Renault Clio ako kombi: GrandTour

Nedeľa, 12 august 2007

Zámer rozšíriť ponuku malého automobilu Clio o nový model predviedol Renault už na tohtoročnom autosalóne v Ženeve, keď predstavil koncept malého kombi Clio Grand Tour Concept. Teraz francúzsky výrobca uvoľnil prvé oficiálne fotografie sériového modelu, ktorý verejnosti predstaví vo svetovej premiére už o necelý mesiac na frankfurtskom autosalóne.

Renault Clio kombi Renault Clio kombi

Koncept predstavený v Ženeve bol iba trojdverový, dlhý 4,2 metra a základný objem batožinového priestoru mal 430 litrov, po sklopení operadiel zadných sedadiel až 1275 litrov. Produkčný model sa od konceptu dosť odlišuje už v samotnej koncepcii. Predovšetkým nie je troj-, ale päťdverový, čo poteší najmä záujemcov o menší rodinný automobil. Batožinový priestor má objem 439 litrov, dĺžka automobilu zostala 4,2 metra. Rozdielnosť sériového modelu a konceptu je zrejmá z fotografií oboch automobilov.

Nový Clio GrandTour má niesť aj nové pomenovanie Estate. Tvar karosérie napovedá, že u tohto na rozdiel od väčšiny súčasných modelov Renault sa výrobca priklonil viac k triezvym konvenčným tvarom. Najmä splývajúca zaoblená zadná časť karosérie je odklonom od toho, čo sa v Renaulte v kategóriách menších automobilov doteraz najviac nosí. Charakteristické prvky Clia tretej generácie si však Clio GrandTour zachovalo najmä v prednej časti karosérie vrátane svetlometov. Nové kombi je zaujímavý i príťažlivý automobil, ktorý spestrí ponuku v kategórii malých kombi.

Renault Clio kombi Renault Clio kombi

Clio kombi bude mať najbližších konkurentov v Peugeote 207 SW a novej Škode Fabia Combi, ktorá sa po prvý raz predstaví v rovnakom čase a na rovnakom mieste ako Renault Clio kombi. Do predaja, aj na slovenský trh, príde Clio GandTour začiatkom roka 2008. Slovenskej verejnosti sa Clio GandTour predstaví krátko po Frankfurte na autosalóne v Nitre.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.