Peugeot 508 Hybrid: Fastback i kombi SW viac ekologické

Sobota, 07 september 2019

Po tom, ako koncom minulého roka vstúpil na náš trh Peugeot 508 Fastback a v polovici tohto roka aj praktická verzia kombi SW, francúzska automobilka Peugeot prichádza teraz s oboma modely aj s hybridným pohonom.

Peguet-508-hybrid

Nabíjanie zo zásuvky pri použití wallboxu trvá menej ako hodinu a 45 minút


Peugeot posilňuje svoju elektrickú stratégiu zameranú na uvádzanie výkonných , ale aj úsporných vozidiel, ktoré využívajú na svoj pohon obnoviteľne zdroje energie. Peugeot tak prezentuje zámer značky ponúknuť zákazníkom automobily s plug-in hybridnou, s nabíjaním z elektrickej zásuvky, technológiou s nižšími celkovými prevádzkovými nákladmi.

Zámer ponúknuť výnimočné jazdné zážitky je súčasťou DNA značky Peugeot. Nové plug-in hybridné motory boli vyvinuté tak, aby si vodiči mohli jazdu naozaj naplno užiť. Výsledkom tejto snahy má byť jedinečný pocit z ich riadenia, ktorý si vodiči môžu naplno vychutnať aj vďaka novým jazdným režimom.

Každý z jazdných režimov je podľa výrobcu výnimočný a sprostredkováva nové pocity. Ticho má byť dominantným pocitom z jazdy v 100 % elektrickom režime s nulovými emisiami. Silu a výkon auta má naplno poskytnúť režime Sport využívajúcom všetky zdroje energie. Univerzálnosť zasa hybridný režim. Režim Komfort spája výhody hybridného režimu s komfortom nastaviteľného pruženia.

Nové modely Peugeot 508 Hybrid a 508 SW Hybrid kombinujú motor PureTech s výkonom 132 kW/180 k s elektromotorom s výkonom 80 kW/110 k, čo predstavuje systémový výkon 165 kW/225 k.

S emisiami CO2 len 29 g/km patrí medzi hybridmi k absolútnej špičke. Batéria s kapacitou 11,8 kWh umožňuje pre sedan v čisto elektrickom režime dojazd 54 km a pre kombi 52 km. Dobitie trvá pri použití wallboxu menej ako hodinu a 45 min.

Nové modely Peugeot 508 Hybrid a 508 SW Hybrid si v súčasnosti už možno objednať napríklad vo Francúzsku, v ďalších krajinách budú uvedené na trh koncom tohto roku. Inovatívne motory peugeota majú posilniť postavenie nového Peugeota 508 Hybrid v konkurencii hybridov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."