Renault predstavil nový Mégane RS v Monaku

Streda, 07 jún 2017

Nový Renault Mégane R.S., netrpezlivo očakávaný kompaktný hat hatch francúzskej automobilky, sa po prvý raz raz v reálnej aj keď maskovanej podobe predstavil verejnosti pred pár dňami na slávnom pretekárskom okruhu počas Veľkej ceny Monaka formuly 1 a predviedol ho pilot F1 Nico Hülkenberg.

1 Renault Megane RS
Renault Mégane R.S. pedstavil pri Veľkej cene Monaka jazdec formuly 1 Nico Hülkenberg

Nový Mégane R.S. bude mať premiéru na autosalóne vo Frankfurte v septembri tohto roku a do predaja sa dostane v prvom štvrťroku 2018. Zákazníci si budú môcť vybrať medzi manuálnou a automatickou dvojspojkovou EDC prevodovkou.

Aké motory sa k týmto prevodovkám budú viazať, to Renault zatiaľ neprezradil. Jednou z možností je, že by to mohol byť agregát 1,8 litra z Alpiny A110, ktorá mala premiéru na jar tohto roku v Ženeve. Inou je úplne nový dvojliter. Počíta sa, že výkon by sa mal pohybovať na hranici 300 koní. Poháňať by mal kolesá prednej nápravy, pričom zadné kolesá by mali mať aktívne natáčanie.

Na trati v Monaku predviedol Nico Hülkenberg krátku ukážku toho, čo príde s novou generáciou modelu Mégane R.S. Nebola to však jeho prvá jazdy s týmto novým modelom. Zhodnotil ju takto:"Mal som príležitosť podieľať sa na vývoji vozidla a bol som ohromený dokonalosťou karosérie. Renault Sport odviedol pôsobivú prácu. Bolo mi veľkou cťou jazdiť dnes na legendárnom okruhu v Monaku!"

"Cieľom Renaultu je, aby sa nový Mégane R.S. stal vzorom v oblasti kompaktných športových automobilov," dodal riaditeľ divízie Renault Sport Patrice Ratti.

1 Renault Megane RS 2 Renault Megane RS 3 Renault Megane RS
Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.