Renault Espace MPV sa mení na sedemmiestne SUV

Nedeľa, 29 január 2023

Rodinné MPV Espace predstavil Renault na jeseň roku 1983. Dosluhujúcu piatu generáciu na jar tohto roku nahradí nový Espace. Šiesta generácia už nebude kategórie MPV, ale sa zaradí do radu trendových modelov SUV.

1-renault espace
Nový model s tradičným ikonickým názvom Espace sa predstaví v priebehu jari tohto roku

Renault začína odhaľovať svoje nové 5- a 7-miestne SUV so staronovým názvom Espace a nahrádza známe a ikonické veľkopriestorové MPV. Ako bude nový Espace vyzerať, to automobilka zatiaľ prísne tají a zverejnila len jeho logo s výrazným "e" na jeho konci, čo by mohlo naznačovať, že by mohlo ísť o čisto elektrický model.

Zmenou MPV na SUV Renault len potvrdzuje už dlhší čas známy trend pomalého vymierania veľkopriestorových MPV. Aj preto 40. výročie uvedenia konceptu Espace v novembri roku 1983 oslávi francúzska značka s novým Espace už ako SUV.

Renault Espace je známy nielen vo Francúzsku, ale ako globálny model ho pozná celý svet. Globálnym bude aj jeho šiesta generácia. Pomenovanie Espace sa stalo jasnou voľbou aj pre šiestu generáciu, už nie ako MPV, ale ako nové päť až sedemmiestne SUV.

2-renault-espace
Piata generácia modelu Espace po modernizácii v roku 2022, už ako crossover s odvážnym dizajnom

Nový Espace je postavený na platforme CMF-CD. Je to automobil určený na dlhé cesty a prepraví až 7 ľudí. Renault o modeli Espace hovorí, že každá jeho generácia bola vyvinutá tak, aby efektívne spĺňala očakávania zákazníkov a stala sa autom svojej doby.

Espace šiestou generáciou začína písať novú kapitolu, v ktorej bude stelesňovať revitalizáciu značky Renault, pričom pôjde po stopách predchádzajúcich generácií Espace, ktorým zostane verný ako pohodlný, inovatívny a špičkový model.

Nový Renault Espace bude odhalený v celosvetovej premiére na jar tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.