Renault Espace: Je tu piata generácia

Štvrtok, 25 september 2014

Nový Renault Espace predstaví francúzska automobilka na októbrovom autosalóne v Paríži. Tridsať rokov po uvedení prvého modelu Espace prichádza teraz už jeho piata generácia. Renault charakterizuje nový Espace ako veľký, elegantný a inovatívny crossover, ktorý kombinuje robustný dizajn a príťažlivý vzhľad. Vychádza z konceptu Initiale Paris, ktorý sa predstavil minulý rok na autosalóne vo Frankfurte.

1 Renault Espace
Renault Espace je tu tridsať rokov. Jeho piatu generáciu nám priblíži autosalón v Paríži.

Nový Espace pokračuje už v 30 ročnej histórii modelu, hlavné atribúty ako komfort a modularita interiéru zostávajú zachované. Nový Espace prichádza s aerodynamickým dizajnom, ktorý skrýva veľkorysú kabínu so stredovým plávajúcim panelom. Päťmiestna i sedemmiestna verzia sú navrhnuté do posledného detailu tak, aby splynula s konštrukciou modelu.

2 Renault Espace

Prekvapením je, že Renault nehovorí o novom modeli Espace ako o MPV, kam jeho doterajšie generácie patrili, ale ako o crossoveri. Že by to bolo hlavne pre jeho dynamický vzhľad?

Svetová premiéra nového modelu Renault Espace sa uskutoční 2. októbra 2014 v expozícii Renault na parížskom autosalóne. Nový Espace predstaví novinárom a ostatnej odbornej verejnosti predseda predstavenstva a generálny riaditeľ skupiny Renault Carlos Ghosn.

3 Renault Espace

Súčasne pripravil Renault v spolupráci s partnermi Pablicis Conseil a DigitalisLBi originálny digitálny balíček, ktorý zahŕňa video a 3D obrázky. Vďaka balíčku budú môcť internetoví používatelia objavovať exteriér aj interiér nového modelu Espace.

Autor: jGold
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.