Renault Captur: Slovenské ceny malého crossovera

Utorok, 04 júl 2017

Captur, najmenší crossover Renaultu, má slovenské ceny a už tri mesiace po svetovej premiére na autosalóne v Ženeve sa začal predávať.

Renault Captur
Nový Renault Captur je pripravený znovu útočiť na slovenského zákazníka

Renault Captur, najpredávanejšie malé SUV v Európe, prichádza po štyroch rokoch v modernizovanej podobe. Je jedným z najpredávanejších áut vo svojom segmentu. Dizajnové zmeny mu pomohli, napríklad mierne upravený vzhľad v štýle Kadjara, jeho väčšieho brata. Bonusom je aj to, že nový Captur ponúkne teraz aj verziu v najluxusnejšom vyhotovenia Initiale Paris.

Captur je teda dizajnovo opäť bližšie k väčšiemu modelu Kadjar. Prednú mriežku chladiča v Renaulte pozmenili tak, aby sa model viac podobal na crossovery od Renaulta. Mriežka má výrazné chrómové lemovanie a predný i zadný nárazník dostali spodný ochranný kryt. Na výber je aj niekoľko dizajnovo rôznych diskov kolies: 16palcové Adventure, 17palcové Emotion a Explore, alebo špeciálne Initiale Paris.

Bonusom pre Captur je aj fakt, že zákazníci si môžu vyberať z piatich rôznych výbav. Od základnej Life cez Zen, Intens, CX-Mod po najvyššiu a najuxusnejšiu Initiale Paris. Vybrať si môžu tú, ktorá im viac vyhovuje a na ktorú im vystačí obsah peňaženky.

Už v základnej výbave Life má Captur prvky výbavy ako ABS s elektronickým rozdeľovačom brzdnej sily a asistenčným systémom bŕzd, elektronický stabilizačný systém s protipreklzovým systémom ASR a kontrolou nedotáčavosti, asistent rozjazdu do kopca, systém kontroly tlaku v pneumatikách, čelné airbagy, bočné airbagy, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, systém sledovania mŕtveho uhla a rad ďalších.

Nový Captur je od tretieho stupňa výbavy možné vybaviť napríklad aj fixným panoramatickým strešným oknom. Okno je dostupné exkluzívne pre dvojfarebné konfigurácie karosérie. Strešné okno ešte viac presvetlí kabínu vozidla.

Pre príjemné cestovanie v modeli Captur je viacero nových technológií. Prémiový zvuk zaisťuje audiosystém Bose so siedmimi reproduktormi a subwoofer v kufri vozidla. Nové sú tri multimediálne systémy. Systém R&Go umožňuje prístup k najbežnejším funkciám auta ako sú navigácia, telefonovanie, multimédiá a k údajom o vozidle. Ďalšie dva systémy sú Media Nav Evolution a R-Link Evolution.

Interiér Capturu ťaží z kvalitných plastov, chrómových doplnkov a elegantne tlmených farebných odtieňov. Volant ponúka ešte lepšie spracovanie materiálov a najvyššia verzia je dostupná s volantom potiahnutá exkluzívnou kožou Nappa.

Ponuka motorov pre nový Captur sa v podstate nemenila. Je tu benzínový trojvalec 0,9 TCe/66 Kw (označený ako TCe 90) a štvorvalec 1,2 TCe/87 kW (TCe 110), turbodieselovú ponuku tvorí štvorvalec 1,5 dCi vo výkonových variantoch 66 kW (dCi 90) a 81 kW (dCi 110). K nim sa viaže buď mechanická prevodovka s ručným radením alebo dvojspojková EDC.

Nový Captur zdobí aj viacero nových technológií. Napríklad audiosystém Bose so siedmimi reproduktormi a subwooferom v batožinovom priestore. Tiež tri multimediálne systémy. Systém R&Go umožňuje prístup k najbežnejším funkciám auta ako sú navigácia, telefonovanie, multimédiá a k údajom o vozidle. Ďalšie dva sú Media Nav Evolution a R-Link Evolution.

Ceny nového Renaultu Captur

MotorLifeZenIntensX-ModInitiale Paris
Energy TCe 9012 19013 19015 39016 690---
Energy TCe 120---14 19016 39017 69020 190
Energy TCe 120 EDC---15 29017 49018 79021 290
Energy dCi 90---15 89018 09019 390---
Energy dCi 90 EDC---17 29019 49020 79023 290
Energy dCi 110---------20 19022 690

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.