Renault Mégane GrandCoupe - sedan elegán

Piatok, 21 október 2016

Renault po stiahnutí sedana Fluence prichádza teraz s novým sedanom a vracia sa s ním k označeniu Mégane s prídomkom GranCoupe. Mieri vyššie ako stál Fluence, alebo len vypĺňa medzeru po ňom? Každopádne dopĺňa rad Mégane po hatchbacku a kombi o tretí model tohto radu.

1 Renault Megane GrandCoupe
Mégane GrandCoupe, po hatchbacku a kombi je tretím modelom do radu Mégane

Renault Mégane Grand Coupe je štvordverová verzia, ktorá dostala pomenovanie GrandCoupe. To napriek tomu, že nový model je vo svojej podstate trojpriestorový sedan. Nový model uzavrie ponuku značky v nižšej strednej triede a posilní jeho pozíciu v krajinách, ktorých zákazníci uprednostňujú kompaktné sedany a hľadajú komfortný a priestranný automobil. Či sa k nim pripojí aj Slovensko, je otázne.

Nový GrandCoupe sa vyrába v Turecku v meste Bursa a na trh príde už túto jeseň. Novinka stojí na platforme CMF C/D, takže čerpá z rovnakej výbavy, technológií a motorov ako päťdverový hatchback, ktorý sa vyrába od začiatku tohto roku. GrandCoupe však najmä vďaka zväčšenému rázvoru 2711 mm ponúkne priestrannejší interiér a veľký až 550 litrový objem batožinového priestoru.

Nový GrandCoupe má pôsobivý a dynamický vzhľad a rad funkcií, ktoré sú bežné len vo vyšších segmentoch a viac sa tak približuje k prémiovému segmentu. Vďaka tomu nastavuje tento najnovší Mégane vysoko latku v segmente kompaktných sedanov.

2 Renault Megane GrandCoupe
Sedan či štvordverové GrandCoupe má z každého uhla pohľadu pôsobivý vzhľad

Exteriér nového Mégane GrandCoupé je štýlový, dynamický a elegantný. Má bohatú výbavu a technológie, ktoré nie sú bežné v tomto segmente. Upúta multimediálny tablet R-Link 2 a 7palcový displej. Vo výbave mu nechýba autonómne brzdenie, systém varovania pred opustením jazdného pruhu, systém sledovania mŕtveho uhla, čítanie dopravných značiek alebo adaptívny tempomat.

Jazdné vlastnosti sú nastaviteľné vďaka technológii Multi-Sense. Ponúka najlepší dynamický a akustický komfort v triede a je navrhnutý pre bezpečné a komfortné cestovanie a komplexný rad motorov pre úspornú jazdu. V ponuke určite nebudú chýbať turbodiesely 1,5 dCi/110 k a 1,6 dCi/130 k.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."