Peugeot Partner Tepee Electric už v Ženeve

Utorok, 21 február 2017

Peugeot uvedie na tohtoročnom jarnom autosalóne v Ženeve nový Partner Tepee Electric. Osobná verzia Partnera Tepee je čisto elektrický automobil, ktorý spája výhody priestranného a variabilného interiéru rodinného auta pre piatich cestujúcich a výhody elektrických bezemisných vozidiel.

1 Peugeot Partner Electric
Kompaktný Peugeot Partner Tepee Electric na čisto elektrický pohon uvidíme v Ženeve

Kompaktné MPV Peugeot Partner Tepee Electric je určený pre klientelu, ktorá chce spojiť elektrickú mobilitu a viacero bežných denných aktivít v súkromného života a profesionálnej činnosti. Flexibilný vnútorný priestor umožňuje pohodlne odviezť 5 cestujúcich a veľký objem batožín.

Flexibilný vnútorný priestor má päť samostatných sedadiel, sedadlá pre troch cestujúcich v druhom rade sú vyberateľné a vtedy vznikne rovná podlaha. Pri obsadení piatimi osobami je objem batožinového priestoru 1350 litrov, pri dvoch cestujúcich a odstránených sedadlách druhého radu sa batožinový priestor zväčší na 3000 litrov.

Elektrický Partner Teppe má dojazd 170 km, čo vystačí väčšine európskych motoristov, ktorí každý deň precestujú v priemere okolo 60 km. Nový Peugeot Partner otvára pre nich nové možnosti používania elektrického vozidla.

Nový elektrický Peugeot ponúka diaľkovo ovládané funkcie pomocou smartfónu, tabletu alebo počítača. Napríklad nastavenie kúrenia alebo klimatizácie, kontrolu nabitia batérie a odhadovaný čas nabíjania.

Parkovacia kamera je vo voliteľnej výbave. Používa dotykový širokouhlý 7palcový farebný displej a uľahčuje manévrovanie pri parkovaní. Vo voliteľnej výbave sú aj predné parkovacie senzory.

Partner Tepee Electric si "požičal" elektrickú pohonnú jednotku z osvedčeného furgonu Peugeot Partner Electric uvedeného ešte v roku 2013. Ide o kompaktný synchrónny elektrický motor s permanentnými magnetmi s výkonom 49 kW (67k) a krútiacim momentom 200 Nm.

Zdrojom energie sú dva bloky lítium-iónových batérií s kapacitou 22,5 kWh zabudované pod podlahou v blízkosti zadnej nápravy, čo podporuje nízke ťažisko. To umožnilo zachovať priestranný interiér a batožinový priestor s rovnou podlahou.

Peugeot Partner Tepee Electric sa vo svetovej premiére predstaví začiatkom marca na autosalóne v Ženeve. Predávať sa začne v septembri.

1 Peugeot Partner Electric 2 Peugeot Partner Electric 3 Peugeot Partner Electric 4 Peugeot Partner Electric 5 Peugeot Partner Electric 6 Peugeot Partner Electric
Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."