Prvé nazretie do interiéru nového Mercedesu SUV EQE

Nedeľa, 28 august 2022

Po elektrickom Mercedese SUV EQS, ktorý nemecký výrobca "spároval" s luxusným sedanom triedy S, chystá teraz automobilka variant rovnako elektrického SUV EQE ako všestrannejší a praktickejší variant vraj pre podnikateľov. Prvou volavkou na nový model sú snímky interiéru auta.

1-mercedes-suv-eqe

Pripravované SUV EQE bude disponovať novými inováciami modelu EQS, pričom má byť dynamickejšie ako SUV EQS. Päťmiestny model SUV EQE bude jedným z najpriestrannejších zástupcov vo svojej triede, pokiaľ ide o priestor nad hlavou, pre nohy a v priestore ramien. Svojou priestornosťou bude SUV EQE patriť medzi špičku v segmente SUV.

Model SUV EQE je založený na veľkej elektrickej platforme Mercedes-EQ a bude mať rovnako ako EQS hyperobrazovku MBUX, čo nie je nič iné ako palubná doska tvorená niekoľkými obrazovkami s vysokým rozlíšením, ktoré sú skryté za sklom vyrobenom z jedného kusa. Potom to vyzerá ako jeden veľký displej cez celú palubovku a zákazníkom sa bude dodávať na prianie.

Aj tento nový mercedes bude mať dominantné krajné dýzy na výstup ventilácie v tvare turbín. Stredová konzola sa svojou prednou časťou spája s prístrojovou doskou a je voľne umiestnená v priestore. Pás ventilačných výstupov (dýz) z kokpitu vizuálne pokračuje do predných dvier.

Avantgardné i tradičné materiály a farby vytvárajú v interiéri špeciálnu atmosféru. Päť zladených farebných kombinácií podčiarkuje veľkorysý pocit z priestoru. Model SUV EQE je ponorený do progresívneho a luxusného farebného sveta teplých a studených odtieňov.

Svetová premiéra nového plne elektrického SUV Mercedes-Benz EQE bude 16. októbra.

1-mercedes-suv-eqe 2-mercedes-suv-eqe 3-mercedes-suv-eqe
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.