Renault Sport Trophy: francúzsky plnokrvník

Streda, 25 jún 2014

Už onedlho predstavia Francúzi výtvor z dielne Renault Sport Technologies – nový show car Renault Sport Trophy. Podľa automobilky sa bude pýšiť unikátnym a ohromujúcim dizajnom, ktorý na prvý pohľad naznačuje mimoriadny výkon. Automobil Renault predstavia na autosalóne v Moskve, ktorý sa bude konať od 27. augusta do 7. septembra. Auto vstúpi následne do fázy intenzívneho testovania a už v roku 2015 bude jazdiť v seriáli World Series by Renault.

Renault Sport Trophy
Už silueta nového špeciálu Renault naznačuje extrémne športové tvary a vynikajúcu aerodynamiku. Nový show car je určený pre preteky seriálu World Series by Renault.

World Series by Renault, seriál automobilových pretekov, vychovával nových pretekárov celé desaťročie. V roku 2015 do tohto seriálu pribudne ďalšia kategória, a to vďaka novému špeciálu Renault Sport Trophy. Práve pre tento unikátny model vznikli tieto špeciálne preteky.

Nový model Sport Trophy bude zaradený do šampionátu pretekov typu single-model. Pri jeho vývoji sa myslelo predovšetkým na výkon a rýchlosť. Má všetky predpoklady na to, aby sa z neho stal veľký hit medzi tímami, pretekármi, ako aj fanúšikmi podujatí, ktoré organizuje Renault Sport Technologies.

Renault Sport Trophy bude mať karbónový monokok od firmy Dallara, poháňať ho bude motor Nismo s výkonom viac ako 500 koní. Sedemstupňová sekvenčná prevodovka pochádza od spoločnosti Sadev a špecifické pneumatiky pre tento výkonný a rýchly špeciál vyvíja Michelin. Automobil bude mať hmotnosť 1100 kg.

Na konečné tvary nového špeciálu od Renaulta si budeme musieť počkať do 27. augusta, ale už dnes sa dá s istotou povedať, že bude jednou z hviezd moskovského autosalónu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.