Range Rover Velar: Pre každú príležitosť

Štvrtok, 23 február 2017

Range Rover Velar je novinka britského výrobcu prémiových off-roadov a SUV. Sám zaraďuje novinku medzi svoje modely Range Rover Evoque a Range Rover Sport, kde má zaplniť miesto medzi spomínanými modelmi. Oficiálna premiéra nového Velara sa bude konať 1. marca tohto roku v Londýne.

1 Range Rover Velar
Range Rover Velar, moderný a elegantný, pre každý terén, pre každú príležitosť. Zverejnená fotografia nového modelu ponúka len pohľad na dizajn zadných partií.

Meno nového modelu Velar pochádza z konca šesťdesiatych rokov minulého veku, kedy sa týmto menom označovalo prvých 26 utajovaných kusov predsériových modelov Range Rover prvej generácie (velar - odvodené od latinského slovesa velare, čo znamená zahaliť alebo zakryť). Teraz novým modelom chce britská automobilka posilniť svoju pozíciu svetového lídra v segmente SUV.

Pôvod prémiového modelu Range Roveru prvej generácie sa datuje do roku 1970, keď automobilka Land Rover uviedla na trh Range Rover. Teraz o polstoročie neskôr duch inovácií prichádza v podobe štvrtého člena rodiny Range Rover, ktorý bude odhalený už o týždeň.

Elegantne jednoduchý, vizuálne dokonalý, vybavený najmodernejšími technológiami – tak charakterizuje automobilka hlavné prvky nového modelu Range Rover Velar. "Range Rover Velar nazývame avantgardným. Stelesňuje nový rozmer pôvabu, modernosti a elegantnosti značky. Range Rover Velar zmení všetko," hovorí o novom modeli hlavný dizajnér Land Roveru Gerry McGovern.

Model Velar je podľa automobilky určený pre každú príležitosť, pre každý terén, je vyrobený pokrokovými technológiami z unikátnych odolných materiálov. Stelesňuje tak filozofiu automobilky Land Rover "Above and Beyond", čím sa myslí, že Velar je asi ozaj "nad rámec".

1 Range Rover Velar 2 Rage Rover - modely 3 Range Rover 1969-2017
Autor: J. Goldberger
Foto: Land Rover
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.