Renault Espace: Je tu piata generácia

Štvrtok, 25 september 2014

Nový Renault Espace predstaví francúzska automobilka na októbrovom autosalóne v Paríži. Tridsať rokov po uvedení prvého modelu Espace prichádza teraz už jeho piata generácia. Renault charakterizuje nový Espace ako veľký, elegantný a inovatívny crossover, ktorý kombinuje robustný dizajn a príťažlivý vzhľad. Vychádza z konceptu Initiale Paris, ktorý sa predstavil minulý rok na autosalóne vo Frankfurte.

1 Renault Espace
Renault Espace je tu tridsať rokov. Jeho piatu generáciu nám priblíži autosalón v Paríži.

Nový Espace pokračuje už v 30 ročnej histórii modelu, hlavné atribúty ako komfort a modularita interiéru zostávajú zachované. Nový Espace prichádza s aerodynamickým dizajnom, ktorý skrýva veľkorysú kabínu so stredovým plávajúcim panelom. Päťmiestna i sedemmiestna verzia sú navrhnuté do posledného detailu tak, aby splynula s konštrukciou modelu.

2 Renault Espace

Prekvapením je, že Renault nehovorí o novom modeli Espace ako o MPV, kam jeho doterajšie generácie patrili, ale ako o crossoveri. Že by to bolo hlavne pre jeho dynamický vzhľad?

Svetová premiéra nového modelu Renault Espace sa uskutoční 2. októbra 2014 v expozícii Renault na parížskom autosalóne. Nový Espace predstaví novinárom a ostatnej odbornej verejnosti predseda predstavenstva a generálny riaditeľ skupiny Renault Carlos Ghosn.

3 Renault Espace

Súčasne pripravil Renault v spolupráci s partnermi Pablicis Conseil a DigitalisLBi originálny digitálny balíček, ktorý zahŕňa video a 3D obrázky. Vďaka balíčku budú môcť internetoví používatelia objavovať exteriér aj interiér nového modelu Espace.

Autor: jGold
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.