú posilniť postavenie nového Peugeota 508 Hybrid v konkurencii hybridov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Benzina-Slovensko
Od polovice roku 2019 je na Slovensku v prevádzke prvá čerpacia stanica, ktorá nesie značku Benzina a patrí do koncernu Orlen. V dohľadnom čase plánuje Benzina otvoriť ešte ďalších sedem staníc. Nové čerpacie stanice budú v priestoroch prevzatých od súkromného prevádzkovateľa a renovované tak, aby poskytovali najlepší zákaznícky servis a tiež široký výber nepalivových produktov. Nové čerpacie stanice Benzina by mali začať na Slovensku svoju prevádzku v najbližších týždňoch. Celú transakciu podmieňuje schválenie Protimonopolného úradu SR. Na Slovensku je v súčasnosti v prevádzke približne 900 čerpacích staníc a takmer polovicu z nich prevádzkujú tri najväčšie spoločnosti.
Cvrček
Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu majú staronového absolútneho víťaza, keď druhýkrát po sebe sa ním stal Věroslav Cvrček ml. z tímu L Racing na vozidle Škoda Fabia RS 2000. Sériou jasných víťazstiev v tejto sezóne zabezpečil titul pre seba a tím L. Racing. Titul majstra Slovenska spečatil počas uplynulého víkendu na Pezinskej Babe v pretekoch Todos Cena Slovenska 2019. Do konca sezóny ostáva odjazdiť ešte preteky na Ostrej Lúke.
Škoda-Kamiq-Monte-Carlo
Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo. Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.