Poznáme cenu nového Nissana Micra

Utorok, 28 september 2010

Štvrtá generácia najmenšieho Nissana sa už čoskoro objaví v predaji. Nissan v predstihu oznámil ceny novej verzie malého mestského modelu Micra, ktorý sa koncom novembra dostane na slovenský trh. Predbežná cena bola stanovená na 9600 eur a prvé objednávky začnú slovenskí díleri Nissana prijímať už začiatkom októbra.

Nissan Micra
Nový Nissan Micra štvrtej generácie už koncom novembra obohatí slovenský trh

Štvrtá generácia Nissan Micra je postavená na novej platforme tohto kompaktného mestského vozidla. Je to prvý Nissan, ktorý používa úplne novú platformu V a bude poháňaný jedným z dvojice nových trojvalcových zážihových motorov so zdvihovým objemom 1,2 litra a zníženými emisiami len 95 g/km.

Úrovne výbavy vychádzajú z doteraz zaužívanej schémy značky Nissan: základnú výbavu Visia dopĺňajú dve vyššie – Acenta a Tekna. Všetky modely štandardne ponúkajú posilňovač riadenia, centrálne zamykanie, klimatizáciu, elektricky ovládané okná vpredu, 6 airbagov a elektronický stabilizačný program ESP (Electronic Stability Programme), ktorý v segmente mestských vozidiel nie je veľmi obvyklý.

Modelový rad novej Micry zahŕňa len jeden variant päťdverovej karosérie, dva varianty motora a dve možnosti prevodoviek - päťstupňovú manuálnu alebo kompaktnú prevodovku s plynulo meniteľným prevodom CVT (Continuously Variable Transmission).

Nissan Micra
Rozmerovo je nová Micra oproti predchodcovi len o málo dlhšia a širšia, ale je nižšia

Z hľadiska vonkajšieho dizajnu je kľúčovým rysom definujúcim charakter vozidla Micra jeho profil a najmä oblúkovité stvárnenie bočných okien. Rozmerovo vychádza z predchádzajúceho modelu, je však o niečo dlhšia a širšia, ale o málo nižšia. Vďaka týmto zmenám rozmerov a vynikajúcemu výhľadu z miesta vodiča možno aj v stiesnených mestských uliciach manévrovať s dostatočnou istotou a dôverou.

Nissan pripravil pre prvých zákazníkov značky špeciálnu ponuku. Kto sa z nových zákazníkov rozhodne kúpiť si toto vozidlo už v uvádzacej fáze, je pripravená ponuka, ktorá ešte zatraktívni kúpu tohto vozidla. Ide najmä o schému financovania, ktorej podrobnosti Nissan oznámi neskôr. Predbežná cena je 9600 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.