Renault Espace MPV sa mení na sedemmiestne SUV

Nedeľa, 29 január 2023

Rodinné MPV Espace predstavil Renault na jeseň roku 1983. Dosluhujúcu piatu generáciu na jar tohto roku nahradí nový Espace. Šiesta generácia už nebude kategórie MPV, ale sa zaradí do radu trendových modelov SUV.

1-renault espace
Nový model s tradičným ikonickým názvom Espace sa predstaví v priebehu jari tohto roku

Renault začína odhaľovať svoje nové 5- a 7-miestne SUV so staronovým názvom Espace a nahrádza známe a ikonické veľkopriestorové MPV. Ako bude nový Espace vyzerať, to automobilka zatiaľ prísne tají a zverejnila len jeho logo s výrazným "e" na jeho konci, čo by mohlo naznačovať, že by mohlo ísť o čisto elektrický model.

Zmenou MPV na SUV Renault len potvrdzuje už dlhší čas známy trend pomalého vymierania veľkopriestorových MPV. Aj preto 40. výročie uvedenia konceptu Espace v novembri roku 1983 oslávi francúzska značka s novým Espace už ako SUV.

Renault Espace je známy nielen vo Francúzsku, ale ako globálny model ho pozná celý svet. Globálnym bude aj jeho šiesta generácia. Pomenovanie Espace sa stalo jasnou voľbou aj pre šiestu generáciu, už nie ako MPV, ale ako nové päť až sedemmiestne SUV.

2-renault-espace
Piata generácia modelu Espace po modernizácii v roku 2022, už ako crossover s odvážnym dizajnom

Nový Espace je postavený na platforme CMF-CD. Je to automobil určený na dlhé cesty a prepraví až 7 ľudí. Renault o modeli Espace hovorí, že každá jeho generácia bola vyvinutá tak, aby efektívne spĺňala očakávania zákazníkov a stala sa autom svojej doby.

Espace šiestou generáciou začína písať novú kapitolu, v ktorej bude stelesňovať revitalizáciu značky Renault, pričom pôjde po stopách predchádzajúcich generácií Espace, ktorým zostane verný ako pohodlný, inovatívny a špičkový model.

Nový Renault Espace bude odhalený v celosvetovej premiére na jar tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.