Pick-up Mercedes-Benz Trieda X príde o rok

Utorok, 08 november 2016

Koncom roka 2017 pribudne do portfólia značky Mercedes model, ktorý v jeho portfóliu chýbal - nový prémiový pick-up triedy X. Nový stredne veľký päťmiestny pick-up môže odviezť popri náklade v priestrannej dvojkabíne až päť osôb.

1 Mercedes-Benz X
Nový pick-up Mercedes-Benz Trieda X rozširuje fortfólio prémiovej nemeckej značky

Novinku predstavili prostredníctvom dvoch štúdií vo švédskom Štokholme. Základom nového pick-upu je robustný rebrinový rám a stály pohon všetkých kolies 4Matic; čo mu zaistí vysoký jazdný komfort a vysokú bezpečnosť. Nový Mercedes-Benz Trieda X bude mať pod kapotou pestrú paletu motorov, vrcholový model turbodiesel V6.

Mercedes-Benz Trieda X v prvej štúdii Stylish Explorer (štýlový prieskumník) predstavili v bielej farbe. Ide o cestnú špecifikáciu zvýraznenú od dizajnu cez komfort a dynamiku jazdy až po bezpečnosť. Komfort dopĺňajú integrované stúpačky a kryt nákladového priestoru.

Druhá verzia Powerful Adventurer (veľký dobrodruh) uvedená v zlatej metalíze sa orientuje na silné stránky klasického pick-upu – robustnosť, funkčnosť, odolnosť a priechodnosť terénom. Ide o off-roadovú verziu s elektrickým navijakom vpredu a výkonným turbodieselom V6, pohonom všetkých kolies 4matic, redukčnou prevodovkou a uzávierkami predného i zadného diferenciálu.

Trieda X je určená najmä pre Európu, Latinskú Ameriku, Južnú Afriku a Austráliu. Osloví hlavne tých užívateľov pick-upov, ktorí chcú komfort osobného motorového vozidla. Má uspokojiť rastúci záujem o verziu pick-up, ktorá sa môže uplatniť ako štýlový rodinný automobil.

1 Mercedes-Benz X 2 Mercedes-Benz X 3 Mercedes-Benz X 4 Mercedes-Benz X 5 Mercedes-Benz X 6 Mercedes-Benz X
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.