Qoros 3 Hatch na autosalóne v Číne

Štvrtok, 01 máj 2014

Qoros 3 Hatch, druhý sériovo vyrábaný model izraelsko-čínskej značky, získal na medzinárodnom autosalónu v Pekingu. Nový model tu získal viacero ocenení a domácu verejnosť zaujal tak, že naplno ovládol domácu sociálnu sieť.

Qoros 3 Hatch v Pekingu
Qoros 3 Hatch je druhým sériovým modelom značky. Čínsku premiéru mal v Pekingu.

Nový izraelsko-čínsky výrobca automobilov Qoros sídliaci v Číne svoj druhý sériovo vyrábaný model Qoros 3 Hatch, päťdverový hatchback, úspešne predstavil v uplynulom týždni na medzinárodnom autosalóne v Pekingu. Bolo to jeho prvé predstavenie čínskemu publiku.

Novinka vzbudila na autosalóne značnú pozornosť tak domácej verejnosti ako aj návštevníkov z rôznych končím sveta. Automobil získal priamo na autosalóne hneď niekoľko ocenení a to naplno ovládlo najpopulárnejšiu čínsku sociálnu sieť Weibo.

Najnovší model značky Qoros ponúka odvážny, dynamický dizajn, vynikajúcu konektivitu, jeden z najväčších vnútorných priestorov v triede a veľkorysú úroveň výbavy, ktorá nie je bežne dostupná v segmente kompaktných vozidiel. Zahŕňa napríklad inovatívny informačný multimediálny systém značky Qoros MMHTM s osempalcovým dotykovým displejom a priekopnícku platformu so službami pripojenia QorosQloudTM.

Autor: jGold
Komentáre
O QOROS-e 3 rozprávali aj v motoristických reláciách v superlatívach, takže dúfam, že nás naozaj poteší svojimi vlastnosťami, ak si ich budeme môcť vyskúšať aj my obyčajní motoristi.
Pridal Korokozo v nedeľu 07 septembra 2014 o 15:10
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.