Poznáme cenu nového Nissana Micra

Utorok, 28 september 2010

Štvrtá generácia najmenšieho Nissana sa už čoskoro objaví v predaji. Nissan v predstihu oznámil ceny novej verzie malého mestského modelu Micra, ktorý sa koncom novembra dostane na slovenský trh. Predbežná cena bola stanovená na 9600 eur a prvé objednávky začnú slovenskí díleri Nissana prijímať už začiatkom októbra.

Nissan Micra
Nový Nissan Micra štvrtej generácie už koncom novembra obohatí slovenský trh

Štvrtá generácia Nissan Micra je postavená na novej platforme tohto kompaktného mestského vozidla. Je to prvý Nissan, ktorý používa úplne novú platformu V a bude poháňaný jedným z dvojice nových trojvalcových zážihových motorov so zdvihovým objemom 1,2 litra a zníženými emisiami len 95 g/km.

Úrovne výbavy vychádzajú z doteraz zaužívanej schémy značky Nissan: základnú výbavu Visia dopĺňajú dve vyššie – Acenta a Tekna. Všetky modely štandardne ponúkajú posilňovač riadenia, centrálne zamykanie, klimatizáciu, elektricky ovládané okná vpredu, 6 airbagov a elektronický stabilizačný program ESP (Electronic Stability Programme), ktorý v segmente mestských vozidiel nie je veľmi obvyklý.

Modelový rad novej Micry zahŕňa len jeden variant päťdverovej karosérie, dva varianty motora a dve možnosti prevodoviek - päťstupňovú manuálnu alebo kompaktnú prevodovku s plynulo meniteľným prevodom CVT (Continuously Variable Transmission).

Nissan Micra
Rozmerovo je nová Micra oproti predchodcovi len o málo dlhšia a širšia, ale je nižšia

Z hľadiska vonkajšieho dizajnu je kľúčovým rysom definujúcim charakter vozidla Micra jeho profil a najmä oblúkovité stvárnenie bočných okien. Rozmerovo vychádza z predchádzajúceho modelu, je však o niečo dlhšia a širšia, ale o málo nižšia. Vďaka týmto zmenám rozmerov a vynikajúcemu výhľadu z miesta vodiča možno aj v stiesnených mestských uliciach manévrovať s dostatočnou istotou a dôverou.

Nissan pripravil pre prvých zákazníkov značky špeciálnu ponuku. Kto sa z nových zákazníkov rozhodne kúpiť si toto vozidlo už v uvádzacej fáze, je pripravená ponuka, ktorá ešte zatraktívni kúpu tohto vozidla. Ide najmä o schému financovania, ktorej podrobnosti Nissan oznámi neskôr. Predbežná cena je 9600 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.