Prvé nazretie do interiéru nového Mercedesu SUV EQE

Nedeľa, 28 august 2022

Po elektrickom Mercedese SUV EQS, ktorý nemecký výrobca "spároval" s luxusným sedanom triedy S, chystá teraz automobilka variant rovnako elektrického SUV EQE ako všestrannejší a praktickejší variant vraj pre podnikateľov. Prvou volavkou na nový model sú snímky interiéru auta.

1-mercedes-suv-eqe

Pripravované SUV EQE bude disponovať novými inováciami modelu EQS, pričom má byť dynamickejšie ako SUV EQS. Päťmiestny model SUV EQE bude jedným z najpriestrannejších zástupcov vo svojej triede, pokiaľ ide o priestor nad hlavou, pre nohy a v priestore ramien. Svojou priestornosťou bude SUV EQE patriť medzi špičku v segmente SUV.

Model SUV EQE je založený na veľkej elektrickej platforme Mercedes-EQ a bude mať rovnako ako EQS hyperobrazovku MBUX, čo nie je nič iné ako palubná doska tvorená niekoľkými obrazovkami s vysokým rozlíšením, ktoré sú skryté za sklom vyrobenom z jedného kusa. Potom to vyzerá ako jeden veľký displej cez celú palubovku a zákazníkom sa bude dodávať na prianie.

Aj tento nový mercedes bude mať dominantné krajné dýzy na výstup ventilácie v tvare turbín. Stredová konzola sa svojou prednou časťou spája s prístrojovou doskou a je voľne umiestnená v priestore. Pás ventilačných výstupov (dýz) z kokpitu vizuálne pokračuje do predných dvier.

Avantgardné i tradičné materiály a farby vytvárajú v interiéri špeciálnu atmosféru. Päť zladených farebných kombinácií podčiarkuje veľkorysý pocit z priestoru. Model SUV EQE je ponorený do progresívneho a luxusného farebného sveta teplých a studených odtieňov.

Svetová premiéra nového plne elektrického SUV Mercedes-Benz EQE bude 16. októbra.

1-mercedes-suv-eqe 2-mercedes-suv-eqe 3-mercedes-suv-eqe
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.