Range Rover Evoque: testy ako reklama

Utorok, 10 august 2010

Nový Range Rover Evoque vstúpil do finálnej fázy testovania. Doterajší testovací program nového modelu zahŕňal milióny kilometrov v extrémnych podmienkach a bude finišovať ďalšími náročnými testami na rôznych miestach sveta. Ani teraz však britská automobilka nerobí okolo nového modelu žiadne tajnosti a špeciálne maskovanie prototypov s názvami jedenástich významných svetových miest a GPS mapami bude len signalizovať blížiaci sa začiatok predaja nového modelu.

Range Rover Evoque
Maskovanie má len vzbudiť pozornosť a záujem o nový najmenší model Land Roveru

Nový Range Rover Evoque vstúpil do záverečnej fázy jazdných testov, v rámci ktorých bude niekoľko stoviek prototypov jazdiť po celom svete v najťažších klimatických a terénnych podmienkach. Pre tieto testy pripravil Land Rover pre prototypy nápadnú kamufláž, ktorá bude pútať pozornosť v rôznych častiach sveta.

Neprehliadnuteľné maskované automobily budú reprezentovať Londýn, New York, Sao Paulo, Paríž, Miláno, Madrid, Berlín, Sydney, Šanghaj a Moskvu, bude možné vidieť ich pri testoch na celom svete. Predstavujú však iba malú časť z celkového počtu testovacích vozidiel, ktoré absolvujú spolu milióny skúšobných kilometrov. Rozsiahle testy zabezpečia, aby nový Range Rover Evoque spĺňal najvyššie štandardy kvality a spoľahlivosti.

Nový Evoque bude jazdiť v 20 štátoch sveta a testy vystavia prototypy Range Roveru najextrémnejším podmienkam. K videniu budú od ľadovej Arktídy po horúce púšte, na nemeckých diaľniciach s neobmedzenou rýchlosťou jazdy i v extrémne hustej mestskej premávke v Tokiu. Na týchto testoch bude pracovať 3500 inžinierov a technikov z divízie vývoja a výskumu Land Roveru, ale aj takmer 120 dodávateľských firiem špecifických komponentov a počas viac ako 17 000 individuálnych testov sa preverí každý dielec a systém.

Evoque je najmenší, najľahší a najúspornejší Range Rover. Nový model značky Land Rover bude zároveň aj najdostupnejším automobilom britskej značky a prvým modelom v histórii automobilky, ktorý okrem pohonu všetkých kolies bude ponúkať tiež iba pohon jednej nápravy. Range Rover Evoque sa bude predávať vo viac ako 160 krajinách sveta a začiatok predaja je plánovaný na leto roku 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Land Rover
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.