Renault Kangoo Z.E. už v predaji

Štvrtok, 03 november 2011

Renault uviedol v týchto dňoch na európsky trh úžitkový elektrický automobil Renault Kangoo Z.E. Elektrický van Kangoo z radu automobilov Z.E. (Zero Emissions) sa koncom októbra dostal k prvým dílerom Renaultu.

Renault Kangoo ZE
Renault Kangoo Z.E., prvá lastovička medzi elektrickými kompaktnými vanmi

Vo Francúzsku sa predáva za cenu od 15 000 eur (bez DPH), po odpočítaní maximálnej finančnej podpory, ktorú štát poskytuje vo výške 5 000 eur. Kangoo Z.E. sa vyrába na rovnakých výrobných linkách ako jeho verzia so spaľovacím motorom. Závod vo francúzskom Maubeuge produkuje v súčasnosti 40 elektrických vanov Kangoo Z.E. denne, denná produkcia sa však bude zvyšovať.

Kangoo Z.E. je prvý cenovo dostupný, výlučne elektricky poháňaný van na trhu. Model bude k dispozícii v dvoj- a päťmiestnej verzii, ktoré ponúknu rovnaké funkcie ako verzie so spaľovacím motorom: prepravnú kapacitu 2,4 až 4,6 m3, užitočnú hmotnosť 650 kg i rovnakú úroveň komfortu.

Elektrický van Z.E. ponúka tiež pôžitok z tichej jazdy s maximálnym krútiacim momentom dostupným od najnižších otáčok, plynulú akceleráciu vďaka absencii prevodových stupňov, nízke prevádzkové náklady a uspokojenie z nulových emisií.

Renault Kangoo Z.E. vyexpedovali do viac ako 350 dílerstiev vo Francúzsku a postupne sa dostane aj do ďalších štátov Európy. Od polovice novembra aj do Nemecka, Veľkej Británie, Španielska, Holandska a od januára 2012 aj do Portugalska, Talianska a Belgicka. Na slovenský trh príde v priebehu roku 2012.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.