Predpremiéra: Peugeot Partner a Partner Tepee

Štvrtok, 03 január 2008

Prišiel čas na zmenu a tak Peugeot Partner má po jedenástich rokoch nástupcu. Z gruntu nový Partner nahradí model, ktorý sa vyrába od roku 1996 vo verzii malého vanu i ako osobný automobil s variabilným interiérom i využitím.

Peugeot Partner Peugeot Partner

Súčasný Partner svojimi širokými možnosťami využitia dosiahol najmä v Európe veľký komerčný úspech a aj preto sa neprestane vyrábať. Predávať sa bude naďalej vo vybraných štátoch pod menom Partner Origin. Nový model príde do predaja v priebehu druhého štvrťroka 2008.

Nový Peugeot Partner je svojím dynamickým vzhľadom a riešením perfektne prispôsobený požiadavkám profesionálnej klientely i potrebám osobného využívania. Podľa výrobcu je dokonale využiteľným pracovným nástrojom. Nový Partner narástol do dĺžky až o 24 cm, takže teraz má celkovú dĺžku 438 cm. Z nej ponúka priestor pre náklad s dĺžkou 1,8 metra, ktorý možno predĺžiť vďaka zadnej lavici Multi-Flex až na tri metre a objem o 400 litrov. Partner vyniká aj veľkosťou užitočného objemu 3,3 m³, najmä však najvyššou nosnosťou v segmente malých vanov, keď uvezie až 850 kg. Nové riešenie sedadiel umožňuje viesť vpredu tri osoby, čo je v tejto kategórii absolútnou novinkou.

Vďaka platforme 308-čky, na ktorej je Partner postavený, poskytne nový malý van Peugeota výnimočný akustický komfort a vodičovi maximálnu ergonómiu ovládania, komfort sedenia a vďaka bohatému preskleniu aj veľmi dobrý výhľad dopredu i do strán. Z modelového radu Peugeota 308 budú sa odvíjať aj pohonné jednotky nového Partnera. Osobná verzia dostala vzadu pár posuvných dverí a presklenú strechu Zenith, vzadu tri samostatné vyberateľné sedadlá a jazdné vlastnosti osobného automobilu. Verzia Partner Tepee Outdoor bude mať zasa flexibilnejšie využitie.

Partner Tepee je multifunkčný automobil, ktorý je nielen dôvtipne praktický, ale profituje aj zo svojho moderného a originálneho štýlu.

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.