Rapid Sport. Štúdia len pre tuningový zraz?

Štvrtok, 09 máj 2013

Automobilka Škoda pripravila na tohtoročný tuningový zraz GTI Treffen Wörthersee, ktorý sa koná od 8. do 12. mája tohto roku, premiéru štúdie Škoda Rapid Sport.

Škoda Rapid Sport
Štúdiou Rapid Sport sa škodovka prezentuje na tuningovom zraze pri jazere Wörthersee

Po koncepte Fabia RS 2000, ktorý tu česká automobilka predstavila pred dvoma rokmi, a Citigo Rally, uvedenom pred rokom, sa pri rakúskom jazere Wörthersee predvádza s ďalším športovo zameraným modelom.

Kultová akcia Volkswagenu je zameraná hlavne na fanúšikov tuningu, ktorých sa tu každoročne zíde okolo 200 tisíc. Štúdiou Rapid Sport chce Škoda upriamiť pozornosť hlavne na oblasť športových automobilov a motoristického športu.

Štúdia s atraktívnym dizajnom má oproti sériovému Rapidu nový predný nárazník so spojlerom a veľkým nasávacím otvorom, je nalakovaná v metalických farbách červená Corrida a sivá Steel, stojí na 19palcových kolesách z ľahkej zliatiny, má do strán vytiahnuté blatníky a masívne prahy, ktoré majú zvýrazniť vonkajší vzhľad automobilu.

Športové prvky pridáva aj zadná časť automobilu s výrazným nárazníkom a dvomi integrovanými koncovkami výfuku. Zadné skupinové svetlá s typickým dizajnom v tvare písmena C sú farebne odlíšené. Spodné zakončenie je z karbónu. V interiéru dominujú sedadlá Recaro, športový volant a osvetlené prahové lišty.

O tom, či Rapid Sport zostane len štúdiou, alebo tým Škoda naznačuje nový športový modelový rad, automobilka nič nehovorí.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.