Renault Kangoo Z.E. už v predaji

Štvrtok, 03 november 2011

Renault uviedol v týchto dňoch na európsky trh úžitkový elektrický automobil Renault Kangoo Z.E. Elektrický van Kangoo z radu automobilov Z.E. (Zero Emissions) sa koncom októbra dostal k prvým dílerom Renaultu.

Renault Kangoo ZE
Renault Kangoo Z.E., prvá lastovička medzi elektrickými kompaktnými vanmi

Vo Francúzsku sa predáva za cenu od 15 000 eur (bez DPH), po odpočítaní maximálnej finančnej podpory, ktorú štát poskytuje vo výške 5 000 eur. Kangoo Z.E. sa vyrába na rovnakých výrobných linkách ako jeho verzia so spaľovacím motorom. Závod vo francúzskom Maubeuge produkuje v súčasnosti 40 elektrických vanov Kangoo Z.E. denne, denná produkcia sa však bude zvyšovať.

Kangoo Z.E. je prvý cenovo dostupný, výlučne elektricky poháňaný van na trhu. Model bude k dispozícii v dvoj- a päťmiestnej verzii, ktoré ponúknu rovnaké funkcie ako verzie so spaľovacím motorom: prepravnú kapacitu 2,4 až 4,6 m3, užitočnú hmotnosť 650 kg i rovnakú úroveň komfortu.

Elektrický van Z.E. ponúka tiež pôžitok z tichej jazdy s maximálnym krútiacim momentom dostupným od najnižších otáčok, plynulú akceleráciu vďaka absencii prevodových stupňov, nízke prevádzkové náklady a uspokojenie z nulových emisií.

Renault Kangoo Z.E. vyexpedovali do viac ako 350 dílerstiev vo Francúzsku a postupne sa dostane aj do ďalších štátov Európy. Od polovice novembra aj do Nemecka, Veľkej Británie, Španielska, Holandska a od januára 2012 aj do Portugalska, Talianska a Belgicka. Na slovenský trh príde v priebehu roku 2012.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring