Renault Kangoo Z.E. už v predaji

Štvrtok, 03 november 2011

Renault uviedol v týchto dňoch na európsky trh úžitkový elektrický automobil Renault Kangoo Z.E. Elektrický van Kangoo z radu automobilov Z.E. (Zero Emissions) sa koncom októbra dostal k prvým dílerom Renaultu.

Renault Kangoo ZE
Renault Kangoo Z.E., prvá lastovička medzi elektrickými kompaktnými vanmi

Vo Francúzsku sa predáva za cenu od 15 000 eur (bez DPH), po odpočítaní maximálnej finančnej podpory, ktorú štát poskytuje vo výške 5 000 eur. Kangoo Z.E. sa vyrába na rovnakých výrobných linkách ako jeho verzia so spaľovacím motorom. Závod vo francúzskom Maubeuge produkuje v súčasnosti 40 elektrických vanov Kangoo Z.E. denne, denná produkcia sa však bude zvyšovať.

Kangoo Z.E. je prvý cenovo dostupný, výlučne elektricky poháňaný van na trhu. Model bude k dispozícii v dvoj- a päťmiestnej verzii, ktoré ponúknu rovnaké funkcie ako verzie so spaľovacím motorom: prepravnú kapacitu 2,4 až 4,6 m3, užitočnú hmotnosť 650 kg i rovnakú úroveň komfortu.

Elektrický van Z.E. ponúka tiež pôžitok z tichej jazdy s maximálnym krútiacim momentom dostupným od najnižších otáčok, plynulú akceleráciu vďaka absencii prevodových stupňov, nízke prevádzkové náklady a uspokojenie z nulových emisií.

Renault Kangoo Z.E. vyexpedovali do viac ako 350 dílerstiev vo Francúzsku a postupne sa dostane aj do ďalších štátov Európy. Od polovice novembra aj do Nemecka, Veľkej Británie, Španielska, Holandska a od januára 2012 aj do Portugalska, Talianska a Belgicka. Na slovenský trh príde v priebehu roku 2012.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.