Polestar/Volvo: Konkurent pre Teslu?

Štvrtok, 29 jún 2017

Polestar, divízia spoločnosti Volvo na výrobu výkonných automobilov, sa stane novou samostatnou značkou a bude vyrábať elektrické vysokovýkonné autá pre svetový trh.

1Thomas Ingenlath
Thomas Ingenlath, šéf tímu Polestar, pod ktorého vedením bude nová divízia spoločnosti Volvo navrhovať, vyvíjať a vyrábať špičkové elektrické autá

Novým generálnym riaditeľom spoločnosti Polestar sa stane terajší hlavný viceprezident značky Volvo pre dizajn Thomas Ingenlath. Práve on bol inšpiráciou oceňovaného dizajnu, ktorého renesanciu zažíva značka Volvo v ostatných rokoch.

"To, že Thomas Ingenlath povedie Polestar, je znakom nášho odhodlania vytvoriť skutočne diferencovanú samostatnú značku v rámci skupiny Volvo," uviedol prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson.

Spoločnosť Volvo kúpila 100 percent spoločnosti Polestar Performance v júli 2015. Obe spoločnosti spolupracovali v oblasti motoristického športu už od roku 1996. V budúcnosti bude Polestar ponúkať automobily značky Polestar, ktoré už neponesú logo Volvo, ale Polestar Engineered.

2 Polestar - logo znacky
Logo značky Polestar bude zdobiť vysokovýkonné elektrické autá tejto značky

Polestar sa bude tešiť špeciálnej technologickej a konštruktérskej spolupráci s Volvom a vďaka tomuto spojeniu jej to umožní navrhovať, vyvíjať a vyrábať bezkonkurenčné elektrické vysokovýkonné automobily svetovej triedy.

Bližšie informácie o svojich produktoch a komerčných plánoch oznámi Polestar na jeseň tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.