Rapid Sport. Štúdia len pre tuningový zraz?

Štvrtok, 09 máj 2013

Automobilka Škoda pripravila na tohtoročný tuningový zraz GTI Treffen Wörthersee, ktorý sa koná od 8. do 12. mája tohto roku, premiéru štúdie Škoda Rapid Sport.

Škoda Rapid Sport
Štúdiou Rapid Sport sa škodovka prezentuje na tuningovom zraze pri jazere Wörthersee

Po koncepte Fabia RS 2000, ktorý tu česká automobilka predstavila pred dvoma rokmi, a Citigo Rally, uvedenom pred rokom, sa pri rakúskom jazere Wörthersee predvádza s ďalším športovo zameraným modelom.

Kultová akcia Volkswagenu je zameraná hlavne na fanúšikov tuningu, ktorých sa tu každoročne zíde okolo 200 tisíc. Štúdiou Rapid Sport chce Škoda upriamiť pozornosť hlavne na oblasť športových automobilov a motoristického športu.

Štúdia s atraktívnym dizajnom má oproti sériovému Rapidu nový predný nárazník so spojlerom a veľkým nasávacím otvorom, je nalakovaná v metalických farbách červená Corrida a sivá Steel, stojí na 19palcových kolesách z ľahkej zliatiny, má do strán vytiahnuté blatníky a masívne prahy, ktoré majú zvýrazniť vonkajší vzhľad automobilu.

Športové prvky pridáva aj zadná časť automobilu s výrazným nárazníkom a dvomi integrovanými koncovkami výfuku. Zadné skupinové svetlá s typickým dizajnom v tvare písmena C sú farebne odlíšené. Spodné zakončenie je z karbónu. V interiéru dominujú sedadlá Recaro, športový volant a osvetlené prahové lišty.

O tom, či Rapid Sport zostane len štúdiou, alebo tým Škoda naznačuje nový športový modelový rad, automobilka nič nehovorí.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.