Renault Scenic: Nové MPV na prvej fotografii

Streda, 24 február 2016

Renault pripravil na blížiaci sa autosalón v Ženeve dve veľmi významné novinky. Tou čerstvejšou a významnejšou je kompaktné MPV, nový Scénic štvrtej generácie. Možno je to dielo náhody, ale prvá snímka novinky Scénic uzrela svetlo tohto sveta skôr, ako si to prial výrobca. Alebo, že by to Renault takto zahral? V každom prípade je príjemné vidieť nový model ešte pred tým, ako sa v Ženeve otvoria brány autosalónu.

Renault Scénic
Nový Renault Scénic štvrtej generácie je pripravený na svoju premiéru. Bude v Ženeve.

Nový Renault Scénic akoby sa inšpiroval tvarmi svojho menšieho brata Captura, ktorý je z rodu kompaktných krossoverov. Tá podobnosť sa dotýka najviac prednej časti nového Scénica, to čo je za ním, je podobné staršiemu konceptu R-Space z dielne Ranaultu. Tak či tak, novinka vyzerá veľmi dobre, takže tí milovníci veľkopriestorových renaultov MPV sa majú na čo tešiť.

Renault vytvoril segment kompaktných MPV menom Scénic v roku 1996. Odvtedy vytvoril tri generácie, ktorých sa predalo úctyhodných takmer päť miliónov exemplárov. Niet pochýb, že štvrtá generácia zaujme rovnako ako tri doterajšie. Obmena bola potrebná, pretože súčasná tretia generácia je na trhu už od roku 2009, aj keď medzitým prešla dvomi modernizáciami.

Nový Scénic má množstvo štýlových prvkov, ktoré mu dávajú dynamickejší nádych. V porovnaní s modelom tretej generácie sa zvýšila jeho svetlá výška a zadný previs je skrátený. Širší rozchod kolies vpredu aj vzadu dávajú novinke lepšiu stabilitu.

Nový Scénic prichádza s novou grafikou v hlavných svetlometoch, najmä však v tvare bumerangu. Nové svetlomety ťažia z technológie LED PureVision, ktorá pochádza z najnovších modelov Renault.

Nový Scénic by do predaja mal prísť v závere tohto roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."