Range Rover Evoque: po tuningu Arden

Utorok, 14 február 2012

Range Rover Evoque si zobrala nemecká tuningová firma Arden za objekt svojich úprav i skrášľovania vzhľadu. Niet pochybností o tom, že je to preto, že najmenší Range Rover je mimoriadne SUV a že práve preto zaujalo špecialistov vychýrenej firmy.

Range Rover Evoque
Najmenší Range Rover Evoque, elegantné SUV, po úprave tuningovou firmou Arden

Nebudeme opakovať slová chvály na adresu najmenšieho Range Rovera, ktorý ako historicky prvý Range Rover používa pohon 4x4 i pohon iba jednej nápravy. Okrem toho, že očaruje dizajnom a luxusom, prekvapí aj schopnosťami v teréne. Britský Evoque je medzi SUV skutočným skvostom, malou perlou, za čo sa mu dostalo viacero ocenení. Napríklad istý renomovaný nemecký časopis ho ocenil ako najpopulárnejšie dovážené SUV.

Nemecká tuningová firma Arden sa už štyri desaťročia špecializuje na zdokonaľovanie britských automobilov a nových produktov a vylepšuje a skrášľuje ich športový vzhľad. Arden si vzal do parády aj Range Rover Evoque. Nahradil napríklad pôvodnú plastovú mriežku chladiča ručne vyrábanou sieťovanou mriežkou z nerezovej ocele s novou exkluzívnou konštrukciou.

Arden modifikoval zadný nárazník, pridal zadný difúzor. Arden pridal aj štýlové disky kolies s veľkosťou až 22 palcov a urobil aj viacero menších zmien napríklad na prednom nárazníku, navrhol a dodal bočné nadstavenia, ktoré slúžia ako prahy pri nastupovaní a vystupovaní z vozidla.

Za dizajnom však nezaostáva ani to, čo je schované pod kabátom. Evoque disponuje výkonnými i úspornými pohonnými jednotkami, benzínovými i naftovými, ktoré mu môžu závidieť mnohé iné značky. Napríklad dvojlitrový preplňovaný benzínový štvorvalec vyvinie až 240 koní alebo 2,2litrový naftový TD4 150 koní a SD4 190 koní.

Práve tento vznetový motor upravili špecialisti Ardenu. Vďaka novej elektronickej riadiacej jednotke ECU (Electronic Control Unit) a upravenému výfukovému systému na športový a novým koncovkám výfuku za výrazne väčšie a športovejšie sa zvýšil výkon modelu Evoque s 2,2litrovým turbomotorom o 30 koní na výsledných 270 koní. Vyšší je aj krútiaci moment o 50 Nm, čo sa priaznivo prejaví najmä pri nízkych a stredných otáčkach motora.

Range Rover Evoque Range Rover Evoque Range Rover Evoque
Autor: J. Goldberger
Foto: Arden
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.