Renault Clio Grandtour: malé "veľké" kombi

Sobota, 16 február 2013

Nové Clio Grandtour, ktorý Renault teraz predstavuje, bol k videniu už koncom minulého roku v Paríži. Podrobnejšie informácie však francúzsky výrobca zverejnil až teraz, krátko pred uvedením na trh, k čomu má dôjsť už v apríli tohto roku.

Renault Clio Grandtour
Kombi verzia Renaultu Clio Grandtour už v apríli obohatí slovenský trh o nový model

Nové Clio Grandtour vychádzajú z konceptu DeZir, od ktorého je odvodený aj päťdverový hatchback. Ponúka tiež kvalitu, komfort a bezpečnosť päťdverového Clia. Obsahuje výbavu akú majú autá vyšších segmentov a dve multimediálne riešenia. S novým Cliom Grandtour prichádza aj systém R-Link, multimediálny tablet, ktorý vytvára prepojenie medzi autom a on-line životným štýlom.

Karoséria nového Clia je dlhá 4267 mm a mala by mať rovnaký rázvor náprav ako hatchback. V čiernom C-stĺpiku sa ukrýva kľučka druhých bočných dverí. Atletický vzhľad karosérie obsahuje všetky funkcie a modularitu očakávanú od kombi B-segmentu.

Priestranný 443 litrový batožinový priestor sa po sklopení zadných sedadiel, ktoré sú delené v pomere 60:40, zväčší na 1380 litrov. Po sklopení sedadla predného spolujazdca vznikne v novom Cliu Grandtour bezkonkurenčná dĺžka ložnej plochy 248 cm.

Na pohon Clia Grandtour budú slúžiť motory najnovšej generácie, vrátane trojvalcového Energy TCe 90 a dieselového Energy dCi 90, ktoré vykazujú spotrebu len 3,2 l na 100 km a v oblasti emisií CO2 sa tak vyrovnajú hybridom, keďže vypúšťajú iba 83 g/km. K manuálnym päťstupňovým prevodovkám pribudne aj dvojspojková EDC, ktorá bude už v prvej polovici 2013 dostupná pre motor TCe 120, neskôr aj pre dCi 90.

Uvedenie na trh na Slovensku sa uskutoční v apríli tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring