Pick-up Mercedes-Benz Trieda X príde o rok

Utorok, 08 november 2016

Koncom roka 2017 pribudne do portfólia značky Mercedes model, ktorý v jeho portfóliu chýbal - nový prémiový pick-up triedy X. Nový stredne veľký päťmiestny pick-up môže odviezť popri náklade v priestrannej dvojkabíne až päť osôb.

1 Mercedes-Benz X
Nový pick-up Mercedes-Benz Trieda X rozširuje fortfólio prémiovej nemeckej značky

Novinku predstavili prostredníctvom dvoch štúdií vo švédskom Štokholme. Základom nového pick-upu je robustný rebrinový rám a stály pohon všetkých kolies 4Matic; čo mu zaistí vysoký jazdný komfort a vysokú bezpečnosť. Nový Mercedes-Benz Trieda X bude mať pod kapotou pestrú paletu motorov, vrcholový model turbodiesel V6.

Mercedes-Benz Trieda X v prvej štúdii Stylish Explorer (štýlový prieskumník) predstavili v bielej farbe. Ide o cestnú špecifikáciu zvýraznenú od dizajnu cez komfort a dynamiku jazdy až po bezpečnosť. Komfort dopĺňajú integrované stúpačky a kryt nákladového priestoru.

Druhá verzia Powerful Adventurer (veľký dobrodruh) uvedená v zlatej metalíze sa orientuje na silné stránky klasického pick-upu – robustnosť, funkčnosť, odolnosť a priechodnosť terénom. Ide o off-roadovú verziu s elektrickým navijakom vpredu a výkonným turbodieselom V6, pohonom všetkých kolies 4matic, redukčnou prevodovkou a uzávierkami predného i zadného diferenciálu.

Trieda X je určená najmä pre Európu, Latinskú Ameriku, Južnú Afriku a Austráliu. Osloví hlavne tých užívateľov pick-upov, ktorí chcú komfort osobného motorového vozidla. Má uspokojiť rastúci záujem o verziu pick-up, ktorá sa môže uplatniť ako štýlový rodinný automobil.

1 Mercedes-Benz X 2 Mercedes-Benz X 3 Mercedes-Benz X 4 Mercedes-Benz X 5 Mercedes-Benz X 6 Mercedes-Benz X
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.