Renault Clio Grandtour: malé "veľké" kombi

Sobota, 16 február 2013

Nové Clio Grandtour, ktorý Renault teraz predstavuje, bol k videniu už koncom minulého roku v Paríži. Podrobnejšie informácie však francúzsky výrobca zverejnil až teraz, krátko pred uvedením na trh, k čomu má dôjsť už v apríli tohto roku.

Renault Clio Grandtour
Kombi verzia Renaultu Clio Grandtour už v apríli obohatí slovenský trh o nový model

Nové Clio Grandtour vychádzajú z konceptu DeZir, od ktorého je odvodený aj päťdverový hatchback. Ponúka tiež kvalitu, komfort a bezpečnosť päťdverového Clia. Obsahuje výbavu akú majú autá vyšších segmentov a dve multimediálne riešenia. S novým Cliom Grandtour prichádza aj systém R-Link, multimediálny tablet, ktorý vytvára prepojenie medzi autom a on-line životným štýlom.

Karoséria nového Clia je dlhá 4267 mm a mala by mať rovnaký rázvor náprav ako hatchback. V čiernom C-stĺpiku sa ukrýva kľučka druhých bočných dverí. Atletický vzhľad karosérie obsahuje všetky funkcie a modularitu očakávanú od kombi B-segmentu.

Priestranný 443 litrový batožinový priestor sa po sklopení zadných sedadiel, ktoré sú delené v pomere 60:40, zväčší na 1380 litrov. Po sklopení sedadla predného spolujazdca vznikne v novom Cliu Grandtour bezkonkurenčná dĺžka ložnej plochy 248 cm.

Na pohon Clia Grandtour budú slúžiť motory najnovšej generácie, vrátane trojvalcového Energy TCe 90 a dieselového Energy dCi 90, ktoré vykazujú spotrebu len 3,2 l na 100 km a v oblasti emisií CO2 sa tak vyrovnajú hybridom, keďže vypúšťajú iba 83 g/km. K manuálnym päťstupňovým prevodovkám pribudne aj dvojspojková EDC, ktorá bude už v prvej polovici 2013 dostupná pre motor TCe 120, neskôr aj pre dCi 90.

Uvedenie na trh na Slovensku sa uskutoční v apríli tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.