Renault :Nová generácia Trafic už v lete

Pondelok, 24 marec 2014

Renault obnovuje svoj modelový rad Trafic a už v septembri tohto roku začne s jeho predajom. Príbeh tohto úspešného a jedného so svojich najpopulárnejších úžitkových modelov sa začal písať ešte v roku 1980. Odvtedy sa ho predalo viac ako 1,6 milióna. Trafic ako veľmi praktický a ekonomický Van á Vivre, niečo ako Dodávka pre život.

Renault Trafic
Renault Trafic novej generácie ponúkne množstvo variant, v ponuke bude až 270 verzií

Nový Trafic dostal teraz nový športovejší výraz , tak v interiéri ako aj exteriéri, ale aj nové motory. Pribudne mu nový naftový agregát 1,6 dCi vo verzii s dvomi turbodúchadlami, čo zníži spotrebu paliva až na šesť litrov na sto kilometrov. Vyrábať sa bude vo Francúzsku v závode Sandouville, odkiaľ sa bude distribuovať do celej Európy. V roku 2014 bude tento úspešný príbeh pokračovať už treťou generáciou modelu, ktorý sa predstaví v 50 krajinách po celom svete.

Nový Renault Trafic je variabilný a bude možné prispôsobiť ho podľa požiadaviek užívateľa, a to najmä vďaka rozmanitosti radu Trafic. Ponúka až 270 rôznych variant, dve rôzne výšky, dve rôzne dĺžky, dodávkové vozidlo, verziu sklopný valník, mikrobusové verzie a množstvo unikátnych riešení Renault Tech.

Nový Trafic je flexibilný a hospodárny, a to vďaka použitiu nových motorizácií. Tie sú založené na expertíze spoločnosti Renault vo výrobe motorov. Nový agregát 1,6 dCi je vybavený pokročilou technológiou umožňujúcou kombinovať úsporu paliva s nefalšovaným potešením z jazdy. Bude k dispozícii vo verzii s jedným turbodúchadlom, ktorý ušetrí až jeden liter paliva na 100 km, a verziu "Twin-Turbo", ktorej spotreba paliva klesá pod 6 l/100 km. Tieto motory ponúkajú svižnú akceleráciu pri nízkych aj vysokých otáčkach, a to aj keď je vozidlo plne naložené.

Nový Trafic vyvíjala skupina expertov na úžitkové vozidlá s dôrazom na spoľahlivosť a robustnosť. Vo výrobe ťaží nový model z odborných skúsenosti viac ako 1800 mužov a žien z výrobného závodu Sandouville, ktorý sa doteraz zameriaval na prémiové osobné automobily. Na to, aby bolo možné presunúť výrobu úžitkových vozidiel do tohto francúzskeho mesta, prešiel závod významnou transformáciou vďaka investícii viac ako 230 miliónov eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.