Renault :Nová generácia Trafic už v lete

Pondelok, 24 marec 2014

Renault obnovuje svoj modelový rad Trafic a už v septembri tohto roku začne s jeho predajom. Príbeh tohto úspešného a jedného so svojich najpopulárnejších úžitkových modelov sa začal písať ešte v roku 1980. Odvtedy sa ho predalo viac ako 1,6 milióna. Trafic ako veľmi praktický a ekonomický Van á Vivre, niečo ako Dodávka pre život.

Renault Trafic
Renault Trafic novej generácie ponúkne množstvo variant, v ponuke bude až 270 verzií

Nový Trafic dostal teraz nový športovejší výraz , tak v interiéri ako aj exteriéri, ale aj nové motory. Pribudne mu nový naftový agregát 1,6 dCi vo verzii s dvomi turbodúchadlami, čo zníži spotrebu paliva až na šesť litrov na sto kilometrov. Vyrábať sa bude vo Francúzsku v závode Sandouville, odkiaľ sa bude distribuovať do celej Európy. V roku 2014 bude tento úspešný príbeh pokračovať už treťou generáciou modelu, ktorý sa predstaví v 50 krajinách po celom svete.

Nový Renault Trafic je variabilný a bude možné prispôsobiť ho podľa požiadaviek užívateľa, a to najmä vďaka rozmanitosti radu Trafic. Ponúka až 270 rôznych variant, dve rôzne výšky, dve rôzne dĺžky, dodávkové vozidlo, verziu sklopný valník, mikrobusové verzie a množstvo unikátnych riešení Renault Tech.

Nový Trafic je flexibilný a hospodárny, a to vďaka použitiu nových motorizácií. Tie sú založené na expertíze spoločnosti Renault vo výrobe motorov. Nový agregát 1,6 dCi je vybavený pokročilou technológiou umožňujúcou kombinovať úsporu paliva s nefalšovaným potešením z jazdy. Bude k dispozícii vo verzii s jedným turbodúchadlom, ktorý ušetrí až jeden liter paliva na 100 km, a verziu "Twin-Turbo", ktorej spotreba paliva klesá pod 6 l/100 km. Tieto motory ponúkajú svižnú akceleráciu pri nízkych aj vysokých otáčkach, a to aj keď je vozidlo plne naložené.

Nový Trafic vyvíjala skupina expertov na úžitkové vozidlá s dôrazom na spoľahlivosť a robustnosť. Vo výrobe ťaží nový model z odborných skúsenosti viac ako 1800 mužov a žien z výrobného závodu Sandouville, ktorý sa doteraz zameriaval na prémiové osobné automobily. Na to, aby bolo možné presunúť výrobu úžitkových vozidiel do tohto francúzskeho mesta, prešiel závod významnou transformáciou vďaka investícii viac ako 230 miliónov eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.