Renault Latitude klope na dvere

Piatok, 27 august 2010

Svetovú premiéru má v týchto dňoch na autosalóne v Moskve a o pár mesiacov sa už rozbehne jeho predaj približne v 50 štátoch sveta. Reč je o novom štvordverovom modeli Renault Latitude, ktorým francúzska automobilka vstupuje so svojou trojpriestorovou limuzínou do segmentu vyššej strednej triedy.

Renault Latitude
Nová vlajková loď Renaultu, model Latitude, má premiéru na autosalóne v Moskve

Klasický sedan má konkurovať modelom ako Citroën C6, Peugeotu 607 a priblížiť sa prémiovým modelom vo vyššej strednej triede. Najväčší Renault v súčasnom portfóliu automobilky má osobitý dizajn, vyvážené proporcie, ponúka veľký vnútorný priestor i zodpovedajúci kufor. Trojpriestorový štvordverový Latitude svojou dĺžkou 4887 mm, šírkou 1832 mm a výškou 1483 mm pri rázvore náprav 2762 mm poskytne posádke pohodlie, priestor a určite aj dostatok komfortu.

Model Latitude sa novou vlajkovou loďou francúzskej automobilky vracia ku konvenčným typom. Verzie liftback ani hatchback v rolách vlajkových lodí v uplynulých rokoch neobstáli – Avantime ani Vel Satis, aj keď najmä druhý menovaný sa do nej pasoval.

Renault Latitude využíva množstvo prvkov, ktoré boli vyvinuté a používané Alianciou Renault-Nissan v posledných rokoch a ktoré spĺňajú najvyššie štandardy Aliancie. Bude možné nájsť v ňom prvky ako napríklad ionizátor vzduchu, trojzónovú klimatizáciu, masážne sedadlo vodiča, audio systém Bose Premium, hands-free kartu Renault a mnohé ďalšie.

Renault Latitude
Interiér Latitude poskytne cestujúcim pohodlie, veľký priestor i dostatok komfortu

V Moskve vystavované modely používajú dva benzínové motory. Prvým je štvorvalec 2,0 s výkonom 140 koní, ktorý spolupracuje s bezstupňovou prevodovkou CVT. Silnejší šesťvalec s objemom 2,5 litra má výkon 177 koní. Tu bude štandardne dodávaný šesťstupňový automat. Chýbať na začiatku sériovej výroby nebudú ani turbodieselové motory 2,0 dCi s výkonmi 150 koní a 173 koní a výkonný benzínový motor 3,5 V6 s výkonom 240 koní.

Nový Latitude predstavený teraz na moskovskom autosalóne má výbavu určenú špeciálne pre Rusko a globálne zaoceánske trhy. Verzia pre Európu bude mať odlišnú skladbu motorov, iný farebný odtieň prístrojovej dosky a stredovej konzoly. V tejto podobe sa Latitude predstaví na októbrovom parížskom autosalóne.

Predpokladaný začiatok predaja Renaultu Latitude na Slovensku je február 2011.

Renault Latitude Renault Latitude Renault Latitude Renault Latitude Renault Latitude Renault Latitude Renault Latitude Renault Latitude
Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.