Renault Mégane: kolekcia 2012

Streda, 04 apríl 2012

Práve v týchto dňoch prichádza k slovenským predajcom Renaultu modernizovaný Mégane, ktorý v kompletnej zostave dostal od francúzskeho výrobcu pomenovanie Mégane Collection 2012. Prezentácia všetkých verzií kompletnej zostavy modelu Mégane prebehla v Bratislave na nádvorí Apponyiho paláca.

Mégane Collection 2012
Kompletný rad Mégane Collection 2012 vstupuje v týchto dňoch na slovenský trh

K žiadnym väčším, tobôž radikálnym zmenám na dizajne Mégane 2012 nedošlo. Skôr ide o malé retuše, najmä na prednej časti. Modernizovaný Mégane si tak zachováva pôvodný a pre zákazníkov dôverne známy dizajn. Nový nárazník s uhladeným dizajnom mriežky chladiča podčiarkuje celkový robustný dojem modelu. Prvky v lesklej čiernej a chrómové obruby hmlových svetiel prinášajú nádych elegancie.

Od stupňa výbavy Dynamique sa Mégane s LED dennými svetlami bude môcť pochváliť novým charakteristickým svetelným pruhom. Ochranné lišty dverí a kľučky dverí vo farbe karosérie zas zvýrazňujú siluetu tohto automobilu. Mégane Collection 2012 ponúka šesť nových typov čalúnení, vrátane dvoch kožených.

Mégane 2012 ponúka modernejší vzhľad a zároveň zdôrazňuje rozdiely medzi verziami hatchback, kombi a coupé. Kombi sa od ostatných verzií bude od stupňa výbavy Expression odlišovať saténovou úpravou chrómových líšt strešného nosiča. Coupé zas zaujme novým tvarom nárazníka a nasávacích otvorov, ktoré ešte viac podčiarknu dynamiku tejto verzie. V najvyšších výbavách budú nasávacie otvory s chrómovými prvkami.

Nová generáciu Mégane sa od uvedenia na trh koncom roka 2008, najmä však v posledných rokoch výrazne prispela k zlepšeniu imidžu značky Renault. V prieskumoch zákazníci ocenili kvalitu a vzhľad tohto modelu. Francúzska automobilka považuje rad Mégane za svoju vlajkovú loď v oblasti kvality a dizajnu a za predajne veľmi úspešný model. Za ostatné tri roky sa ho predalo na celom svete 771.935, na Slovensku 3419 kusov.

K obľube Mégane prispeli aj tri nové motory Energy. Úplne novým je Energy TCe 115 – benzínový štvorvalec s objemom 1,2 litra s priamym vstrekovaním a prepĺňaním turbodúchadlom. S výkonom 115 koní dostupným od 4500 otáčok je jedným z najvýkonnejších motorov vo svojej objemovej triede. Krútiaci moment 190 Nm poskytuje už od 1650 otáčok. Tento výkonný agregát je aj úsporný, keď jeho kombinovaná spotreba je len 5,3 l/100 km a emisie CO2 119 g /km.

Dieselový Energy dCi 130 postupne nahrádza starší 1,9 dCi 130. Tento 1,6litrový turbodiesel novej generácie vyniká úspornosťou a poskytuje vodičovi a posádke pôžitok z jazdy. Dokazuje to spotreba len 4,0 l/100km a emisie CO2 na úrovni 104 g/km. Energy dCi 110 s objemom valcov 1,5 litra s rovnakými technológiami ako Energy dCi 130 prináša modelu Mégane emisie CO2 na úrovni 90 g/km a spotrebu 3,5 l/100 km.

Mégane RS
Výnimočným z radu Mégane Collection 2012 je "ostrý" Mégane RS s výkonom 265 koní

Rad Mégane modelového roku 2012 ponúka celý rad pomocníkov, napríklad asistent pri rozjazde do kopca. Nechýba ani komplexný multimediálny systém R-Plug&Radio+, ktorý bude štandardne už v základnej výbave. Športové verzie GT a RS v rámci nového radu zaujmú zasa asertívnejším dizajnom. Mégane RS má pod kapotou dodatočných 15 koní a 20 Nm, čím sa celkový výkon zvyšuje na 265 koní a krútiaci moment na 360 Nm.

Poznáme už ceny radu Mégane Collection 2012. Prvá cena Mégane Generation (1,6 16V/100 k, 5dverová verzia) pri zvýhodnenej lízingovej cene a financovaní Renault Finace je 9290 eur, a akciová cena podľa cenníka 10 290 eur. Prvá cena trojdverového kupé (1,6 16V/110 k) pri financovaní Renault Finace je 12 390 eur, podľa cenníka 13 390 eur. Kombi Mégane Grandtour (1,6 16V/100 k) pri financovaní Renault Finace začína na cene 10 990 eur, podľa cenníka 11 990 eur. Cena Mégane RS (2,0 16V RS/265 k) je v akciovej cene pri financovaní Renault Finance 27 990 eur, cenníková cena 28 990 eur.

Mégane Collection 2012 Mégane RS
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.