Renault 4EVER Trophy: Úžasný ako hračka z obchodu

Nedeľa, 14 máj 2023

Návrat veľkých automobiliek k historicky úspešným modelom je stále dobrou príležitosťou pripomenúť si modely, ktoré im svojho času šírili slávu. Ním bol aj prvý Renault 4L Trophy, ktorého 25.výročie si francúzska automobilka pripomenie plne elektrickým modelom a ktorého koncept nesie pomenovanie Renault 4EVER Trophy.

1-renault-4ever

Budúci elektrický Renault 4EVER Trophy je pripomenutím svojho ikonického predchodcu, z ktorého sa predalo úctyhodných 8 miliónov exemplárov. Má podobne ako jeho predchodca symbolizovať jednoduchosť, obratnosť a aj robustnosť. Automobilka o ňom hovorí, že má byť čiastočne luxusný a čiastočne dobrodružný, čo je zjavné už z jeho vzhľadu. ​

Renault 4EVER Trophy je pasovaný za ikonu novej generácie. Svoju premiéru oslávi na nadchádzajúcom tenisovom turnaji Roland Garros 2023 v Paríži. Aby sa zdôraznil retro šarm nového modelu, Renault 4EVER Trophy je odetý do odtieňa inšpirovaného farbou Ile-de-France Blue, v ktoroj bol model 4L uvedený na trh v roku 1962.

Na strešných pásoch, pružinách tlmičov a emblémoch kolies modelu Renault 4EVER Trophy sa budú objavovať fluorescenčné žlté akcenty, ktoré umocnia technikou inšpirovaný dizajn. Žltá farba bude poctou tenisovým loptičkám Roland Garros.

Aj keď výroba modelu 4L sa skončila pred viac ako 30 rokmi, jeho názov je stále príznačný! Automobilka ho potvrdila už minulý rok na parížskom autosalóne, kde sa 4EVER Trophy predstavil ako výstavný exemplár.

Renault 4EVER Trophy je inšpirovaný pôvodným modelom Renault 4 a otvára cestu budúcemu kompaktnému plne elektrickému SUV segmentu B a pri predvádzaní svojho vzhľadu na French Open 2023 v Paríži určite zaujme verejnosť.

Renault 4EVER Trophy ako batériové elektrické vozidlo francúzskej automobilky sa bude predávať od roku 2025.

1-renault-4ever 2-renault4 3-renault-4ever
Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.