Renault Mégane R.S.: Riadenie 4Control a dva podvozky

Piatok, 30 jún 2017

Renault postupne odkrýva podrobnosti o pripravovanom ostrom hatchbacku, ktorý pred pár týždňami ukázal pri Veľkej cene formuly 1 v Monaku. Podobne v zamaskovanej podobe ho ukazuje na ďalších fotografiách aj teraz, navyše pridáva detailnejšie informácie o prevodovkách, riadení a podvozkoch.

Renault Mégane RS
Mégane R.S. automobilka odhaľuje postupne, stále v zamaskovanej podobe

Nový Mégane R.S. bude v segmente hot hatchov ako prvý dostupný s riadeným všetkých štyroch kolies 4Control. Tento systém ponúkne lepšiu kontrolu nad riadením a presnejšie zatáčanie za pomoci elektromagnetického pohonu na zadnej náprave. Inžinieri Renault Sport špeciálne kalibrovali systém, aby bolo auto ešte obratnejšie pri vysokých rýchlostiach.

Renault Mégane R.S. si zákazníci môžu kúpiť s podvozkom Sport, ktorý kombinuje vysoký výkon a jazdný komfort pre každodenné používanie, alebo s podvozkom Cup, ktorý je navrhnutý pre extrémny zážitok z výkonu.

Na výber pri novom Mégane R.S. bude mať zákazník aj prevodovku, buď šesťstupňovú manuálnu, alebo dvojspojkovú automatickú EDC. Výkon motora má byť okolo 300 konských síl.

Premiéra novinky Renaultu Mégane R.S. bude na autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom 12. septembra tohto roku. Do predaja má nový Mégane R.S. prísť v budúcom roku.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.