Polestar/Volvo: Konkurent pre Teslu?

Štvrtok, 29 jún 2017

Polestar, divízia spoločnosti Volvo na výrobu výkonných automobilov, sa stane novou samostatnou značkou a bude vyrábať elektrické vysokovýkonné autá pre svetový trh.

1Thomas Ingenlath
Thomas Ingenlath, šéf tímu Polestar, pod ktorého vedením bude nová divízia spoločnosti Volvo navrhovať, vyvíjať a vyrábať špičkové elektrické autá

Novým generálnym riaditeľom spoločnosti Polestar sa stane terajší hlavný viceprezident značky Volvo pre dizajn Thomas Ingenlath. Práve on bol inšpiráciou oceňovaného dizajnu, ktorého renesanciu zažíva značka Volvo v ostatných rokoch.

"To, že Thomas Ingenlath povedie Polestar, je znakom nášho odhodlania vytvoriť skutočne diferencovanú samostatnú značku v rámci skupiny Volvo," uviedol prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson.

Spoločnosť Volvo kúpila 100 percent spoločnosti Polestar Performance v júli 2015. Obe spoločnosti spolupracovali v oblasti motoristického športu už od roku 1996. V budúcnosti bude Polestar ponúkať automobily značky Polestar, ktoré už neponesú logo Volvo, ale Polestar Engineered.

2 Polestar - logo znacky
Logo značky Polestar bude zdobiť vysokovýkonné elektrické autá tejto značky

Polestar sa bude tešiť špeciálnej technologickej a konštruktérskej spolupráci s Volvom a vďaka tomuto spojeniu jej to umožní navrhovať, vyvíjať a vyrábať bezkonkurenčné elektrické vysokovýkonné automobily svetovej triedy.

Bližšie informácie o svojich produktoch a komerčných plánoch oznámi Polestar na jeseň tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.