Renault Laguna: po modernizácii v Paríži

Nedeľa, 05 september 2010

Novinkou Renaultu, ktorá sa predstaví na domácom autosalóne v Paríži na prelome septembra a októbra, bude mierne vzhľadovo upravená Laguna. Ide o jemne zmenený dizajn karosérie. Dochádza k tomu po troch rokoch výroby aktuálneho modelu.

Renault Laguna
Po modernizácii vyzerá Renault Laguna agilnejšie a má aj dynamickejší dizajn

Modernizáciu, ktorá sa dotkla predovšetkým zmien prednej časti karosérie, považuje samotný výrobca za vydarenú a nový Renault Laguna oproti aktuálnemu modelu za atraktívnejší automobil. Novú Lagunu zvýrazňujú zvonku zmeny, ktoré má tak verzia hatchback ako aj kombi.

Nová Laguna má inú mriežku chladiča, zmenené predné svetlomety, na nárazníku na oboch stranách chrómované doplnky, iné tvarovanie nárazníkov a rozšírené vstupy pre chladiaci vzduch v spodnej časti nárazníka. Zmeny zvyšujú príťažlivosť modernizovanej Laguny, ostatné úpravy zasa potešenie z jazdy a väčšieho pohodlia.

Hlavnými dizajnovými znakmi nového modelu sú také zmeny na karosérii, ktoré zvýrazňujú najmä jej dynamiku. Za dizajnovými zmenami však nebudú zaostávať ani technológie pre vyšší komfort a pohodlie jazdy, či už v podobe navigácie Carminat TomTom® Live alebo Bose Sound System®.

Doterajší systém riadenia všetkých kolies u modernizovanej Laguny rozširuje výrobca aj na ďalšie motorizácie so špičkovými motormi, predovšetkým s motormi 2,0 dCi s výkonmi 130 a 150 koní. K doteraz sprístupneným informáciám o modernizovanej Lagune pridá Renault ďalšie a podrobnejšie na parížskom autosalóne už o necelý mesiac.

Objednať si Novú Lagunu bude možné už začiatkom novembra 2010.

Renault Laguna Renault Laguna Renault Laguna Renault Laguna
Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.