Range Rover Evoque: testy ako reklama

Utorok, 10 august 2010

Nový Range Rover Evoque vstúpil do finálnej fázy testovania. Doterajší testovací program nového modelu zahŕňal milióny kilometrov v extrémnych podmienkach a bude finišovať ďalšími náročnými testami na rôznych miestach sveta. Ani teraz však britská automobilka nerobí okolo nového modelu žiadne tajnosti a špeciálne maskovanie prototypov s názvami jedenástich významných svetových miest a GPS mapami bude len signalizovať blížiaci sa začiatok predaja nového modelu.

Range Rover Evoque
Maskovanie má len vzbudiť pozornosť a záujem o nový najmenší model Land Roveru

Nový Range Rover Evoque vstúpil do záverečnej fázy jazdných testov, v rámci ktorých bude niekoľko stoviek prototypov jazdiť po celom svete v najťažších klimatických a terénnych podmienkach. Pre tieto testy pripravil Land Rover pre prototypy nápadnú kamufláž, ktorá bude pútať pozornosť v rôznych častiach sveta.

Neprehliadnuteľné maskované automobily budú reprezentovať Londýn, New York, Sao Paulo, Paríž, Miláno, Madrid, Berlín, Sydney, Šanghaj a Moskvu, bude možné vidieť ich pri testoch na celom svete. Predstavujú však iba malú časť z celkového počtu testovacích vozidiel, ktoré absolvujú spolu milióny skúšobných kilometrov. Rozsiahle testy zabezpečia, aby nový Range Rover Evoque spĺňal najvyššie štandardy kvality a spoľahlivosti.

Nový Evoque bude jazdiť v 20 štátoch sveta a testy vystavia prototypy Range Roveru najextrémnejším podmienkam. K videniu budú od ľadovej Arktídy po horúce púšte, na nemeckých diaľniciach s neobmedzenou rýchlosťou jazdy i v extrémne hustej mestskej premávke v Tokiu. Na týchto testoch bude pracovať 3500 inžinierov a technikov z divízie vývoja a výskumu Land Roveru, ale aj takmer 120 dodávateľských firiem špecifických komponentov a počas viac ako 17 000 individuálnych testov sa preverí každý dielec a systém.

Evoque je najmenší, najľahší a najúspornejší Range Rover. Nový model značky Land Rover bude zároveň aj najdostupnejším automobilom britskej značky a prvým modelom v histórii automobilky, ktorý okrem pohonu všetkých kolies bude ponúkať tiež iba pohon jednej nápravy. Range Rover Evoque sa bude predávať vo viac ako 160 krajinách sveta a začiatok predaja je plánovaný na leto roku 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Land Rover
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.