Peugeot vstúpil do segmentu SUV

Nedeľa, 10 jún 2007

Peugeot predstavil v Ženeve hneď niekoľko noviniek. Okrem hlavnej hviezdy z kategórie SUV, modelu 4007, predviedol aj modifikácie 207-čky – kupé-cabrio, rýchle a výkonné RC a kombi SW Outdoor.

Peugeot 4007 Peugeot 4007

Najväčším tromfom a hviezdou v expozícii značky s levom v znaku bol nový SUV, ktorý ponesie označenie 4007. Štvorka v číselnom označení vyjadruje poradie v hierarchii modelového radu, sedmička na konci zasa rok uvedenia modelu a dve nuly uprostred nový modelový rad. Nový Peugeot 4007 vyvíjali v koncerne PSA spoločne s Citroënom C-Crosser a v spolupráci s Mitsubishi Motors na báze nového Outlandera. Všetky tri modely sú navzájom dosť podobné, pričom najviac sa odlišujú v prednej a zadnej partii. Pohon bude obstarávať zatiaľ jediný motor 2,2 HDI s výkonom 156 koní a najvyšším krútiacim momentom 380 Nm, ktorý bude spolupracovať so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Nový Peugeot 4007 sa má objaviť na trhu v júli tohto roku a spolu s koncernovým C-Crosserom by sa ich ročne malo predať okolo 30 tisíc. S dovozom do našej republiky sa ráta však neskôr, možno až v budúcom roku.

Peugeot 207 Peugeot 207 Peugeot 207

Kupé-kabriolet označené ako 207 CC nadväzuje na úspešného predchodcu 206 CC. Aj teraz ide o 2+2 miestny automobil s elektricky ovládanou pevnou skladacou strechou. Zaujímavý je údaj o batožinovom priestore pri vysunutej streche, kedy má objem 449 litrov, po sklopení strechy sa kupé zmení na kabriolet a batožinový priestor sa zmenší na 187 litrov. Ráta sa dvoma benzínovými motormi s objemom 1,6 litra (110 a 150 koní - pochádzajú zo spolupráce s BMW) a 1,6 l turbodieselom (108 k).

Radosť z rýchlosti a jazdy – s týmto cieľom pripravil Peugeot model 1,6 RC. Športový charakter zvýrazňujú upravené nárazníky vpredu i vzadu a koncovka výfuku, najmä však to, čo je pod kapotou a pod kabátom karosérie. Predovšetkým zážihový preplňovaný štvorvalec 1,6 vyvíjaný s BMW, ktorý dosahuje vrcholný výkon 174 koní, krútiaci moment 240 Nm už od 1600 otáčok, ktorý pri akcelerácii možno krátkodobo zvýšiť na 260 Nm. Má však tiež tvrdší podvozok so zosilnenými pružinami a tlmičmi, ale aj výkonnejšími brzdami. Je nastavený tak, aby dokázal skrotiť výkonný motor a bez problémov zvládol najvyššiu rýchlosť 200 km/h i akceleráciu z nuly na stovku za 7,1 s. Na zvládnutie dynamiky má Peugeot 207 RC zabudovaný systém stabilizácie ESP, ktorý však pre športovo schopných vodičov sa dá deaktivovať.

Peugeot 207 Peugeot 207

Malé kombi Peugeot 207 SW Outdoor je ďalšia ženevská novinka. Nahrádza predchodcu 206 SW, má však ďaleko viac zasklených plôch a štýl ako o dva modely väčšie kombi Peugeot 407. Pod kapotou bude mať toto kombi dlhé necelých 416 cm na začiatok vznetový motor 1,6 HDI s výkonom 109 koní.

Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.