Praktický Golf Variant

Nedeľa, 10 jún 2007

Volkswagen predstavil Golf Variant tri a pol roka po uvedení základného modelu Golfu piatej generácie. Praktickú verziu kombi zastupoval tak Golf Variant predchádzajúcej generácie a čiastočne aj zväčšený Golf piatej generácie, model Plus.

Golf Variant Golf Variant Golf Variant

Novinka Golf Variant má síce väčší batožinový priestor oproti základnému modelu v základe o 155 litrov (505 l) a pri sklopených zadných sedadlách o 190 litrov (1495 l), viac pozornosti si však zasluhuje na novom Golfe Variant to, čo je na ňom oproti svojmu predchodcovi iné, modernejšie. Teda zmenený dizajn, najmä zadnej partie, ktorý nekopíruje doterajšie tvary predchodcu. Nové sú aj koncové svetlá, ktoré zasahujú viac do bokov karosérie. Ráta sa s motormi z doterajšej ponuky. Na začiatok určite nebudú chýbať zážihový preplňovaný 1,4 TSI s výkonom 140 koní, ani atmosférický 1,6 l s výkonom 102 koní. So vznetových sa ráta s 1,9 TDI (105 k) a 2,0 TDI (140 k). Nový Golf Variant by sa mal začať predávať v júni alebo v júli tohto roka.

Z ekologického hľadiska budili v Ženeve pozornosť najmä Touareg Blue TDI – "čistý" výkonný turbodiesel (3,0 V6 TDI – 224 k) a Passat BlueMotion 1,9 TDI (77 kW) zameraný na nízku spotrebu (5,1 l/100 km) a nízky obsah exhalátov (17g kysličníka uhličitého na jeden km) – tento model príde do predaja v lete tohto roka. Model Caddy sa predstavil ako štúdia Life Edition a na rozdiel od základnej úžitkovej či osobnej verzie bol tento koncept zaujímavý najmä svojim športovým podvozkom a športovo ladenými doplnkami.

Modernizovaný Phaeton mal pod kapotou vznetový šesťvalec 3,0 TDI (233 k), ktorý ako jeden z prvých spĺňa emisnú normu Euro 5 – má platiť od roku 2009.

Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.