Praktický Golf Variant

Nedeľa, 10 jún 2007

Volkswagen predstavil Golf Variant tri a pol roka po uvedení základného modelu Golfu piatej generácie. Praktickú verziu kombi zastupoval tak Golf Variant predchádzajúcej generácie a čiastočne aj zväčšený Golf piatej generácie, model Plus.

Golf Variant Golf Variant Golf Variant

Novinka Golf Variant má síce väčší batožinový priestor oproti základnému modelu v základe o 155 litrov (505 l) a pri sklopených zadných sedadlách o 190 litrov (1495 l), viac pozornosti si však zasluhuje na novom Golfe Variant to, čo je na ňom oproti svojmu predchodcovi iné, modernejšie. Teda zmenený dizajn, najmä zadnej partie, ktorý nekopíruje doterajšie tvary predchodcu. Nové sú aj koncové svetlá, ktoré zasahujú viac do bokov karosérie. Ráta sa s motormi z doterajšej ponuky. Na začiatok určite nebudú chýbať zážihový preplňovaný 1,4 TSI s výkonom 140 koní, ani atmosférický 1,6 l s výkonom 102 koní. So vznetových sa ráta s 1,9 TDI (105 k) a 2,0 TDI (140 k). Nový Golf Variant by sa mal začať predávať v júni alebo v júli tohto roka.

Z ekologického hľadiska budili v Ženeve pozornosť najmä Touareg Blue TDI – "čistý" výkonný turbodiesel (3,0 V6 TDI – 224 k) a Passat BlueMotion 1,9 TDI (77 kW) zameraný na nízku spotrebu (5,1 l/100 km) a nízky obsah exhalátov (17g kysličníka uhličitého na jeden km) – tento model príde do predaja v lete tohto roka. Model Caddy sa predstavil ako štúdia Life Edition a na rozdiel od základnej úžitkovej či osobnej verzie bol tento koncept zaujímavý najmä svojim športovým podvozkom a športovo ladenými doplnkami.

Modernizovaný Phaeton mal pod kapotou vznetový šesťvalec 3,0 TDI (233 k), ktorý ako jeden z prvých spĺňa emisnú normu Euro 5 – má platiť od roku 2009.

Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.