Rapid Sport. Štúdia len pre tuningový zraz?

Štvrtok, 09 máj 2013

Automobilka Škoda pripravila na tohtoročný tuningový zraz GTI Treffen Wörthersee, ktorý sa koná od 8. do 12. mája tohto roku, premiéru štúdie Škoda Rapid Sport.

Škoda Rapid Sport
Štúdiou Rapid Sport sa škodovka prezentuje na tuningovom zraze pri jazere Wörthersee

Po koncepte Fabia RS 2000, ktorý tu česká automobilka predstavila pred dvoma rokmi, a Citigo Rally, uvedenom pred rokom, sa pri rakúskom jazere Wörthersee predvádza s ďalším športovo zameraným modelom.

Kultová akcia Volkswagenu je zameraná hlavne na fanúšikov tuningu, ktorých sa tu každoročne zíde okolo 200 tisíc. Štúdiou Rapid Sport chce Škoda upriamiť pozornosť hlavne na oblasť športových automobilov a motoristického športu.

Štúdia s atraktívnym dizajnom má oproti sériovému Rapidu nový predný nárazník so spojlerom a veľkým nasávacím otvorom, je nalakovaná v metalických farbách červená Corrida a sivá Steel, stojí na 19palcových kolesách z ľahkej zliatiny, má do strán vytiahnuté blatníky a masívne prahy, ktoré majú zvýrazniť vonkajší vzhľad automobilu.

Športové prvky pridáva aj zadná časť automobilu s výrazným nárazníkom a dvomi integrovanými koncovkami výfuku. Zadné skupinové svetlá s typickým dizajnom v tvare písmena C sú farebne odlíšené. Spodné zakončenie je z karbónu. V interiéru dominujú sedadlá Recaro, športový volant a osvetlené prahové lišty.

O tom, či Rapid Sport zostane len štúdiou, alebo tým Škoda naznačuje nový športový modelový rad, automobilka nič nehovorí.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.