Renault Trafic v predaji už aj na Slovensku

Piatok, 26 september 2014

Renault Trafic novej generácie je už na Slovensku. S ním aj ďalší nový model – Master. Prvý tak v osobnej ako aj úžitkovej verzii, druhý iba ako úžitkový. Trafic i Master ako úžitkové automobily sa už predávajú, Trafic v osobnej verzii sa začne predávať až začiatkom budúceho roka.

1 Renault Trafic
Renault Trafic v osobnej verzii sa bude na Slovensku predávať od začiatku budúceho roka

Viacúčelový Trafic sa začlenil medzi úžitkové modely ešte v roku 1980 a doteraz sa ho vyrobilo a predalo viac ako 1,6 milióna exemplárov. Jeho úspech podporuje najmä skutočnosť, že ponúka až 270 najrôznejších verzií. Nová generácia modelu Trafic ponúka neopozeraný a jedinečný dizajn, je priestrannejší, má bohatú a modernú výbavu a aj úspornejšie a ekologickejšie motory. Aj vďaka ním bude naďalej patriť k špičke vo svojom segmente.

O úspechu jedného z najobľúbenejších úžitkových modelov najvýrečnejšie vypovedajú čísla. Tak napríklad za rok 2013 sa ho v Európe predalo spolu 335 500 kusov, na Slovensku od roku 1994 doteraz 2400. Záujem je tak o úžitkovú ako aj o osobnú verziu. Úžitkový je praktický, osobný pohodlný a komfortný. Navyše teraz ešte viac úsporný a šetrný k životnému prostrediu.

3 Renault Trafic

Predná časť nového trafika má nový dizajn, na nej nové logo, novú masku, do bokov pretiahnuté svetlomety, robustnejší nárazník a predĺženú kapotu z plastu kvôli vyššej ohľaduplnosti k chodcom. Základný model je dlhší o 210 mm, na dĺžku má 4999 mm (predĺžená verzia 5399 mm) a je široký 1956 mm. Výška prázdneho vozidla je 1971 mm. Trafic má rázvor 3098 mm (verzia L1H1), predĺžená verzia 3498 mm (L2H1). Nákladový priestor má objem 5,2 m³ (6,0 verzia L2H1). Na nakladanie tovarov slúžia aj bočné posuvné dvere a zadné dvojkrídlové.

Nový Trafic dostal aj nové motory. Pribudol naftový 1,6 dCi vo verzii s dvomi turbodúchadlami vo dvoch výkonových variantoch (120 k a 140 k), ktorý by mal mať spotrebu len šesť litrov na sto kilometrov. Variant s jedným turbom a nižším výkonom má 90 alebo 115 koní.

2 Renault Trafic

Interiér je celý prepracovaný a aj napriek tvrdým plastom pôsobí kvalitným dojmom. Niektoré prístroje pochádzajú už z existujúcich modelov Renault. Výsledkom je, že posádka sa v kabíne môže cítiť ako v bežnom osobnom aute. Volant s výškovým i pozdĺžnym nastavením dovolí vodičovi aj vďaka kvalitne tvarovaným sedadlám nastaviť si sedenie podľa seba. Za príplatok môže byť dodané sklopné prostredné sedadlo.

Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.