Range Rover Velar: Pre každú príležitosť

Štvrtok, 23 február 2017

Range Rover Velar je novinka britského výrobcu prémiových off-roadov a SUV. Sám zaraďuje novinku medzi svoje modely Range Rover Evoque a Range Rover Sport, kde má zaplniť miesto medzi spomínanými modelmi. Oficiálna premiéra nového Velara sa bude konať 1. marca tohto roku v Londýne.

1 Range Rover Velar
Range Rover Velar, moderný a elegantný, pre každý terén, pre každú príležitosť. Zverejnená fotografia nového modelu ponúka len pohľad na dizajn zadných partií.

Meno nového modelu Velar pochádza z konca šesťdesiatych rokov minulého veku, kedy sa týmto menom označovalo prvých 26 utajovaných kusov predsériových modelov Range Rover prvej generácie (velar - odvodené od latinského slovesa velare, čo znamená zahaliť alebo zakryť). Teraz novým modelom chce britská automobilka posilniť svoju pozíciu svetového lídra v segmente SUV.

Pôvod prémiového modelu Range Roveru prvej generácie sa datuje do roku 1970, keď automobilka Land Rover uviedla na trh Range Rover. Teraz o polstoročie neskôr duch inovácií prichádza v podobe štvrtého člena rodiny Range Rover, ktorý bude odhalený už o týždeň.

Elegantne jednoduchý, vizuálne dokonalý, vybavený najmodernejšími technológiami – tak charakterizuje automobilka hlavné prvky nového modelu Range Rover Velar. "Range Rover Velar nazývame avantgardným. Stelesňuje nový rozmer pôvabu, modernosti a elegantnosti značky. Range Rover Velar zmení všetko," hovorí o novom modeli hlavný dizajnér Land Roveru Gerry McGovern.

Model Velar je podľa automobilky určený pre každú príležitosť, pre každý terén, je vyrobený pokrokovými technológiami z unikátnych odolných materiálov. Stelesňuje tak filozofiu automobilky Land Rover "Above and Beyond", čím sa myslí, že Velar je asi ozaj "nad rámec".

1 Range Rover Velar 2 Rage Rover - modely 3 Range Rover 1969-2017
Autor: J. Goldberger
Foto: Land Rover
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.