Renault Mégane RS sa vracia na Severnú slučku

Streda, 04 jún 2014

Boj o rekord na Severnej slučke Nürburgringu pokračuje. Jedným z dôvodov môže byť aj to, že najrýchlejšou predokolkou sa po Mégane RS 265 Cup stal Seat Leon Cupra 280. Renault preto pripravil teraz o desať koní výkonnejší Mégane a chce rekord naspäť. Má mu k tomu pomôcť špeciálna limitovaná edícia Mégane RS 275 Trophy. Renaultu však nejde však len o rekord. Chce dať vybraným užívateľom výkonnejší a lepšie vyladený automobil, s ktorým si budú môcť s väčšou dávkou emócií a adrenalínu užívať jazdu na kľukatých okreskách.

1 Renault Mégane RS 275 Trophy
Renault Mégane RS 275 Trophy je pripravený bojoval na Severnej slučke Nürburgrinku

Boj o severnú slučku sa vyostruje, svedčí o tom príchod novej verzie Renaultu Mégane RS. Prinavrátiť rekord Renaultu má špeciálne upravená verzia Méganu RS, ktorá má v dodatku 275 Trophy. Benzínový motor s objemom dvoch litrov má výkon 275 koní (206 kW) pri 5500 otáčkach a maximálny krútiaci moment 360 Nm v rozsahu od 3000 do 5000 otáčok za minútu. Aj napriek týmto parametrom sa podarilo udržať spotrebu na úrovni 7,5 l/100 km a emisie na úrovni 174 g CO2/km.

Motor nového Renaultu Mégane RS Trophy okrem toho, že má o desať koní viac ako mal predchádzajúci francúzsky držiteľ rekordu, dostal aj špeciálne upravený podvozok Cup. Nový je aj titánový výfukový systém od slovinského úpravcu Akrapoviča, tlmiče pruženia Öhlins od špecialistu na automobilové rallye a príplatkové pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2.

Voliteľné 19palcové čierne disky Speedline Turiny vychádzajú z diskov používaných v pretekárskych verziách Mégane. Sú o jeden kilogram ľahšie v porovnaní so štandardnými 19palcovými diskami.

Nový Mégane RS 275 Trophy je štandardne vybavený koženými sedačkami Recaro s viditeľným červeným prešívaním. Opierky hlavy už tradične nesú nápis Renault Sport.

Nový Mégane RS 275 Trophy uvedie Renault na trh približne v 20 krajinách na piatich kontinentoch, vrátane Austrálie, Veľkej Británie, Malajzie, Nemecka a Južnej Afriky.

Vo Francúzsku sa môže objednávať od 3. júna 2014 za cenu 38 000 eur. Na Slovensku bude nový Mégane RS 275 Trophy uvedený v priebehu leta 2014.

1 Renault Mégane RS 275 Trophy 2 Renault Mégane RS 275 Trophy 3 Renault Mégane RS 275 Trophy
Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.