Renault Mégane R.S.: Riadenie 4Control a dva podvozky

Piatok, 30 jún 2017

Renault postupne odkrýva podrobnosti o pripravovanom ostrom hatchbacku, ktorý pred pár týždňami ukázal pri Veľkej cene formuly 1 v Monaku. Podobne v zamaskovanej podobe ho ukazuje na ďalších fotografiách aj teraz, navyše pridáva detailnejšie informácie o prevodovkách, riadení a podvozkoch.

Renault Mégane RS
Mégane R.S. automobilka odhaľuje postupne, stále v zamaskovanej podobe

Nový Mégane R.S. bude v segmente hot hatchov ako prvý dostupný s riadeným všetkých štyroch kolies 4Control. Tento systém ponúkne lepšiu kontrolu nad riadením a presnejšie zatáčanie za pomoci elektromagnetického pohonu na zadnej náprave. Inžinieri Renault Sport špeciálne kalibrovali systém, aby bolo auto ešte obratnejšie pri vysokých rýchlostiach.

Renault Mégane R.S. si zákazníci môžu kúpiť s podvozkom Sport, ktorý kombinuje vysoký výkon a jazdný komfort pre každodenné používanie, alebo s podvozkom Cup, ktorý je navrhnutý pre extrémny zážitok z výkonu.

Na výber pri novom Mégane R.S. bude mať zákazník aj prevodovku, buď šesťstupňovú manuálnu, alebo dvojspojkovú automatickú EDC. Výkon motora má byť okolo 300 konských síl.

Premiéra novinky Renaultu Mégane R.S. bude na autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom 12. septembra tohto roku. Do predaja má nový Mégane R.S. prísť v budúcom roku.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.