Pick-up Mercedes-Benz Trieda X príde o rok

Utorok, 08 november 2016

Koncom roka 2017 pribudne do portfólia značky Mercedes model, ktorý v jeho portfóliu chýbal - nový prémiový pick-up triedy X. Nový stredne veľký päťmiestny pick-up môže odviezť popri náklade v priestrannej dvojkabíne až päť osôb.

1 Mercedes-Benz X
Nový pick-up Mercedes-Benz Trieda X rozširuje fortfólio prémiovej nemeckej značky

Novinku predstavili prostredníctvom dvoch štúdií vo švédskom Štokholme. Základom nového pick-upu je robustný rebrinový rám a stály pohon všetkých kolies 4Matic; čo mu zaistí vysoký jazdný komfort a vysokú bezpečnosť. Nový Mercedes-Benz Trieda X bude mať pod kapotou pestrú paletu motorov, vrcholový model turbodiesel V6.

Mercedes-Benz Trieda X v prvej štúdii Stylish Explorer (štýlový prieskumník) predstavili v bielej farbe. Ide o cestnú špecifikáciu zvýraznenú od dizajnu cez komfort a dynamiku jazdy až po bezpečnosť. Komfort dopĺňajú integrované stúpačky a kryt nákladového priestoru.

Druhá verzia Powerful Adventurer (veľký dobrodruh) uvedená v zlatej metalíze sa orientuje na silné stránky klasického pick-upu – robustnosť, funkčnosť, odolnosť a priechodnosť terénom. Ide o off-roadovú verziu s elektrickým navijakom vpredu a výkonným turbodieselom V6, pohonom všetkých kolies 4matic, redukčnou prevodovkou a uzávierkami predného i zadného diferenciálu.

Trieda X je určená najmä pre Európu, Latinskú Ameriku, Južnú Afriku a Austráliu. Osloví hlavne tých užívateľov pick-upov, ktorí chcú komfort osobného motorového vozidla. Má uspokojiť rastúci záujem o verziu pick-up, ktorá sa môže uplatniť ako štýlový rodinný automobil.

1 Mercedes-Benz X 2 Mercedes-Benz X 3 Mercedes-Benz X 4 Mercedes-Benz X 5 Mercedes-Benz X 6 Mercedes-Benz X
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.