Peugeot i-Cockpit: Kokpit nových modelov značky

Piatok, 22 apríl 2016

Peugeot predstavil svoju absolútne modernú víziu priestoru pre vodiča, budúcnosť interaktívnych interiérov svojich budúcich modelov. Peugeot i-Cockpit bol už dávnejšie použitý v modeloch 208, 2008 a 308. Potom značka sústredila dovtedajšie poznatky a sústredila ich do jedného monolitu novej generácie tohto inovatívneho konceptu a ukázala ho v novom zatiaľ nemenovanom modeli pre svoju družinu vybraných novinárov v Paríži.

Peugeot i-Cockpit
Nový kokpit Peugeot i-Cockpit so základnými prvkami ako sú kompaktný volant, head-up displej a dotykový displej ponúka viac ergonómie a nové technológie. Má ho mať už nový pripravovaný model. Bude ním crossover 3008 novej generácie?

Peugeot sa pred štyrmi rokmi veľmi dôsledne pustil do inovácie v oblasti infotainmentu. Upustil od klasických ovládačov na stredovej konzole a všetko sústredil do dotykovej obrazovky. Niečo z toho bolo fajn, iné zožalo kritiku. Až tak, že zhoršilo, resp. skomplikovalo vodičovi prístup k ovládaniu základných funkcií.

Peugeot sa však nenechal odradiť a dôsledne pokračoval a vylepšoval systém. Výsledkom je koncepcia New i-Cockpit, ktorá kritizované nedostatky vyriešila a pridala aj niečo navyše. Získané poznatky zakomponovala do úplne nového interiéru pripravovanej novinky. Špekuluje sa, že by to mohol byť nový crossover 3008, ktorý by Peugeot mohol predstaviť už na jeseň tohto roku na autosalóne v Paríži.

Je tu nový kokpit so základnými prvkami Peugeotu i-Cockpit, ako sú kompaktný volant, head-up displej, dotykový displej. Nová verzia ponúka viac ergonómie a nové technológie. Vysoko umiestnený digitálny panel, kapacitný dotykový displej, vyššiu konektivitu a jedinečné zmyslové spojenie s i-Cockpit Amplify. Týmito prvkami oznamuje Peugeot i-Cockpit novú budúcnosť riadiaceho modulu značky Peugeot.

Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.