Poznáme novú Fabia Combi

Streda, 18 júl 2007

Vieme, ako bude nová Fabia Combi vyzerať. V týchto dňoch automobilka Škoda uvoľnila prvú snímku predĺženej Fabie, nástupcu "kombíka" prvej generácie.

Fabia Combi

Zo skromných informácií, jednej fotografie, sa o novom produkte z Mladej Boleslavi dozvedáme len veľmi málo. Vlastne iba to, čo sa z nej dá vyčítať. Pripravované kombi vychádza z novej Fabie hatchback, až po B stĺpik je s ňou zhodné.

Riešenie zadnej partie nejde v stopách krátkej verzie Fabie, ale skôr sa uberá k štýlu Fabie Combi prvej generácie. A keďže rázvor náprav sa pravdepodobne meniť nebude, miesta na zadných sedadlách bude približne toľko ako v novom hatchbacku. Zato batožinový priestor by mal byť podstatne väčší, čo sa dá usúdiť aj z vyššie položenej spodnej hrany okien a z predĺženej zadnej partie. Kvôli vyššie vedenej hrane bočných skiel je teraz presklená zadná bočná časť o niečo menšia. Z fotografie tiež vidno, že zadné, piate dvere, sú kolmejšie ako u predchodcu, ale tvar zadných koncových svetiel sa nedá určiť.

Viac o novej Fabii Combi sa dozvieme pravdepodobne až tesne pred začiatkom autosalónu vo Frankfurte, kde by tento automobil mal mať v polovici septembra svetovú premiéru.

Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring