Renault predstavil nový Mégane RS v Monaku

Streda, 07 jún 2017

Nový Renault Mégane R.S., netrpezlivo očakávaný kompaktný hat hatch francúzskej automobilky, sa po prvý raz raz v reálnej aj keď maskovanej podobe predstavil verejnosti pred pár dňami na slávnom pretekárskom okruhu počas Veľkej ceny Monaka formuly 1 a predviedol ho pilot F1 Nico Hülkenberg.

1 Renault Megane RS
Renault Mégane R.S. pedstavil pri Veľkej cene Monaka jazdec formuly 1 Nico Hülkenberg

Nový Mégane R.S. bude mať premiéru na autosalóne vo Frankfurte v septembri tohto roku a do predaja sa dostane v prvom štvrťroku 2018. Zákazníci si budú môcť vybrať medzi manuálnou a automatickou dvojspojkovou EDC prevodovkou.

Aké motory sa k týmto prevodovkám budú viazať, to Renault zatiaľ neprezradil. Jednou z možností je, že by to mohol byť agregát 1,8 litra z Alpiny A110, ktorá mala premiéru na jar tohto roku v Ženeve. Inou je úplne nový dvojliter. Počíta sa, že výkon by sa mal pohybovať na hranici 300 koní. Poháňať by mal kolesá prednej nápravy, pričom zadné kolesá by mali mať aktívne natáčanie.

Na trati v Monaku predviedol Nico Hülkenberg krátku ukážku toho, čo príde s novou generáciou modelu Mégane R.S. Nebola to však jeho prvá jazdy s týmto novým modelom. Zhodnotil ju takto:"Mal som príležitosť podieľať sa na vývoji vozidla a bol som ohromený dokonalosťou karosérie. Renault Sport odviedol pôsobivú prácu. Bolo mi veľkou cťou jazdiť dnes na legendárnom okruhu v Monaku!"

"Cieľom Renaultu je, aby sa nový Mégane R.S. stal vzorom v oblasti kompaktných športových automobilov," dodal riaditeľ divízie Renault Sport Patrice Ratti.

1 Renault Megane RS 2 Renault Megane RS 3 Renault Megane RS
Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.