Renault Latitude klope na dvere

Piatok, 27 august 2010

Svetovú premiéru má v týchto dňoch na autosalóne v Moskve a o pár mesiacov sa už rozbehne jeho predaj približne v 50 štátoch sveta. Reč je o novom štvordverovom modeli Renault Latitude, ktorým francúzska automobilka vstupuje so svojou trojpriestorovou limuzínou do segmentu vyššej strednej triedy.

Renault Latitude
Nová vlajková loď Renaultu, model Latitude, má premiéru na autosalóne v Moskve

Klasický sedan má konkurovať modelom ako Citroën C6, Peugeotu 607 a priblížiť sa prémiovým modelom vo vyššej strednej triede. Najväčší Renault v súčasnom portfóliu automobilky má osobitý dizajn, vyvážené proporcie, ponúka veľký vnútorný priestor i zodpovedajúci kufor. Trojpriestorový štvordverový Latitude svojou dĺžkou 4887 mm, šírkou 1832 mm a výškou 1483 mm pri rázvore náprav 2762 mm poskytne posádke pohodlie, priestor a určite aj dostatok komfortu.

Model Latitude sa novou vlajkovou loďou francúzskej automobilky vracia ku konvenčným typom. Verzie liftback ani hatchback v rolách vlajkových lodí v uplynulých rokoch neobstáli – Avantime ani Vel Satis, aj keď najmä druhý menovaný sa do nej pasoval.

Renault Latitude využíva množstvo prvkov, ktoré boli vyvinuté a používané Alianciou Renault-Nissan v posledných rokoch a ktoré spĺňajú najvyššie štandardy Aliancie. Bude možné nájsť v ňom prvky ako napríklad ionizátor vzduchu, trojzónovú klimatizáciu, masážne sedadlo vodiča, audio systém Bose Premium, hands-free kartu Renault a mnohé ďalšie.

Renault Latitude
Interiér Latitude poskytne cestujúcim pohodlie, veľký priestor i dostatok komfortu

V Moskve vystavované modely používajú dva benzínové motory. Prvým je štvorvalec 2,0 s výkonom 140 koní, ktorý spolupracuje s bezstupňovou prevodovkou CVT. Silnejší šesťvalec s objemom 2,5 litra má výkon 177 koní. Tu bude štandardne dodávaný šesťstupňový automat. Chýbať na začiatku sériovej výroby nebudú ani turbodieselové motory 2,0 dCi s výkonmi 150 koní a 173 koní a výkonný benzínový motor 3,5 V6 s výkonom 240 koní.

Nový Latitude predstavený teraz na moskovskom autosalóne má výbavu určenú špeciálne pre Rusko a globálne zaoceánske trhy. Verzia pre Európu bude mať odlišnú skladbu motorov, iný farebný odtieň prístrojovej dosky a stredovej konzoly. V tejto podobe sa Latitude predstaví na októbrovom parížskom autosalóne.

Predpokladaný začiatok predaja Renaultu Latitude na Slovensku je február 2011.

Renault Latitude Renault Latitude Renault Latitude Renault Latitude Renault Latitude Renault Latitude Renault Latitude Renault Latitude
Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.