Poznáme novú Fabia Combi

Streda, 18 júl 2007

Vieme, ako bude nová Fabia Combi vyzerať. V týchto dňoch automobilka Škoda uvoľnila prvú snímku predĺženej Fabie, nástupcu "kombíka" prvej generácie.

Fabia Combi

Zo skromných informácií, jednej fotografie, sa o novom produkte z Mladej Boleslavi dozvedáme len veľmi málo. Vlastne iba to, čo sa z nej dá vyčítať. Pripravované kombi vychádza z novej Fabie hatchback, až po B stĺpik je s ňou zhodné.

Riešenie zadnej partie nejde v stopách krátkej verzie Fabie, ale skôr sa uberá k štýlu Fabie Combi prvej generácie. A keďže rázvor náprav sa pravdepodobne meniť nebude, miesta na zadných sedadlách bude približne toľko ako v novom hatchbacku. Zato batožinový priestor by mal byť podstatne väčší, čo sa dá usúdiť aj z vyššie položenej spodnej hrany okien a z predĺženej zadnej partie. Kvôli vyššie vedenej hrane bočných skiel je teraz presklená zadná bočná časť o niečo menšia. Z fotografie tiež vidno, že zadné, piate dvere, sú kolmejšie ako u predchodcu, ale tvar zadných koncových svetiel sa nedá určiť.

Viac o novej Fabii Combi sa dozvieme pravdepodobne až tesne pred začiatkom autosalónu vo Frankfurte, kde by tento automobil mal mať v polovici septembra svetovú premiéru.

Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.