Qoros 3 Hatch na autosalóne v Číne

Štvrtok, 01 máj 2014

Qoros 3 Hatch, druhý sériovo vyrábaný model izraelsko-čínskej značky, získal na medzinárodnom autosalónu v Pekingu. Nový model tu získal viacero ocenení a domácu verejnosť zaujal tak, že naplno ovládol domácu sociálnu sieť.

Qoros 3 Hatch v Pekingu
Qoros 3 Hatch je druhým sériovým modelom značky. Čínsku premiéru mal v Pekingu.

Nový izraelsko-čínsky výrobca automobilov Qoros sídliaci v Číne svoj druhý sériovo vyrábaný model Qoros 3 Hatch, päťdverový hatchback, úspešne predstavil v uplynulom týždni na medzinárodnom autosalóne v Pekingu. Bolo to jeho prvé predstavenie čínskemu publiku.

Novinka vzbudila na autosalóne značnú pozornosť tak domácej verejnosti ako aj návštevníkov z rôznych končím sveta. Automobil získal priamo na autosalóne hneď niekoľko ocenení a to naplno ovládlo najpopulárnejšiu čínsku sociálnu sieť Weibo.

Najnovší model značky Qoros ponúka odvážny, dynamický dizajn, vynikajúcu konektivitu, jeden z najväčších vnútorných priestorov v triede a veľkorysú úroveň výbavy, ktorá nie je bežne dostupná v segmente kompaktných vozidiel. Zahŕňa napríklad inovatívny informačný multimediálny systém značky Qoros MMHTM s osempalcovým dotykovým displejom a priekopnícku platformu so službami pripojenia QorosQloudTM.

Autor: jGold
Komentáre
O QOROS-e 3 rozprávali aj v motoristických reláciách v superlatívach, takže dúfam, že nás naozaj poteší svojimi vlastnosťami, ak si ich budeme môcť vyskúšať aj my obyčajní motoristi.
Pridal Korokozo v nedeľu 07 septembra 2014 o 15:10
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.