Renault :Nová generácia Trafic už v lete

Pondelok, 24 marec 2014

Renault obnovuje svoj modelový rad Trafic a už v septembri tohto roku začne s jeho predajom. Príbeh tohto úspešného a jedného so svojich najpopulárnejších úžitkových modelov sa začal písať ešte v roku 1980. Odvtedy sa ho predalo viac ako 1,6 milióna. Trafic ako veľmi praktický a ekonomický Van á Vivre, niečo ako Dodávka pre život.

Renault Trafic
Renault Trafic novej generácie ponúkne množstvo variant, v ponuke bude až 270 verzií

Nový Trafic dostal teraz nový športovejší výraz , tak v interiéri ako aj exteriéri, ale aj nové motory. Pribudne mu nový naftový agregát 1,6 dCi vo verzii s dvomi turbodúchadlami, čo zníži spotrebu paliva až na šesť litrov na sto kilometrov. Vyrábať sa bude vo Francúzsku v závode Sandouville, odkiaľ sa bude distribuovať do celej Európy. V roku 2014 bude tento úspešný príbeh pokračovať už treťou generáciou modelu, ktorý sa predstaví v 50 krajinách po celom svete.

Nový Renault Trafic je variabilný a bude možné prispôsobiť ho podľa požiadaviek užívateľa, a to najmä vďaka rozmanitosti radu Trafic. Ponúka až 270 rôznych variant, dve rôzne výšky, dve rôzne dĺžky, dodávkové vozidlo, verziu sklopný valník, mikrobusové verzie a množstvo unikátnych riešení Renault Tech.

Nový Trafic je flexibilný a hospodárny, a to vďaka použitiu nových motorizácií. Tie sú založené na expertíze spoločnosti Renault vo výrobe motorov. Nový agregát 1,6 dCi je vybavený pokročilou technológiou umožňujúcou kombinovať úsporu paliva s nefalšovaným potešením z jazdy. Bude k dispozícii vo verzii s jedným turbodúchadlom, ktorý ušetrí až jeden liter paliva na 100 km, a verziu "Twin-Turbo", ktorej spotreba paliva klesá pod 6 l/100 km. Tieto motory ponúkajú svižnú akceleráciu pri nízkych aj vysokých otáčkach, a to aj keď je vozidlo plne naložené.

Nový Trafic vyvíjala skupina expertov na úžitkové vozidlá s dôrazom na spoľahlivosť a robustnosť. Vo výrobe ťaží nový model z odborných skúsenosti viac ako 1800 mužov a žien z výrobného závodu Sandouville, ktorý sa doteraz zameriaval na prémiové osobné automobily. Na to, aby bolo možné presunúť výrobu úžitkových vozidiel do tohto francúzskeho mesta, prešiel závod významnou transformáciou vďaka investícii viac ako 230 miliónov eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.