Poznáme novú Fabia Combi

Streda, 18 júl 2007

Vieme, ako bude nová Fabia Combi vyzerať. V týchto dňoch automobilka Škoda uvoľnila prvú snímku predĺženej Fabie, nástupcu "kombíka" prvej generácie.

Fabia Combi

Zo skromných informácií, jednej fotografie, sa o novom produkte z Mladej Boleslavi dozvedáme len veľmi málo. Vlastne iba to, čo sa z nej dá vyčítať. Pripravované kombi vychádza z novej Fabie hatchback, až po B stĺpik je s ňou zhodné.

Riešenie zadnej partie nejde v stopách krátkej verzie Fabie, ale skôr sa uberá k štýlu Fabie Combi prvej generácie. A keďže rázvor náprav sa pravdepodobne meniť nebude, miesta na zadných sedadlách bude približne toľko ako v novom hatchbacku. Zato batožinový priestor by mal byť podstatne väčší, čo sa dá usúdiť aj z vyššie položenej spodnej hrany okien a z predĺženej zadnej partie. Kvôli vyššie vedenej hrane bočných skiel je teraz presklená zadná bočná časť o niečo menšia. Z fotografie tiež vidno, že zadné, piate dvere, sú kolmejšie ako u predchodcu, ale tvar zadných koncových svetiel sa nedá určiť.

Viac o novej Fabii Combi sa dozvieme pravdepodobne až tesne pred začiatkom autosalónu vo Frankfurte, kde by tento automobil mal mať v polovici septembra svetovú premiéru.

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.