Renault Laguna: po modernizácii v Paríži

Nedeľa, 05 september 2010

Novinkou Renaultu, ktorá sa predstaví na domácom autosalóne v Paríži na prelome septembra a októbra, bude mierne vzhľadovo upravená Laguna. Ide o jemne zmenený dizajn karosérie. Dochádza k tomu po troch rokoch výroby aktuálneho modelu.

Renault Laguna
Po modernizácii vyzerá Renault Laguna agilnejšie a má aj dynamickejší dizajn

Modernizáciu, ktorá sa dotkla predovšetkým zmien prednej časti karosérie, považuje samotný výrobca za vydarenú a nový Renault Laguna oproti aktuálnemu modelu za atraktívnejší automobil. Novú Lagunu zvýrazňujú zvonku zmeny, ktoré má tak verzia hatchback ako aj kombi.

Nová Laguna má inú mriežku chladiča, zmenené predné svetlomety, na nárazníku na oboch stranách chrómované doplnky, iné tvarovanie nárazníkov a rozšírené vstupy pre chladiaci vzduch v spodnej časti nárazníka. Zmeny zvyšujú príťažlivosť modernizovanej Laguny, ostatné úpravy zasa potešenie z jazdy a väčšieho pohodlia.

Hlavnými dizajnovými znakmi nového modelu sú také zmeny na karosérii, ktoré zvýrazňujú najmä jej dynamiku. Za dizajnovými zmenami však nebudú zaostávať ani technológie pre vyšší komfort a pohodlie jazdy, či už v podobe navigácie Carminat TomTom® Live alebo Bose Sound System®.

Doterajší systém riadenia všetkých kolies u modernizovanej Laguny rozširuje výrobca aj na ďalšie motorizácie so špičkovými motormi, predovšetkým s motormi 2,0 dCi s výkonmi 130 a 150 koní. K doteraz sprístupneným informáciám o modernizovanej Lagune pridá Renault ďalšie a podrobnejšie na parížskom autosalóne už o necelý mesiac.

Objednať si Novú Lagunu bude možné už začiatkom novembra 2010.

Renault Laguna Renault Laguna Renault Laguna Renault Laguna
Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.