Renault Laguna: po modernizácii v Paríži

Nedeľa, 05 september 2010

Novinkou Renaultu, ktorá sa predstaví na domácom autosalóne v Paríži na prelome septembra a októbra, bude mierne vzhľadovo upravená Laguna. Ide o jemne zmenený dizajn karosérie. Dochádza k tomu po troch rokoch výroby aktuálneho modelu.

Renault Laguna
Po modernizácii vyzerá Renault Laguna agilnejšie a má aj dynamickejší dizajn

Modernizáciu, ktorá sa dotkla predovšetkým zmien prednej časti karosérie, považuje samotný výrobca za vydarenú a nový Renault Laguna oproti aktuálnemu modelu za atraktívnejší automobil. Novú Lagunu zvýrazňujú zvonku zmeny, ktoré má tak verzia hatchback ako aj kombi.

Nová Laguna má inú mriežku chladiča, zmenené predné svetlomety, na nárazníku na oboch stranách chrómované doplnky, iné tvarovanie nárazníkov a rozšírené vstupy pre chladiaci vzduch v spodnej časti nárazníka. Zmeny zvyšujú príťažlivosť modernizovanej Laguny, ostatné úpravy zasa potešenie z jazdy a väčšieho pohodlia.

Hlavnými dizajnovými znakmi nového modelu sú také zmeny na karosérii, ktoré zvýrazňujú najmä jej dynamiku. Za dizajnovými zmenami však nebudú zaostávať ani technológie pre vyšší komfort a pohodlie jazdy, či už v podobe navigácie Carminat TomTom® Live alebo Bose Sound System®.

Doterajší systém riadenia všetkých kolies u modernizovanej Laguny rozširuje výrobca aj na ďalšie motorizácie so špičkovými motormi, predovšetkým s motormi 2,0 dCi s výkonmi 130 a 150 koní. K doteraz sprístupneným informáciám o modernizovanej Lagune pridá Renault ďalšie a podrobnejšie na parížskom autosalóne už o necelý mesiac.

Objednať si Novú Lagunu bude možné už začiatkom novembra 2010.

Renault Laguna Renault Laguna Renault Laguna Renault Laguna
Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.