Praktický Golf Variant

Nedeľa, 10 jún 2007

Volkswagen predstavil Golf Variant tri a pol roka po uvedení základného modelu Golfu piatej generácie. Praktickú verziu kombi zastupoval tak Golf Variant predchádzajúcej generácie a čiastočne aj zväčšený Golf piatej generácie, model Plus.

Golf Variant Golf Variant Golf Variant

Novinka Golf Variant má síce väčší batožinový priestor oproti základnému modelu v základe o 155 litrov (505 l) a pri sklopených zadných sedadlách o 190 litrov (1495 l), viac pozornosti si však zasluhuje na novom Golfe Variant to, čo je na ňom oproti svojmu predchodcovi iné, modernejšie. Teda zmenený dizajn, najmä zadnej partie, ktorý nekopíruje doterajšie tvary predchodcu. Nové sú aj koncové svetlá, ktoré zasahujú viac do bokov karosérie. Ráta sa s motormi z doterajšej ponuky. Na začiatok určite nebudú chýbať zážihový preplňovaný 1,4 TSI s výkonom 140 koní, ani atmosférický 1,6 l s výkonom 102 koní. So vznetových sa ráta s 1,9 TDI (105 k) a 2,0 TDI (140 k). Nový Golf Variant by sa mal začať predávať v júni alebo v júli tohto roka.

Z ekologického hľadiska budili v Ženeve pozornosť najmä Touareg Blue TDI – "čistý" výkonný turbodiesel (3,0 V6 TDI – 224 k) a Passat BlueMotion 1,9 TDI (77 kW) zameraný na nízku spotrebu (5,1 l/100 km) a nízky obsah exhalátov (17g kysličníka uhličitého na jeden km) – tento model príde do predaja v lete tohto roka. Model Caddy sa predstavil ako štúdia Life Edition a na rozdiel od základnej úžitkovej či osobnej verzie bol tento koncept zaujímavý najmä svojim športovým podvozkom a športovo ladenými doplnkami.

Modernizovaný Phaeton mal pod kapotou vznetový šesťvalec 3,0 TDI (233 k), ktorý ako jeden z prvých spĺňa emisnú normu Euro 5 – má platiť od roku 2009.

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.