Range Rover Velar: Pre každú príležitosť

Štvrtok, 23 február 2017

Range Rover Velar je novinka britského výrobcu prémiových off-roadov a SUV. Sám zaraďuje novinku medzi svoje modely Range Rover Evoque a Range Rover Sport, kde má zaplniť miesto medzi spomínanými modelmi. Oficiálna premiéra nového Velara sa bude konať 1. marca tohto roku v Londýne.

1 Range Rover Velar
Range Rover Velar, moderný a elegantný, pre každý terén, pre každú príležitosť. Zverejnená fotografia nového modelu ponúka len pohľad na dizajn zadných partií.

Meno nového modelu Velar pochádza z konca šesťdesiatych rokov minulého veku, kedy sa týmto menom označovalo prvých 26 utajovaných kusov predsériových modelov Range Rover prvej generácie (velar - odvodené od latinského slovesa velare, čo znamená zahaliť alebo zakryť). Teraz novým modelom chce britská automobilka posilniť svoju pozíciu svetového lídra v segmente SUV.

Pôvod prémiového modelu Range Roveru prvej generácie sa datuje do roku 1970, keď automobilka Land Rover uviedla na trh Range Rover. Teraz o polstoročie neskôr duch inovácií prichádza v podobe štvrtého člena rodiny Range Rover, ktorý bude odhalený už o týždeň.

Elegantne jednoduchý, vizuálne dokonalý, vybavený najmodernejšími technológiami – tak charakterizuje automobilka hlavné prvky nového modelu Range Rover Velar. "Range Rover Velar nazývame avantgardným. Stelesňuje nový rozmer pôvabu, modernosti a elegantnosti značky. Range Rover Velar zmení všetko," hovorí o novom modeli hlavný dizajnér Land Roveru Gerry McGovern.

Model Velar je podľa automobilky určený pre každú príležitosť, pre každý terén, je vyrobený pokrokovými technológiami z unikátnych odolných materiálov. Stelesňuje tak filozofiu automobilky Land Rover "Above and Beyond", čím sa myslí, že Velar je asi ozaj "nad rámec".

1 Range Rover Velar 2 Rage Rover - modely 3 Range Rover 1969-2017
Autor: J. Goldberger
Foto: Land Rover
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."