Qashqai +2 rovná sa sedem

Sobota, 25 október 2008

Najnovší Nissan Qashqai +2 stavia na úspechu pôvodnej verzie Qashqai a vďaka väčšej priestrannosti a všestrannému využitiu sa stáva prvým skutočne rodinným crossoverom.

Qashqai +2

Sedemmiestna verzia nie je len vylepšením originálneho päťmiestneho modelu. Qashqai +2, ktorý je dlhší a vyšší než pôvodná verzia, bol skonštruovaný so zreteľom na viac miesta vo vnútri automobilu a väčšiu praktickosť. No zásadnými úpravami prešiel aj takmer celý exteriér. K viditeľným zmenám patria nové predné a zadné dvere, bočné presklenie a nový vzhľad masky chladiča. Qashqai +2 sa predstavil na nedávnom autosalóne v Londýne.

S pôvodným modelom je nový Qashqai +2 zhodný len po A-stĺpik. Do dĺžky narástol o 211 mm na 4526 mm, do výšky o 38 mm na 1643 mm a rázvor náprav je väčší o 135 mm – má teraz veľmi slušných 2765 mm. Nárast rozmerov sa prejavil zväčšením priestoru za prednými sedadlami, ale aj nad hlavami cestujúcich vpredu i v prostrednom rade sedadiel. Väčší je aj batožinový priestor, oproti 410 litrom "krátkeho" Qashqaia má teraz rovných 500 litrov. Predĺžením bočných zadných dverí sa zlepšilo vystupovanie a nastupovanie do druhého radu sedadiel. Celková hmotnosť nového sedemmiestneho modelu je vyššia oproti päťmiestnemu o 100 kg.

Vo vnútri sa skrýva variabilný priestor, ktorý sa dá prispôsobiť aj tým najnáročnejším potrebám cestujúcich. Novinkou je tretí rad sedadiel určený pre deti alebo dospelých do výšky približne 160 centimetrov, ktorý je dômyselne praktický – sedadlá sa dajú sklápať do siedmich polôh alebo celkom do roviny, čím sa zväčší batožinový priestor. Pod jeho podlahou sa nachádza krytý úložný priestor, kam možno pre väčšiu bezpečnosť uschovať cennejšie veci.

Nový sedemmiestny model bude mať pod kapotou buď benzínový dvojliter s výkonom 140 koní, alebo dvojlitrový turbodiesel s potenciálom 150 koní. Benzínový bude spolupracovať so 6stupňovou manuálnou prevodovkou, alebo s prevodovkou CVT s plynule meniteľným prevodom, turbodiel so 6stupňovým manuálom alebo 6stupňovým automatom. Qashqai +2 tak s benzínovou ako i naftovou pohonnou jednotkou si zákazník bude môcť kúpiť buď len s pohonom predných kolies alebo s pohonom 4x4. Dostupný je v štyroch verziách výbavy – Visia, Acenta, Tecna a Tecna Premium.

Najlacnejšia dvojkolka s benzínovým 2,0/140 k a najnižšou výbavou Visia je za 812 000 korún, s naftovým 2,0 dCi v rovnakej výbave za 872 000 korún. Za najlacnejšiu štvorkolku s rovnakým motorom a v rovnakej výbave zaplatí kupujúci viac o 80 000 korún, celkom 892 000 korún – s naftovým motorom 2,0 dCi/150 k je to 952 000 korún. Najvyššiu cenu má Qashqai +2 vo výbave Tecna Premium s motorom 2,0 dCi, ktorý sa predáva za 1,232 milióna korún.

Qashqai +2 je určený aktívnym rodinám, ktoré hľadajú priestorný a praktický viacúčelový automobil, no zároveň ponúka niečo navyše - štýlový dizajn, skvelú jazdnú dynamiku, prednosti inteligentnej technológie pohonu všetkých kolies ALL MODE 4x4 či nadštandardne bohatú výbavu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.