Renault Espace: Je tu piata generácia

Štvrtok, 25 september 2014

Nový Renault Espace predstaví francúzska automobilka na októbrovom autosalóne v Paríži. Tridsať rokov po uvedení prvého modelu Espace prichádza teraz už jeho piata generácia. Renault charakterizuje nový Espace ako veľký, elegantný a inovatívny crossover, ktorý kombinuje robustný dizajn a príťažlivý vzhľad. Vychádza z konceptu Initiale Paris, ktorý sa predstavil minulý rok na autosalóne vo Frankfurte.

1 Renault Espace
Renault Espace je tu tridsať rokov. Jeho piatu generáciu nám priblíži autosalón v Paríži.

Nový Espace pokračuje už v 30 ročnej histórii modelu, hlavné atribúty ako komfort a modularita interiéru zostávajú zachované. Nový Espace prichádza s aerodynamickým dizajnom, ktorý skrýva veľkorysú kabínu so stredovým plávajúcim panelom. Päťmiestna i sedemmiestna verzia sú navrhnuté do posledného detailu tak, aby splynula s konštrukciou modelu.

2 Renault Espace

Prekvapením je, že Renault nehovorí o novom modeli Espace ako o MPV, kam jeho doterajšie generácie patrili, ale ako o crossoveri. Že by to bolo hlavne pre jeho dynamický vzhľad?

Svetová premiéra nového modelu Renault Espace sa uskutoční 2. októbra 2014 v expozícii Renault na parížskom autosalóne. Nový Espace predstaví novinárom a ostatnej odbornej verejnosti predseda predstavenstva a generálny riaditeľ skupiny Renault Carlos Ghosn.

3 Renault Espace

Súčasne pripravil Renault v spolupráci s partnermi Pablicis Conseil a DigitalisLBi originálny digitálny balíček, ktorý zahŕňa video a 3D obrázky. Vďaka balíčku budú môcť internetoví používatelia objavovať exteriér aj interiér nového modelu Espace.

Autor: jGold
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.