Poznáme cenu nového Nissana Micra

Utorok, 28 september 2010

Štvrtá generácia najmenšieho Nissana sa už čoskoro objaví v predaji. Nissan v predstihu oznámil ceny novej verzie malého mestského modelu Micra, ktorý sa koncom novembra dostane na slovenský trh. Predbežná cena bola stanovená na 9600 eur a prvé objednávky začnú slovenskí díleri Nissana prijímať už začiatkom októbra.

Nissan Micra
Nový Nissan Micra štvrtej generácie už koncom novembra obohatí slovenský trh

Štvrtá generácia Nissan Micra je postavená na novej platforme tohto kompaktného mestského vozidla. Je to prvý Nissan, ktorý používa úplne novú platformu V a bude poháňaný jedným z dvojice nových trojvalcových zážihových motorov so zdvihovým objemom 1,2 litra a zníženými emisiami len 95 g/km.

Úrovne výbavy vychádzajú z doteraz zaužívanej schémy značky Nissan: základnú výbavu Visia dopĺňajú dve vyššie – Acenta a Tekna. Všetky modely štandardne ponúkajú posilňovač riadenia, centrálne zamykanie, klimatizáciu, elektricky ovládané okná vpredu, 6 airbagov a elektronický stabilizačný program ESP (Electronic Stability Programme), ktorý v segmente mestských vozidiel nie je veľmi obvyklý.

Modelový rad novej Micry zahŕňa len jeden variant päťdverovej karosérie, dva varianty motora a dve možnosti prevodoviek - päťstupňovú manuálnu alebo kompaktnú prevodovku s plynulo meniteľným prevodom CVT (Continuously Variable Transmission).

Nissan Micra
Rozmerovo je nová Micra oproti predchodcovi len o málo dlhšia a širšia, ale je nižšia

Z hľadiska vonkajšieho dizajnu je kľúčovým rysom definujúcim charakter vozidla Micra jeho profil a najmä oblúkovité stvárnenie bočných okien. Rozmerovo vychádza z predchádzajúceho modelu, je však o niečo dlhšia a širšia, ale o málo nižšia. Vďaka týmto zmenám rozmerov a vynikajúcemu výhľadu z miesta vodiča možno aj v stiesnených mestských uliciach manévrovať s dostatočnou istotou a dôverou.

Nissan pripravil pre prvých zákazníkov značky špeciálnu ponuku. Kto sa z nových zákazníkov rozhodne kúpiť si toto vozidlo už v uvádzacej fáze, je pripravená ponuka, ktorá ešte zatraktívni kúpu tohto vozidla. Ide najmä o schému financovania, ktorej podrobnosti Nissan oznámi neskôr. Predbežná cena je 9600 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.