Renault Fluence: modernizácia v štýle Clia

Piatok, 02 november 2012

Renault sa odhodlal modernizovať model Fluence a ísť pri tom v dizajnovom štýle nového Clia. Najlepšie to na novom sedane vidieť na maske chladiča, predných svetlách a prednom nárazníku.

Renault Fluence
Renault Fluence po modernizácii. Dizajnovo ide Fluence v štýle nového Renaulta Clio.

Najnovší Renault Fluence má teraz premiéru na autosalóne v Istanbule, ktorý trvá od 2. do 11. novembra 2012. V súčasnosti sa sedan Fluence vyrába v Južnej Kórei, Turecku, Rusku, Argentíne a Indii, a predáva v 83 štátoch sveta. Novinkou sú LED denné svetlá, ktoré dotvárajú dynamický a moderný výzor auta.

S modernizáciou dostal Fluence aj nový benzínový motor 1,6 16V s výkonom 115 koní, ktorý je spriahnutý s X-Tronic CVT automatickou prevodovkou, čím poteší najmä zákazníkov z mestských konglomerácií. V tejto kombinácii uvádza Renault kombinovanú spotrebu 6,4 l/100 km, čo je o 1,3 litra menej ako mal doterajší benzínový motor.

K benzínovému motoru pridáva Renault aj dve turbodieslové motory. Prvým je 1,5 dCi 110 EDC s výkonom 110 koní, druhý výkonnejší má objem 1,6 litra, výkon 130 koní a spotrebu 4, 6 l/100 km.

Nový Fluence prináša aj nové technológie, ako napríklad Renault R-Link, hands-free kartu, poloautomatickú brzdu a pod. Model sa začne predávať v januári v Turecku a následne v ďalších 55 krajinách. Na Slovensku sa jeho predaj očakáva na jar 2013. Modernizovaný Fluence sa bude vyrábať v závode Renaultu v meste Bursa.

Renault Fluence Renault Fluence Renault Fluence
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."