Renault Koleos po druhej modernizácii

Pondelok, 08 júl 2013

Na autosalóne v hlavnom meste Argentíny v Buenos Aires predstavil Renault vo svetovej premiére svoje SUV Koleos po druhej modernizácii ako model pre rok 2014. Modernizovaný Koleos prichádza s mierne zmeneným dizajnom, modernizovaným interiérom a bohatšou výbavou.

Renault Koleos
Renault Koleos po druhej modernizácii predstavil francúzsky výrobca v Buenos Aires

Koncept svojho SUV predstavil Renault v roku 2006 na autosalóne v Paríži a v roku 2008 ho už ako sériový model začal predávať. Prvú modernizáciu podstúpil Koleos v roku 2011, druhá prišla teraz. Najvýraznejšia zmena na exteriéri je na prednej partii karosérie, kde zaujme nový predný nárazník, nová kapota motora a nová maska chladiča v strede s veľkým logom značky.

Zmeny v exteriéri sa dotýkajú aj nových farebných odtieňov karosérie, najmä Ebony Brown. Nový dizajn majú disky kolies lakované dvojfarebne. Zmeny v interiéri zlepšujú vzhľad a ergonómiu ovládania. Ide najmä o nové farby poťahov a o obloženie, ktoré imituje štruktúru dreva. Koleos má teraz aj nový multimediálny systém R-Link s parkovacou kamerou a 7palcovým displejom a tiež zmenený ovládač klimatizácie. Ponúka audiosystém Bose a systém sledovania slepých uhlov – to všetko na zvýšenie komfortu.

Nový Koleos bude možné objednať s pohonom predných alebo všetkých kolies, čo mu dodá off-roadovské schopnosti. Nový model je dlhý 4,52 metra a široký 1,58 metra. Je to pohodlné SUV vhodné do mesta, ale i mimo neho. Verziu 4x4 All mode 4x4-I vyvinuli v spolupráci s Nissanom. Pri pohone 2WD sa pohon prenáša na prednú nápravu.

O zmenách pod kapotou a motoroch modernizovaného Koleosu sa Renault príliš nezmieňuje. V cenníku uvádza iba vznetový motor 2,0 dCi s výkonom 150 koní a verziu naladenú na 175 koní – obe pohonné jednotky len pre pohon 4×4.

Z ponúkaných výbav je lacnejšia Dynamique, vyššia Privilege. Cena Koleosa s motorom 2,0 dCi/150 k s pohonom 4x4 vo výbave Dynamique začína na 25 590 eurách. Najviac zaplatí zákazník za Koleos 2,0 dCi/175 k 4x4 Privilege – 30 490 eur. V cenníku sme nenašli cenu Koleosa s pohonom 2WD.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."