Renault Clio ako kombi: GrandTour

Nedeľa, 12 august 2007

Zámer rozšíriť ponuku malého automobilu Clio o nový model predviedol Renault už na tohtoročnom autosalóne v Ženeve, keď predstavil koncept malého kombi Clio Grand Tour Concept. Teraz francúzsky výrobca uvoľnil prvé oficiálne fotografie sériového modelu, ktorý verejnosti predstaví vo svetovej premiére už o necelý mesiac na frankfurtskom autosalóne.

Renault Clio kombi Renault Clio kombi

Koncept predstavený v Ženeve bol iba trojdverový, dlhý 4,2 metra a základný objem batožinového priestoru mal 430 litrov, po sklopení operadiel zadných sedadiel až 1275 litrov. Produkčný model sa od konceptu dosť odlišuje už v samotnej koncepcii. Predovšetkým nie je troj-, ale päťdverový, čo poteší najmä záujemcov o menší rodinný automobil. Batožinový priestor má objem 439 litrov, dĺžka automobilu zostala 4,2 metra. Rozdielnosť sériového modelu a konceptu je zrejmá z fotografií oboch automobilov.

Nový Clio GrandTour má niesť aj nové pomenovanie Estate. Tvar karosérie napovedá, že u tohto na rozdiel od väčšiny súčasných modelov Renault sa výrobca priklonil viac k triezvym konvenčným tvarom. Najmä splývajúca zaoblená zadná časť karosérie je odklonom od toho, čo sa v Renaulte v kategóriách menších automobilov doteraz najviac nosí. Charakteristické prvky Clia tretej generácie si však Clio GrandTour zachovalo najmä v prednej časti karosérie vrátane svetlometov. Nové kombi je zaujímavý i príťažlivý automobil, ktorý spestrí ponuku v kategórii malých kombi.

Renault Clio kombi Renault Clio kombi

Clio kombi bude mať najbližších konkurentov v Peugeote 207 SW a novej Škode Fabia Combi, ktorá sa po prvý raz predstaví v rovnakom čase a na rovnakom mieste ako Renault Clio kombi. Do predaja, aj na slovenský trh, príde Clio GandTour začiatkom roka 2008. Slovenskej verejnosti sa Clio GandTour predstaví krátko po Frankfurte na autosalóne v Nitre.

Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.