Renault Mégane RS sa vracia na Severnú slučku

Streda, 04 jún 2014

Boj o rekord na Severnej slučke Nürburgringu pokračuje. Jedným z dôvodov môže byť aj to, že najrýchlejšou predokolkou sa po Mégane RS 265 Cup stal Seat Leon Cupra 280. Renault preto pripravil teraz o desať koní výkonnejší Mégane a chce rekord naspäť. Má mu k tomu pomôcť špeciálna limitovaná edícia Mégane RS 275 Trophy. Renaultu však nejde však len o rekord. Chce dať vybraným užívateľom výkonnejší a lepšie vyladený automobil, s ktorým si budú môcť s väčšou dávkou emócií a adrenalínu užívať jazdu na kľukatých okreskách.

1 Renault Mégane RS 275 Trophy
Renault Mégane RS 275 Trophy je pripravený bojoval na Severnej slučke Nürburgrinku

Boj o severnú slučku sa vyostruje, svedčí o tom príchod novej verzie Renaultu Mégane RS. Prinavrátiť rekord Renaultu má špeciálne upravená verzia Méganu RS, ktorá má v dodatku 275 Trophy. Benzínový motor s objemom dvoch litrov má výkon 275 koní (206 kW) pri 5500 otáčkach a maximálny krútiaci moment 360 Nm v rozsahu od 3000 do 5000 otáčok za minútu. Aj napriek týmto parametrom sa podarilo udržať spotrebu na úrovni 7,5 l/100 km a emisie na úrovni 174 g CO2/km.

Motor nového Renaultu Mégane RS Trophy okrem toho, že má o desať koní viac ako mal predchádzajúci francúzsky držiteľ rekordu, dostal aj špeciálne upravený podvozok Cup. Nový je aj titánový výfukový systém od slovinského úpravcu Akrapoviča, tlmiče pruženia Öhlins od špecialistu na automobilové rallye a príplatkové pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2.

Voliteľné 19palcové čierne disky Speedline Turiny vychádzajú z diskov používaných v pretekárskych verziách Mégane. Sú o jeden kilogram ľahšie v porovnaní so štandardnými 19palcovými diskami.

Nový Mégane RS 275 Trophy je štandardne vybavený koženými sedačkami Recaro s viditeľným červeným prešívaním. Opierky hlavy už tradične nesú nápis Renault Sport.

Nový Mégane RS 275 Trophy uvedie Renault na trh približne v 20 krajinách na piatich kontinentoch, vrátane Austrálie, Veľkej Británie, Malajzie, Nemecka a Južnej Afriky.

Vo Francúzsku sa môže objednávať od 3. júna 2014 za cenu 38 000 eur. Na Slovensku bude nový Mégane RS 275 Trophy uvedený v priebehu leta 2014.

1 Renault Mégane RS 275 Trophy 2 Renault Mégane RS 275 Trophy 3 Renault Mégane RS 275 Trophy
Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.