Pick-up Mercedes-Benz Trieda X príde o rok

Utorok, 08 november 2016

Koncom roka 2017 pribudne do portfólia značky Mercedes model, ktorý v jeho portfóliu chýbal - nový prémiový pick-up triedy X. Nový stredne veľký päťmiestny pick-up môže odviezť popri náklade v priestrannej dvojkabíne až päť osôb.

1 Mercedes-Benz X
Nový pick-up Mercedes-Benz Trieda X rozširuje fortfólio prémiovej nemeckej značky

Novinku predstavili prostredníctvom dvoch štúdií vo švédskom Štokholme. Základom nového pick-upu je robustný rebrinový rám a stály pohon všetkých kolies 4Matic; čo mu zaistí vysoký jazdný komfort a vysokú bezpečnosť. Nový Mercedes-Benz Trieda X bude mať pod kapotou pestrú paletu motorov, vrcholový model turbodiesel V6.

Mercedes-Benz Trieda X v prvej štúdii Stylish Explorer (štýlový prieskumník) predstavili v bielej farbe. Ide o cestnú špecifikáciu zvýraznenú od dizajnu cez komfort a dynamiku jazdy až po bezpečnosť. Komfort dopĺňajú integrované stúpačky a kryt nákladového priestoru.

Druhá verzia Powerful Adventurer (veľký dobrodruh) uvedená v zlatej metalíze sa orientuje na silné stránky klasického pick-upu – robustnosť, funkčnosť, odolnosť a priechodnosť terénom. Ide o off-roadovú verziu s elektrickým navijakom vpredu a výkonným turbodieselom V6, pohonom všetkých kolies 4matic, redukčnou prevodovkou a uzávierkami predného i zadného diferenciálu.

Trieda X je určená najmä pre Európu, Latinskú Ameriku, Južnú Afriku a Austráliu. Osloví hlavne tých užívateľov pick-upov, ktorí chcú komfort osobného motorového vozidla. Má uspokojiť rastúci záujem o verziu pick-up, ktorá sa môže uplatniť ako štýlový rodinný automobil.

1 Mercedes-Benz X 2 Mercedes-Benz X 3 Mercedes-Benz X 4 Mercedes-Benz X 5 Mercedes-Benz X 6 Mercedes-Benz X
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.