Renault Kangoo Z.E. už v predaji

Štvrtok, 03 november 2011

Renault uviedol v týchto dňoch na európsky trh úžitkový elektrický automobil Renault Kangoo Z.E. Elektrický van Kangoo z radu automobilov Z.E. (Zero Emissions) sa koncom októbra dostal k prvým dílerom Renaultu.

Renault Kangoo ZE
Renault Kangoo Z.E., prvá lastovička medzi elektrickými kompaktnými vanmi

Vo Francúzsku sa predáva za cenu od 15 000 eur (bez DPH), po odpočítaní maximálnej finančnej podpory, ktorú štát poskytuje vo výške 5 000 eur. Kangoo Z.E. sa vyrába na rovnakých výrobných linkách ako jeho verzia so spaľovacím motorom. Závod vo francúzskom Maubeuge produkuje v súčasnosti 40 elektrických vanov Kangoo Z.E. denne, denná produkcia sa však bude zvyšovať.

Kangoo Z.E. je prvý cenovo dostupný, výlučne elektricky poháňaný van na trhu. Model bude k dispozícii v dvoj- a päťmiestnej verzii, ktoré ponúknu rovnaké funkcie ako verzie so spaľovacím motorom: prepravnú kapacitu 2,4 až 4,6 m3, užitočnú hmotnosť 650 kg i rovnakú úroveň komfortu.

Elektrický van Z.E. ponúka tiež pôžitok z tichej jazdy s maximálnym krútiacim momentom dostupným od najnižších otáčok, plynulú akceleráciu vďaka absencii prevodových stupňov, nízke prevádzkové náklady a uspokojenie z nulových emisií.

Renault Kangoo Z.E. vyexpedovali do viac ako 350 dílerstiev vo Francúzsku a postupne sa dostane aj do ďalších štátov Európy. Od polovice novembra aj do Nemecka, Veľkej Británie, Španielska, Holandska a od januára 2012 aj do Portugalska, Talianska a Belgicka. Na slovenský trh príde v priebehu roku 2012.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.