Renault Sport Trophy: francúzsky plnokrvník

Streda, 25 jún 2014

Už onedlho predstavia Francúzi výtvor z dielne Renault Sport Technologies – nový show car Renault Sport Trophy. Podľa automobilky sa bude pýšiť unikátnym a ohromujúcim dizajnom, ktorý na prvý pohľad naznačuje mimoriadny výkon. Automobil Renault predstavia na autosalóne v Moskve, ktorý sa bude konať od 27. augusta do 7. septembra. Auto vstúpi následne do fázy intenzívneho testovania a už v roku 2015 bude jazdiť v seriáli World Series by Renault.

Renault Sport Trophy
Už silueta nového špeciálu Renault naznačuje extrémne športové tvary a vynikajúcu aerodynamiku. Nový show car je určený pre preteky seriálu World Series by Renault.

World Series by Renault, seriál automobilových pretekov, vychovával nových pretekárov celé desaťročie. V roku 2015 do tohto seriálu pribudne ďalšia kategória, a to vďaka novému špeciálu Renault Sport Trophy. Práve pre tento unikátny model vznikli tieto špeciálne preteky.

Nový model Sport Trophy bude zaradený do šampionátu pretekov typu single-model. Pri jeho vývoji sa myslelo predovšetkým na výkon a rýchlosť. Má všetky predpoklady na to, aby sa z neho stal veľký hit medzi tímami, pretekármi, ako aj fanúšikmi podujatí, ktoré organizuje Renault Sport Technologies.

Renault Sport Trophy bude mať karbónový monokok od firmy Dallara, poháňať ho bude motor Nismo s výkonom viac ako 500 koní. Sedemstupňová sekvenčná prevodovka pochádza od spoločnosti Sadev a špecifické pneumatiky pre tento výkonný a rýchly špeciál vyvíja Michelin. Automobil bude mať hmotnosť 1100 kg.

Na konečné tvary nového špeciálu od Renaulta si budeme musieť počkať do 27. augusta, ale už dnes sa dá s istotou povedať, že bude jednou z hviezd moskovského autosalónu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.