Poznáme novú Fabia Combi

Streda, 18 júl 2007

Vieme, ako bude nová Fabia Combi vyzerať. V týchto dňoch automobilka Škoda uvoľnila prvú snímku predĺženej Fabie, nástupcu "kombíka" prvej generácie.

Fabia Combi

Zo skromných informácií, jednej fotografie, sa o novom produkte z Mladej Boleslavi dozvedáme len veľmi málo. Vlastne iba to, čo sa z nej dá vyčítať. Pripravované kombi vychádza z novej Fabie hatchback, až po B stĺpik je s ňou zhodné.

Riešenie zadnej partie nejde v stopách krátkej verzie Fabie, ale skôr sa uberá k štýlu Fabie Combi prvej generácie. A keďže rázvor náprav sa pravdepodobne meniť nebude, miesta na zadných sedadlách bude približne toľko ako v novom hatchbacku. Zato batožinový priestor by mal byť podstatne väčší, čo sa dá usúdiť aj z vyššie položenej spodnej hrany okien a z predĺženej zadnej partie. Kvôli vyššie vedenej hrane bočných skiel je teraz presklená zadná bočná časť o niečo menšia. Z fotografie tiež vidno, že zadné, piate dvere, sú kolmejšie ako u predchodcu, ale tvar zadných koncových svetiel sa nedá určiť.

Viac o novej Fabii Combi sa dozvieme pravdepodobne až tesne pred začiatkom autosalónu vo Frankfurte, kde by tento automobil mal mať v polovici septembra svetovú premiéru.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.