Polestar/Volvo: Konkurent pre Teslu?

Štvrtok, 29 jún 2017

Polestar, divízia spoločnosti Volvo na výrobu výkonných automobilov, sa stane novou samostatnou značkou a bude vyrábať elektrické vysokovýkonné autá pre svetový trh.

1Thomas Ingenlath
Thomas Ingenlath, šéf tímu Polestar, pod ktorého vedením bude nová divízia spoločnosti Volvo navrhovať, vyvíjať a vyrábať špičkové elektrické autá

Novým generálnym riaditeľom spoločnosti Polestar sa stane terajší hlavný viceprezident značky Volvo pre dizajn Thomas Ingenlath. Práve on bol inšpiráciou oceňovaného dizajnu, ktorého renesanciu zažíva značka Volvo v ostatných rokoch.

"To, že Thomas Ingenlath povedie Polestar, je znakom nášho odhodlania vytvoriť skutočne diferencovanú samostatnú značku v rámci skupiny Volvo," uviedol prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson.

Spoločnosť Volvo kúpila 100 percent spoločnosti Polestar Performance v júli 2015. Obe spoločnosti spolupracovali v oblasti motoristického športu už od roku 1996. V budúcnosti bude Polestar ponúkať automobily značky Polestar, ktoré už neponesú logo Volvo, ale Polestar Engineered.

2 Polestar - logo znacky
Logo značky Polestar bude zdobiť vysokovýkonné elektrické autá tejto značky

Polestar sa bude tešiť špeciálnej technologickej a konštruktérskej spolupráci s Volvom a vďaka tomuto spojeniu jej to umožní navrhovať, vyvíjať a vyrábať bezkonkurenčné elektrické vysokovýkonné automobily svetovej triedy.

Bližšie informácie o svojich produktoch a komerčných plánoch oznámi Polestar na jeseň tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.