Peugeot Partner Tepee Electric už v Ženeve

Utorok, 21 február 2017

Peugeot uvedie na tohtoročnom jarnom autosalóne v Ženeve nový Partner Tepee Electric. Osobná verzia Partnera Tepee je čisto elektrický automobil, ktorý spája výhody priestranného a variabilného interiéru rodinného auta pre piatich cestujúcich a výhody elektrických bezemisných vozidiel.

1 Peugeot Partner Electric
Kompaktný Peugeot Partner Tepee Electric na čisto elektrický pohon uvidíme v Ženeve

Kompaktné MPV Peugeot Partner Tepee Electric je určený pre klientelu, ktorá chce spojiť elektrickú mobilitu a viacero bežných denných aktivít v súkromného života a profesionálnej činnosti. Flexibilný vnútorný priestor umožňuje pohodlne odviezť 5 cestujúcich a veľký objem batožín.

Flexibilný vnútorný priestor má päť samostatných sedadiel, sedadlá pre troch cestujúcich v druhom rade sú vyberateľné a vtedy vznikne rovná podlaha. Pri obsadení piatimi osobami je objem batožinového priestoru 1350 litrov, pri dvoch cestujúcich a odstránených sedadlách druhého radu sa batožinový priestor zväčší na 3000 litrov.

Elektrický Partner Teppe má dojazd 170 km, čo vystačí väčšine európskych motoristov, ktorí každý deň precestujú v priemere okolo 60 km. Nový Peugeot Partner otvára pre nich nové možnosti používania elektrického vozidla.

Nový elektrický Peugeot ponúka diaľkovo ovládané funkcie pomocou smartfónu, tabletu alebo počítača. Napríklad nastavenie kúrenia alebo klimatizácie, kontrolu nabitia batérie a odhadovaný čas nabíjania.

Parkovacia kamera je vo voliteľnej výbave. Používa dotykový širokouhlý 7palcový farebný displej a uľahčuje manévrovanie pri parkovaní. Vo voliteľnej výbave sú aj predné parkovacie senzory.

Partner Tepee Electric si "požičal" elektrickú pohonnú jednotku z osvedčeného furgonu Peugeot Partner Electric uvedeného ešte v roku 2013. Ide o kompaktný synchrónny elektrický motor s permanentnými magnetmi s výkonom 49 kW (67k) a krútiacim momentom 200 Nm.

Zdrojom energie sú dva bloky lítium-iónových batérií s kapacitou 22,5 kWh zabudované pod podlahou v blízkosti zadnej nápravy, čo podporuje nízke ťažisko. To umožnilo zachovať priestranný interiér a batožinový priestor s rovnou podlahou.

Peugeot Partner Tepee Electric sa vo svetovej premiére predstaví začiatkom marca na autosalóne v Ženeve. Predávať sa začne v septembri.

1 Peugeot Partner Electric 2 Peugeot Partner Electric 3 Peugeot Partner Electric 4 Peugeot Partner Electric 5 Peugeot Partner Electric 6 Peugeot Partner Electric
Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.