Renault: Good bye Clio III RS

Utorok, 30 október 2012

Renault Clio je malý a veľmi ostrý hatchback. S nástupom jeho tretej generácie v roku 2006 dostal športový RS atmosférický štvrvalec s objemom 2,0 litra, výkon 200 koní pri ktorom točil 7100 otáčok, stovku z nuly zvládol za 6.9 sekundy a vyvinul najvyššiu rýchlosť 225 km/h. A teraz sa tento výkonný športovec lúči. Dáva zbohom výrobným linkám, odchádza do dôchodku.

Renault Clio RS
Posledný exemplár Renault III Clio uzatvára jednu kapitolu výroby ostrých hatchbackov Renault v Dieppe. Ďalšia je pripravená zaujať uvoľnené miesto po slávnom predkovi.

V júli 2012 zišiel z výrobnej linky známeho výrobného závodu v Dieppe 30tisíci kus športového modelu Renault Clio. Made in Dieppe je symbolom kvality, ručnej výroby a veľkého nadšenia ľudí, ktorí tu pre motoristický šport pracujú. V Dieppe sa Clio RS vyrábalo od svojej druhej generácie.

Dvadsiateho štvrtého októbra ukončil Renault výrobu modelu Clio III RS. K okrúhlemu júlovému číslu pribudlo približne 70 ďalších kusov modelu, ktorý zbieral ocenenia, chválu a uznanie všade vo svete. Posledným vyrobeným kusom bolo červené Clio III RS určené pre švajčiarskeho zákazníka.

Pripomeňme, že vôbec prvým športovým automobilom Renault vyrobeným v Dieppe bol model R5 Alpine v roku 1976.

Vyznávači malých ostrých hachbackov však ani po skončení výroby športového Clia III RS nemusia smútiť, pretože sága Clio RS pokračuje. Nové Clio RS bude poháňať nový 1,6 turbomotor s výkonom blízko 200 koní a namiesto šesťstupňovej manuálnej prevodovky bude mať automatickú dvojspojkovú.

Autor: ren-gold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.